علت لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

علت لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی‌های خوب برند ال جی و مشکلات معمول آن‌ها

برند ال جی (LG) به دلیل کیفیت بالا و امکانات زیادی که برای محصولات لوازم خانگی خود ارائه می‌دهد، یکی از پرطرفدارترین برندهای لوازم خانگی و به ویژه ماشین لباسشویی در دنیا است. تمامی ماشین‌های لباسشویی از جمله دستگاه‌های ساخت ال جی، به علت استفاده مداوم ممکن است لرزش و صدا ایجاد کنند. در این مطلب به بررسی علل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی و راهکارهای رفع آن می‌پردازیم.

مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برندهای ماشین‌ لباسشویی اتفاقی بسیار محتمل و اجتناب‌ناپذیر است. ماشین‌های لباسشویی به صورت مداوم کار می‌کنند و شاید در رو بیش از دو یا سه بار نیز روشن شوند. از این رو ممکن است دچار اختلالات کوچک و بزرگی در فنرها و یا دیگ لباس خود شوند و باعث ایجاد لرزش و سر و صدا شوند.

ماشین‌های لباس‌شویی به دلایل مختلفی می‌توانند دچار لرزش و یا سر و صدا شوند. حتی ممکن است اشکالی در خود ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد و علت لرزش و صدا در نحوه قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی و یا محیط اطراف آن باشد.

علل بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین‌ لباسشویی ال جی

علل بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین‌ لباسشویی ال جی

همانطور که گفتیم علت ایجاد لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند مربوط به اختلال در خود دستگاه، محیط نامناسب اطراف آن و یا قرار دادن نامتعادل لباس در دستگاه باشد. در این بخش از مطلب با برخی از این موارد آشنا می‌شویم. باید توجه داشته باشید که در صورت مواجه با این مشکل باید از یک متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید زیرا حتی اگر مشکل جدی نباشد ممکن است به دستگاه آسیب وارد کند.

متعادل نبودن یا سنگینی بار ماشین لباسشویی

برای عملکرد درست ماشین‌های لباسشویی ال جی باید به ظرفیت آنها توجه کرد. ظرفیت ماشین لباسشویی به معنی مقدار وزن لباس خشکی است که می‌توانید در دیگ لباس آن جای دهید. همواره باید توجه داشت که کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس پر کنیم تا لباس‌ها آزادانه درون دیگ آن حرکت کنند.

اگر ظرفیت ماشین لباسشویی را به صورت کامل پر کنید، در اثر سنگینی بیش از حد دیگ ممکن است عملکرد دستگاه دچار اختلال شده و باعث بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی شود. همچنین اگر لباس ها را به صورت نامتعادل در ماشین لباسشویی ال جی قرار دهید، حرکت آنها درون دیگ آزادانه انجام نمی‌شود و ممکن است دستگاه دچار لرزش شده و یا سر و صدا ایجاد کند. بنابراین توجه داشته باشید که ظرفیت ماشین لباسشویی را پر نکنید و لباس‌ها را به صورت متعادل در آن قرار دهید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی روی زمین

گاهی اوقات لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل نامناسب بودن نحوه قرارگیری آن روی زمین است. تراز بودن ماشین لباسشویی از نکاتی است توجه زیادی به آن نمی‌شود اما ممکن است باعث بروز لرزش و صدا در دستگاه شود. تراز نبودن دستگاه می‌تواند نتیجه شکستن پایه‌ها  و یا نبودن سرپوش‌های پلاستیکی در آنها باشد. در این صورت از طریق تماس با مرکز تعمیرات می‌توانید مشکل را حل کنید.

گاهی تراز نبودن ماشین لباسشویی روی زمین ناشی از تنظیم نامناسب دستگاه هنگام نصب آن است. تراز کردن ماشین لباسشویی با استفاده از ابزارهای مهندسی و همچنین با استفاده از پایه‌های آن انجام می‌شود، اگر خودتان تراز کردن ماشین لباسشویی را بلد نیستید باید از تعمیرکاران مرکز تعمیرات ال جی برای این کار کمک بگیرید.

اختلال در کمک فنر

گاهی اوقات اختلال در عملکرد کمک فنرهای دستکاه منجر به لرزش و صدای زیاد در ماشین‌های لباسشویی ال جی می‌شود. کمک فنرها برای جلوگیری از لرزش در ماشین‌های لباسشویی به کار می‎‌روند. این کمک فنرها از یک سمت به سطح زیرین دیگ لباس و از سمت دیگر به فریم پایه دستگاه متصل‌اند تا هنگامی که  دیگ ماشین لباسشویی شروع به چرخش می‌کند، از لرزش‌ دستگاه جلوگیری شود. فنرهای ماشین لباسشویی ممکن است در مدت زمان طولانی و در اثر فعالیت مداوم دچار مشکل شوند.

در حالتی که فنرها دچار اختلال شده‌اند، برای رفع مشکل لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی باید آنها را تعویض یا تعمیر کرد. برای دسترسی به کمک فنرها باید پنل جلویی یا پشتی ماشین لباسشویی را جدا کرد. بنابراین بهتر است تعمیر یا تعویض کمک فنرها را به تعمیرکاران بسپارید.

سایر دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

علاوه بر مواردی که ذکر شد، دلایل دیگری هم می‌تواند برای لرزش و صدای زیاد در ماشین‌های لباسشویی وجود داشته باشد. ممکن است بلبرینگ دیگ که یکی از مهم‌ترین قطعات در ماشین لباسشویی است، آسیب دیده باشد. همچنین بروز مشکل در وزنه‌های بالانس که مسئول ایجاد تعادل در دیگ هستند هم می‌تواند لرزش و صدای زیادی ایجاد کند.

فلکه آبکش قطعه مهم دیگری است که از یک طرف به آبکش و از طرف دیگر به گرداننده موتور متصل است تا آبکش را به چرخش درآورد. خرابی این قطعه و همچنین قطعات محتلف دیگ لباسشویی نیز می‌توانند منجر به لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی شود. برای تعمیر یا تعویض هر یک از این قطعات بهتر است از تعمیرکاران ال جی کمک بگیرید و خودتان اقدام به باز کردن دستگاه نکنید.

برطرف کردن لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

برای تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی فقط به متخصصین مراجعه کنید

در این مطلب با عواملی که ممکن است باعث بروز مشکل لرزش و صدای زیاد در ماشین‌های لباسشویی شوند و همچنین راهکارهای رفع این مشکل آشنا شدیم و فهمیدیم که لرزش و سر و صدا در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند نتیجه خرابی‌ قطعات یا اختلال در عملکرد آنها و همچنین عوامل دیگری مثل تراز نبودن دستگاه روی زمین یا پرکردن بیش از حد ماشین لباسشویی باشد. این مشکل گاهی اوقات جدی نیست ولی گاهی ممکن است دردسرساز باشد و برای رفع آن نیاز به متخصصین داشته باشید.

توجه کنید که لرزش و سر و صدا به هر دلیلی که رخ دهد باید هر چه سریع‌تر برطرف شود؛ زیرا حتی اگر علت این لرزش و صدا اختلالات یا خرابی‌های جزئی باشد در طولانی مدت ممکن است مشکلات جدی‌تری برای دستگاه به وجود آورد و به آن آسیب برساند.

برای تعمیر اغلب قطعات تشکیل‌دهنده ماشین لباسشویی و یا تعویض آنها نیاز به باز کردن دستگاه و بررسی داخل آن است. پس بهتر است برای اینکه از هرگونه ریسک احتمالی دوری شود، این کار را به تعمیرکاران متخصص در مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان بسپارید و خودتان برای باز کردن دستگاه اقدام نکنید تا دستگاه شما آسیب نبیند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش