آموزش و نحوه تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی

آموزش و نحوه تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی

همه ما در مواقعی که درب لباسشویی را به خوبی نبستیم و یا لباس در کنار درب باشد ماشین لباس شویی روشن نمی شود را  تجربه کرده ایم. این عمل به وسیله میکروسوئیچ  انجام می شود. میکروسوئیچ یک سوئیچ ایمنی است که اطمینان حاصل می کند که درب ماشین لباسشویی شما در حین انجام فرآیند بسته باقی می ماند. این قطعه بیشتر از هر قطعه دیگری به دلیل باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی خراب می شود. اگر به تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی نیاز دارید با ما تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را که توسط نمایندگی ال جی پشتیبان تهیه شده است، بخوانید.

میکروسوئیچ در لباسشویی ال جی دقیقا کجاست؟

در تمام ماشین های لباسشویی این قطعه در پشت درب ماشین لباسشویی  و  در کنار لاستیک اطراف درب نصب شده است.  اگر فکر می کنید که به تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی در تهران نیاز دارید با ما ارتباط برقرار کنید. در هر کجای تهران باشید با توجه به خدماتی که در سراسر تهران ارائه می دهیم در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل ماشین لباسشویی ال جی در تهران را حل می کنیم.

 میکرو سوئیچ در ماشین لباسشویی ال جی چگونه کار می کند؟

 میکرو سوئیچ در ماشین لباسشویی ال جی چگونه کار می کند؟

میکروسوئیچ ها در کل، یک نوع کلید  ایمنی  میباشند که  در راه مدار قرار داده شده تا مثلا در صورت باز بودن درب ماشین لباسشویی دستگاه شروع به کار نکرده و خطرآفرین نباشد. میکرو سوییچ از باز شدن درب ماشین لباسشویی در حال کار جلوگیری کرده و وقتی زمان مناسب فرا رسید با بوبینی که در روی آن قرار دارد و با ارسال پیام از برد دستگاه درب را باز میکند.

روش تست سالم بودن میکروسوئیچ

تست سلامت میکروسوئیچ به این صورت است که یک پیچ گوشتی را در زبانه درب جایی که میکروسوئیچ در آن است قرار داده می شود، اگر درب قفل شد یعنی میکروسوئیچ سالم است. البته با یک مولتی متر و اهم متر می توان نیاز به تعمیر میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی ال جی را چک کرد.

علائم خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی

 خرابی زبانه درب ماشین لباسشویی، درست بسته نشدن در، خرابی برد دستگاه و اشکال در سیمکشی و اتصالات از عوامل غیر فعال شدن میکروسوئیچ با وجود سلامت میکروسوئیچ است. پیغام خطا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی dE در ماشین لباسشویی ال جی به دلیل یکی از موارد زیر می‌تواند باشد. مشکل در زبانه درب، خرابی میکروسوئیچ درب، لولای درب مخفف عبارت Door Error به معنای خطای درب است.

دلایل خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی؟

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی مانند سایر قطعات عمر مشخصی دارد که پس از گذشن چند سال فرسوده و خراب می شود. از دلایل خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را می توان به صورت زیر شمرد:

 • محکم بستن درب ماشین لباسشویی

یکی از دلایل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی محکم بستن درب ماشین لباسشویی است. وقتی درب ماشین لباسشویی محکم بسته می شود باعث می شود که فشار زیادی به قفل و میکروسوئیچ وارد می شود. اگر این کار به دفعات زیاد انجام شود احتمل اینکه دستگیره لباسشویی بشکند افزایش می یابد.

 • ریختن لباس زیاد در ماشین لباس شویی ال جی

 اگر حجم زیادی از لباس یکجا وارد لباسشویی بریزید درب لباسشویی به سختی بسته می شود و به قفل میکروسوئیچ فشار وارد می کند. بنابراین توجه داشته باشید همیشه لباس با حجم مناسب در لباسشویی بریزید و از ریختن پتو یا پرده های بزرگ در مخزن لباسشویی کوچک خودداری کنید.

 • درب لباسشویی را زود باز نکنید

گاهی اوقات پیش می آید که به محض خاموش شدن دستگاه اقدام به باز کردن درب ماشین لباسشویی می کنیم. بهتر است این کار را انجام ندهیم. چون ممکن است میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی خراب شود .

 • مطمئن باشید که آب روی میکروسوئیچ نمی ریزد.

میکروسوئیچ در مجاورت با آب می سوزد. بنابراین از ریختن آب روی ماشین لباسشویی پرهیز کنید. بدنه ماشین لباسشویی را فقط با دستمال نم دار تمیز کنید. اگر اقدام به بازکردن پنل ماشین لباسشویی ال جی کردبد مطمئن شوید که میکروسوئیچ در تماس با هیچ‌گونه مایعاتی قرار نمی گیرد.

 • درب لباسشویی را زود باز نکنید

اجازه بدهید تا کار لباسشویی کاملا تمام شود. زودتر باز کردن درب لباسشویی ممکن شکستن میکروسوئیچ می شود.

 • به طور متناوب و مکرر از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

استفاده زیاد و متناوب ماشین لباسشویی باعث داغ شدن پلاتین های میکروسوئیچ و در نتیجه سوختن آن می شود. به دور کلی کم یا زیاد ریختن لباس در ماشین لباسشویی به آن آسیب می زند. بنابراین در صورتی که حجم بسیار کمی لباس در ماشین بریزید و مرتبا آن را روشن کنید قطعا خرابی ماشین لباسشویی را افزایش می دهید.

 • ایمنی ماشین لباسشویی را حفظ کنید.

ممکن است در منطقه ای که زندگی می کنید نوسانات و قطعی برق به خصوص در تابستان زیاد باشد. همانطور که می دانیم این نوسانات باعث قطعی برق می شود و در نتیجه به ماشین لباسشویی آسیب می زند.  میکروسوئیچ نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین برای جلوگیری از سوختن ماشین لباسشویی آن را به صورت مستقیم به برق نزنید و از یک محافظ خوب استفاده کنید. محافظ نوسانات برق را کم کرده و از آسیب دیدن وسایل الکتریکی جلوگیری می کند.

مراحل تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی

مراحل تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی را می توان به صورت زیر شمرد:

 • بازکردن درب
 • درآوردن لاستیک دور درب با احتیاط
 • بازکردن پیچ های مخصوص میکروسوییچ
 • بازکردن اتصالات و سیم های متصل به آن
 • تست میکروسوییچ توسط اهم متر
 • باز کردن میکروسوییچ در صورت امکان و بررسی بوبین ها و قسمت های مکانیکی و الکتریکی آن
 • تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی در صورت نیاز و یا تعویض قطعه

 تعمیر میکرسوئیچ ماشین لباس شویی ال جی در تهران

در صورت خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی در تهران می توانید با ما تماس بگیرید. ما به ریشه مشکل می پردازیم. در صورت تعمیر آن را تعمیر و در صورتی که حتما باید تعویض انجام شود این اقدام را انجام می دهیم. ما از قطعات اصل و با کیفیت در تعمیر میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی استفاده می کنیم. برای تعویض و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی  و سرویس ماشین لباسشویی ال جی، ماشین ظرفشویی ال جی و اعم محصولات این برند می توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

 تعمیر میکرسوئیچ ماشین لباس شویی ال جی در تهران

سخن پایانی

با توجه به موارد فوق، بسیار واضح است که چگونه میکرو سوئیچ ها برای کار در لوازم ماشین لباسشویی طراحی شده اند. دانش بالا می تواند به شما کمک کند تا بدانید که ایرادی که در لباسشویی مشاهده شده است از چیست؟ در صورتی که تست سالم بودن میکروسوئیچ ال جی را انجام داده و احساس کردید که به تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی الجی در تهران  نیاز دارید با یک تکنسین متخصص در انجام تعمیرات لباسشویی ال جی از مجموعه ما یعنی ال جی پشتیبان، تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش