پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

یکی از ضروری ترین بخش های ماشین لباسشویی ال جی، واشر لاستیکی بزرگ در اطراف درب است. این واشر مانع از جریان اب از واشر در هنگام استفاده می شود. اما در بعضی موارد ممکن است بر اثر فرسودگی و یا حادثه ای  این لاستیک پاره شود. ما در این مقاله قصد دارید به دلایل و راهکارهای تعمیر پاره شدت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله از نمایندگی ال جی پشتیبان همراه ما باشید.

چرا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی پاره شده است؟

پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی دلایل زیادی دارد:

 • پارچه های لباسشویی که به شدت با روغن، گریس یا سایر مواد چرب الوده شده اند می توانند به قطعات لاستیکی ماشین لباسشویی اسیب برسانند.
 • زیپ ها، دکمه های فلزی و سایر اشیاء فلزی هنگام بارگیری و تخلیه دستگاه، ممکن است یکی از دلایل پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی باشد.
 • پر کردن بیش از حد مخزن لباسشویی ممکن است در هنگام شست شوی لباس به ماشین لباسشویی آسیب وارد کند.
 • همچنین برخی از مواد شیمیایی به لاستیک آسیب می رسانند.
 • فرسودگی می تواند از دلایل پاره شدن لاستیک دپر درب ماشین لباسشویی ال جی باشد.
 • جویدگی توسط حیوانات خانگی نیز می توانید یکی از دلایل آسیب رسیدن به مهر و موم پلاستیکی لباسشویی باشد.
 • رطوبت و کپک نیز می تواند به مرور زمان سبب بی کیفیت شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شود.

حال که عمده دلایل پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی را شناسایی کرده ایم بیایید ببینیم که چگونه باید این مشکل را حل کنیم.

به سادگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را بچرخانید

در صورتی که وضعیت اضطراری است و یا سطح پارگی کم است و یا امکان تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی وجود ندارد می توانید به سادگی نوار لاستیکی دور درب را بچرخانید. در صورتی که واشر را به گونه ای بچرخانید که پارگی در قسمت فوقانی باشد، آب از زیر درب نشتی نمی کند و متوقف می شود. اما باید بدانیم که چگونه باید این کار را انجام داد.

نحوه چرخاندن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

درب مخزن را باز کنید و به دنبال یک گیره بیرونی باشید که از لاستیک دور درب نگهداری می کند. پس از مقابله با آن گیره را بیرون بکشید. سپس گیره داخلی را پیدا کنید. برای این منظور با قرار دادن دست خود بین دیوار جلویی دستگاه و مخزن می توانید این گیره را احساس کنید و گیره  دوم را بیرون بکشید و لاستیک پلاستیکی دور درب را بچرخانید و قسمتی که پاره شده است را در قسمت بالا قرار دهید. در این مواقع پارگی در بالا قرار می گیرند و دیگر نشتی اتفاق نمی افتد. توجه داشته باشید که این کار در صورتی مناسب است که قسمت جزئی از لاستیک دور درب پاره شده باشد.  همچنین وراونه کردن لاستیک آب بندی در تمام ماشین های لباسشویی امکان پذیر نیست و این روش تنها می تواند به عنوان یک اقدام موقت استفاده شود و در نهایت باید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تعویض کنید.

نحوه جایگزینی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

نحوه جایگزینی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

بهتر است جایگزینی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی توسط تعمیرکار ماهر ال جی انجام شود. اما در صورتی که تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید  می بایست تجهیزات زیر را در دست داشته باشید.

 • یک پیچ گوشتی شکاف دار
 • انبردست
 • یک پارچه مرطوب
 • صابون

البته توجه داشته باشید که برخی از صنعتگران لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را با حذف پانل های جلو و بالای دستگاه اتوماتیک تغییر می دهند. با این حال می توان واشر را به شیوه ساده تری بدون جداکردن بدنه تعمیر کرد.

 • دستگاه را از برق جدا کنید.
 • با استفاده از پیچ گوشتی گیره بیرونی و داخلی را بیرون بیاورید.
 • لاسیتک آب بندی را از دیوار جلویی ماشین لباس شویی بیرون بیاورید و آن را داخل درام قرار دهید.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را به دقت بیرون بیاورید.

حفره را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید و تمام خاکی که در شیار جمع شده است را از بین ببرید.بخش بیرون زده لاستیک دور درب را با صابون مایع تعمیر کنید. این امر نصب لاستیک دور درب را تسهیل می کند. پس از این می توانید لاستیک دور درب را در جای خود قرار دهید.

قرار دادن گیره داخلی بدون جدا کردن بدنه لباسشویی بسیار دشوار است. شما می توانید از یک عضو خانواده برای این منظور استفاده کنید. یکی باید لاستیک دور درب را نگه دارد و دیگری باید لبه را در جای خود قرار دهد.

در صورتی که در کشید لاستیک دور دب روی بدنه مشکل دارید، آن را با یک اسفنج و صابون پاک کنید. این فرآیند نصب واشر را آسان تر می کند. زمانی که تعمیر و نصب واشر انجام شد، به صورت آزمایشی شست و شو را اجرا کنید و کار دستگاه را تموم کنید.

برای جلوگیری از خراب شدن سریع لاستیک دور درب، باید قوانین اولیه استفاده از ماشین لباس شویی را رعایت کنید. معمولا این قوانین در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی درج شده است.

هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شامل هزینه قطعه و دستمزد تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی شود. قیمت لاستیک دور درب با توجه به انواع مدل های ال جی متفاوت می باشد. همچنین دستمزد تعویض لاستیک دور درب لباسشویی ال جی توسط اتحادیه تعیین می شود. برای استعلام دقیق هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در همین سایت اشاره شده است با ما در تماس باشید.

خرید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در صورتی که واشر دور درب ماشین لباسشویی ال جی پاره شده است و قصد خرید آن را دارید می توانید با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در این سایت اعلام شده است با مجموعه ما در ارتباط باشید. ما با توجه به مدل لباسشویی این قطعه را برای شما ارسال می کنیم و در صورت تعمیر و تعویض این کار را به انجام می رسانیم. دقت داشته باشید که تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی نیاز به دقت فراوان دارد و در صورتی که مهارت لازم در بیرون آوردن قطعه قدیمی و نصب قطعه جدید نداشته باشید و این کار را به خوبی انجام ندهید احتمال نشتی آب در هنگام شست و شوی ماشین لباسشوییی وجود دارد.

تعویض لاستیک دور درب توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران

 

تعویض لاستیک دور درب توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی در تهران

اگر به دنبال تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به منظور تعویض لاستیم دور درب ماشین لباسشویی ال جی هستید و در تهران سکونت دارید می توانید با مجموعه ال جی پشتیبان تماس بگیرید. در این مجموعه با کادری مجرب کلیه خدمات تعمیرات لاستیک انجام می رسد.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران کلیه خدمات نصب، تعمیر و تعویض ماشین لباسشویی و انواع لوازم خانگی ال جی را به قیمت مناسب و در سریع ترین زمان ممکن در هر کجای تهران باشید به انجام می رساند. این مجموعه دارای نمایندگی های مختلف در سراسر تهران می باشد. از این رو با تماس شما در هر کجای تهران که باشید تکنسین در محل اقدام و خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی در تهران را انجام می دهد.

تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی در تهران ابتدا مدل لباسشویی را از شما استعلام می گیرد و مطابق با مدل مربوط قطعه را آماده و با هماهنگی با شما در محل اعزام می شود.در صورتی که مدل لباسشویی شما قدیمی است ممکن است یافتن لاستیک دور درب مدتی طول بکشد اما ما در سریع ترین زمان ممکن تلاش می کنیم که این لاستیک را تهیه و اقدامات مرتبط با نصب را انجام دهیم. پس از نصب به شما ضمانت و حسن انجام کار داده می شود و در صورتی که پس از تعمیر به مشکل برخوردید آن را حل می کنیم.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی پرداخته شد. در صورتی خرابی این قطعه می بایست تعویض آن در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود. اغلب برای تعویض لاستیک دور درب الجی لازم است که بدنه لباسشویی جدا شود و در صورتی که آن را جدا نکنید تعویض به سختی قابل انجام است. شما می توانید این کار را به ال جی پشتیبان بسپارید.ال جی پشتیبان، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در تهران  بوده در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل را بررسی و آن را حل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در همین سایت اشاره شده است با مجموعه ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش