علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی در طول فرایند شست و شو و هنگام چرخش صداهای مختلفی را منتشر می کند. این صداها با توجه به حالت عملکرد آن قوی و ضعیف می شوند. تخلیه در ماشین لباسشویی نباید با صداهای بلند همراه باشد.در طول عملیات عادی دستگاه، فقط صدای اب در این لحظه شنیده می شود. اگر ماشین لباسشویی هنگام تخلیه سر و صدای بیش از حد بلند ایجاد می کند یا صدای غیر معمول شنیده می شود این باعث نگرانی می شود. از این رو ظاهر خارجی صداها ممکن است نشان دهنده نقص عملکرد باشد و ارزش ان را دارد که بفهمیم چرا سر و صدای عجیب و غریب ظاهر شد.

علت سر و صدای ماشین لباسشویی

زمانی که یک زمزمه قوی در طول تخلیه وجود دارد، اولین کاری که باید انجام دهید ، انجام تشخیص برای تعیین علت دقیق مشکل است. بهترین راه این است که یک تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی را فراخوانی کنید. ما متخصصان با تجربه و تجهیزات پیشرفته را در تیم خود داریم که با استفاده از تجهیزات جدید به طور دقیق این دلایل را شناسایی می کنیم. شناسایی دلایل احتمالی صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی آسان است و نحوه تشخیص آن توسط یک آماتور ممکن است به اشتباه باشد.

سیستم تخلیه مسدود شده

انسداد فاضلاب یک پدیده نسبتا رایج است و این مشکل اغلب منجر به ظاهر شدن صداهای خارجی در هنگام تخلیه می شود. پمپ در ماشین لباسشویی ضعیف است. اگر انسداد در سیستم فاضلاب وجود داشته باشد، پمپ با نیروی بیش از حد کار می کند و به همین دلیل زیاد وز وز می کند. در این مواقع اگر اقدامی انجام نشود پمپ شکسته می شود و در برخی موارد صفحه کنترل خراب می شود.بنابراین، اگر ماشین لباسشویی هنگام تخلیه اب پر سر و صدا باشد ، لازم است مطمئن شوید که فاضلاب مسدود نشده است.

مشکلات شلنگ تخلیه

مسدود شدن شلنگ تخلیه یکی از مشکلاتی است که علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی می باشد. در طول عملیات شست و شوی لباس آلاینده ها در سطح داخلی شلنگ جمع می شوند و همینطور که شلنگ رسوب می گیرد عبور آب از آن دشوار می شود.

گاهی اوقات یک جسم خارجی (یک دکمه، یک سکه) وارد شلنگ می شود و می تواند تخلیه را مسدود کند. از این رو سرعت جریان آب ممکن است توسط اداپتور کاهش یابد. در این صورت ممکن است که یک لایه از الاینده ها تجمع یابند و تخلیه دشوار شود.

از این رو در صورتی که علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی یک شلنگ معیوب است، باید این مشکل را از بین ببرید و از خاک تمیز کنید.

اشیاء خارجی در پمپ

هنگامی که در پمپ تخلیه هر گونه اشیاء وجود دارد، دستگاه شروع به ایجاد بسیاری از سر و صدا و زمزمه زمان تخلیه آب می کند.

چنین عناصر خارجی می تواند جوراب، سکه،کاغذ، دستمال، عناصر لباس باشد. آب تحت فشار بین درام و واشر لغزش می کند. این اشیا ممکن است با مسدود کردن پروانه و یا مسدود کردن فیلتر در عملکرد پمپ اختلال ایجاد کنند.در برخی موارد، می توان عناصر خارجی را از پمپ حذف کرد. اما اگر شما نیاز به بررسی بیشتر یا تعویض پمپ دارید، بهتر است با یک مرکز خدمات تماس بگیرید.

پمپ تخلیه معیوب

خرابی پمپ تخلیه ممکن است علت صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی باشد. در اغلب این موارد سرو صدای طیاد همراه با نشتی آب همراه است و به سایش و پارگی سریع تر کمک می کند. البته مشکلات مونتاژ نیز ممکن است هنگام تخلیه باعث سر و صدا شود. در هر شرایطی، شما باید بخش معیوب را با یک قطعات جدید جایگزین کنید.

عیب یابی  و تعمیر ماشین لباسشویی در صورت صدای پمپ تخلیه

عیب یابی  و تعمیر ماشین لباسشویی در صورت صدای پمپ تخلیه

هنگامی که دستگاه شروع به ایجاد صدای عجیب در هنگام تخلیه آب می کند، علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی مشخص می شود. برای این کار بهتر است تا پایان چرخه شستشو صبر کنید. پس از خارج کردن لباس ها از درام، می توانید عیب یابی را شروع کنید. یکی از دلایل رایج نویز در هنگام زهکشی، ورود اجسام خارجی به ماشین لباسشویی است.

ابتدا فیلتر را از نظر آلودگی بررسی کنید. فیلتر به راحتی از طریق سوراخ مخصوص در قسمت پایین محفظه از دستگاه خارج می شود. پس از تمیز کردن فیلتر، باید آن را با دقت در محل اصلی خود قرار دهید. برای اطمینان از رفع مشکل، باید یک چرخه شستشو را بدون هیچ گونه لباسی اجرا کنید. اگر سر و صدا ادامه داشت، پس باید به دنبال مشکلات دیگر باشید.

اگر دستگاه جدید پر سر و صدا باشد، علت ممکن است شل شدن پیچ ها در حمل و نقل باشد. در این مورد، برای از بین بردن صداهای اضافی، کافی است پیچ ها را به سادگی باز کنید.

گاهی اوقات علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی ممکن است ناشی از نصب نادرست ماشین لباسشویی باشد. اگر دستگاه تراز نباشد، ارتعاشات اضافی رخ می دهد. در صورت وجود انحراف جزئی، باید موقعیت واشر را تنظیم کنید.

صدا در هنگام تخلیه آب ممکن است توسط شیلنگ تخلیه یا تخلیه بارگیری شود یا آسیب ببیند. برای دسترسی به این قطعات، باید دستگاه را جدا کنید. برای مدل های مختلف ماشین لباسشویی، خرابی ممکن است متفاوت باشد.

پس از دسترسی به پمپ تخلیه، آن را به دقت بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. در مواردی که خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی مشاهده می شود باید علت خرابی تشخیص داده و اقدامات لازم برای تعمیر آن انجام شود. توصیه نمی شود خودتان این کار را انجام دهید. اگر در تهران هستید می توانید این کار را به مجموعه ال جی پشتیبان بسپارید. ما پمپ تخلیه را در خانه تعمیر و تعویض می کنیم. ما از قطعات اورجینال استفاده می کنیم. برای این منظور با تماس شما و هماهنگی های لازم یک تکنسین با مهارت های لازم به منزل شما ارسال می کنیم و با هزینه مقرون به صرفه پمپ را تعویض یا تعمیر می کنیم.

اگر پمپ به درستی کار می کند، باید انسداد شیلنگ تخلیه را بررسی کنید. شیلنگ تخلیه را با دقت از پمپ و سیستم فاضلاب جدا کنید.

شیلنگ خارج شده از دستگاه به طور کامل شسته می شود تا از آلودگی های انباشته خارج شود. برای انجام این کار به یک کابل انعطاف پذیر با برس نیاز دارید. آن را داخل شیلنگ تخلیه قرار دهید و چندین بار آن را جلو و عقب ببرید. سپس شیلنگ زیر آب جاری شسته شده و در محل اصلی خود نصب می شود. اگر آسیبی به شلنگ مشاهده شد، باید آن را تعویض کرد.

پس از اتمام کار، حتما یک چرخه شستشو را اجرا کنید تا وضعیت دستگاه را بررسی کنید و از عدم وجود صدا اطمینان حاصل کنید.

اگر ماشین لباسشویی در هنگام تخلیه آب صدای زیادی تولید می کند، می توانید سعی کنید آن را تشخیص دهید و خودتان با مشکل مقابله کنید. اما بدون مهارت و تجربه مناسب، اشتباه کردن و بدتر کردن مشکل آسان است. تماس با سرویس کار ماشین لباس شویی ال جی به شما این امکان را می دهد که به سرعت و کارآمد مشکل را شناسایی و برطرف کنید.

روش های پیشگیری از صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

به طور معمول، مشکلی مانند صدا در ماشین لباسشویی در هنگام تخلیه آب به دلیل عدم نگهداری لازم رخ می دهد. جلوگیری از این امر بسیار ساده تر از تعمیر دستگاه در آینده است. کافی است چند قانون اساسی را رعایت کنید:

  • دستگاه را به طور منظم تمیز کنید. تمیزکردن درام راحت ترین کار است. توصیه می شود که این کار را هر دو هفته یکبار انجام دهید.قطعات کمتر در دسترس باید هر 3-6 ماه تمیز شوند.
  • هنگام شستشو، استفاده از نرم کننده ها توصیه می شود. فیلتر تخلیه باید هر ماه تمیز شود، زیرا این عنصر خیلی سریع کثیف می شود.
  • قبل از شستشو مطمئن شوید که هیچ چیز کوچکی در جیب لباس شما باقی نمانده است. هر چیز کوچکی که وارد دستگاه شود می تواند باعث خرابی شود.

رعایت اقدامات پیشگیرانه باعث افزایش عمر دستگاه و محافظت از آن در برابر خرابی در آینده می شود.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران

در صورتی که در تهران هستید و به نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی به منظور تعمیر صدای زیاد پمپ ماشین لباس شویی ال جی نیاز دارید می توانید با مجموعه نمایندگی ال جی پشتیبان ارتباط برقرار کنید. ما در تماس تلفنی مشکل را جویا می شویم و با هماهنگی شما تکنسین را به محل مورد نظر ارسال می کنیم. توجه داشته باشید که مجموعه ما در کلیه مناطق تهران در 24 ساعت شبانه روز سرویس دهی دارد و مشکل صدای زیاد لباسشویی در هنگام تخلیه را برطرف می کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد علت صدای زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود.همانطور که مشاهده شد سیستم تخلیه مسدود شده، مشکلات تخلیه شلنگ، اشیای خارجی در پمپ و پمپ تخلیه معیوب ممکن است علت صدای زیاد پمپ تخلیه  لباسشویی ال جی باشد. همه این مشکلات براحتی قابل حل می باشند. در صورتی که با راه حل های ارائه شده در این مقاله نتوانستید مشکل را حل کنید با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در همین سایت اشاره شده است با مجموعه پشتیبان ال جی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش