علت ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی

امروزه در رقابت بین تولیدکنندگان لوازم خانگی و پیشرفت تکنولوژی، انواع مدل‌ها و طرح‌های ماشین‌های لباسشویی از جمله، ماشین لباسشویی ال جی نیز، با قابلیت‌های پیشرفته و فناوری‌های بکار رفته در ظرفیت‌های متفاوت، هر روز با امکانات گسترده‌تر تولید و عرضه می‌شود. ماشین‌های لباسشویی جدید ال جی، ارور یا خطا در هنگام بروز مشکل در دستگاه، ارور یا خطا را نمایش می‌دهد؛ بنابراین، بهتر است کاربران ماشین لباسشویی ال جی، آشنایی اولیه با انواع ارور این دستگاه را داشته باشند. یکی از کدهای خطای رایج در ماشین لباسشویی ال جی، ارور UE است که در این مقاله از مرکز خدمات تعمیرات ال جی پشتیبان به بحث و بررسی این خطای رایج ولی ساده می‌پردازیم. این متن، شامل ارور UE ماشین لباسشویی ال جی، دلایل ارور یا خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی و اقدامات رفع خطای UE است.

نمایش ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

نمایش ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

این ارور یا خطا، ممکن است در انتهای برنامه شستشو یا قبل از شروع برنامه یا در فواصل برنامه شستشو ظاهر شود. در این حالت، ماشین لباسشویی چند دقیقه چرخش متوسط را شروع می‌کند و در صورتی که مشکل آن برطرف نشد خطای UE را روی صفحه نمایشگر نشان می‌دهد. ممکن است هر دو حرف بزرگ UE ظاهر شوند یا اینکه این احتمال وجود دارد که حرف اول uE کوچک باشد. در مدل‌های مختلف ماشین‌های لباسشویی ال جی، برنامه‌های دستگاه با یکدیگر یکسان نیستند و بسته به مدل ماشین فرق می‌کنند. معنی این کدها به‌صورت زیر است.

اگر یکی از حروف، بزرگ و یکی کوچک باشد یعنی دستگاه تلاش زیادی می‌کند تا لباس‌ها را به طور مساوی در مخزن توزیع کند. آب لباس‌ها را می‌گیرد سپس، آب کثیف داخل مخزن لباسشویی را به بیرون هدایت می‌کند. و این عمل را چندین بار تکرار می‌کند تا مشکل برطرف شود. اگر دستگاه همچنان، ایراد داشت، کد UE به‌صورت دو حرف بزرگ رو صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر می‌شود، یعنی در این حالت ماشین لباسشویی ال جی نمی‌تواند از پس مشکل پیش آمده، بربیاید و خطا رخ می‌دهد. در مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی ال جی، هر دو حرف این خطا، بزرگ نشان داده می‌شوند و نشان‌دهنده عملکرد بد دستگاه است. بعضی از دلایل نمایش این کد خطا از اهمیت بیشتری برخوردارند که در بخش بعدی آن‌ها را بیان می‌کنیم.

دلایل نمایش کد خطای UE بر روی پنل ماشین لباسشویی ال جی 

دلایل نمایش کد خطای UE بر روی پنل ماشین لباسشویی ال جی

بیشتر کدهای ارور یا خطا به دلیل خرابی قطعه‌ای از ماشین لباسشویی است، اما خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی معمولاً به علت عدم استفاده صحیح مصرف‌کننده از دستگاه پیش می‌آید. نمایش کد خطای UE دلیلی بر این است که ماشین لباسشویی به‌درستی کار نمی‌کند و این عملکرد بد ممکن است به دلایل زیر باشد.

 • قطعات ماشین فرسوده هستند و به همین دلیل مدت عملیات شستشو طولانی می‌شود.
 • مقدار لباس در دیگ ماشین خیلی کم یا خیلی زیاد است.
 • به دلیل درهم‌تنیدگی و عدم تعادل لباس‌ها در دیگ دستگاه، برنامه شستشو نمی‌تواند اجرا شود.
 • ماشین لباسشویی در سطح نامناسبی نصب‌شده که تراز نیست.

اقدامات رفع خطای UE در لباسشویی ال جی

اقدامات رفع خطای UE در لباسشویی ال جی

اگر خطای uE در نمایشگر ماشین لباسشویی LG ظاهر شد (حرف اول کد کوچک و حرف دوم بزرگ است)، لازم نیست که هیچ اقدامی انجام دهید، اجازه بدهید تا ماشین عملیات شستشو را ادامه دهد، شاید مشکل رفع شود و هیچ اتفاق بدی نیفتد. اگر ماشین لباسشویی متوقف شد و ارور UE ماشین لباسشویی ال جی به‌صورت هر دو حروف بزرگ ظاهر شدند، بهتر است اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ممکن است به دلیل حجم زیاد لباس در داخل دیگ این مشکل پیش آمده باشد. برای رفع ارور UE، ماشین لباسشویی را خاموش کرده و آن را از پریز برق بکشید. سپس حجم لباس‌های داخل مخزن ماشین لباسشویی را کم کنید. فراموش نکنید که لباس‌ها در داخل دیگ لباسشویی در مجاورت آب، سنگین‌تر می‌شوند. بنابراین استفاده از حجم کمتر از ظرفیت مجاز ماشین، به چرخش سریعتر و راحت‌تر لباس‌ها در داخل مخزن ماشین، کمک می‌کند. مجدداً حالت چرخش ماشین لباسشویی را با ظرفیت مجاز فعال کنید.
 2. ممکن است ماشین لباسشویی تراز نباشد، لازم است نصب صحیح ماشین لباسشویی و تراز بودن آن با سطح، بررسی شود. وقتی که دستگاه، لباس‌ها را بشوید و می‌خواهد به مرحله خشک‌کن برود، توقف می‌کند، این مشکل از عدم تعادل ماشین لباسشویی است. برای این منظور، لباسشویی را بر روی یک پایه از جنس چوب قرار دهید. سپس در زیر پایه کوتاه‌تر ماشین لباسشویی مقوا بگذارید. پایه‌های ماشین را می‌توانید با چرخاندن پیچی که دارند؛ بلندتر یا کوتاه‌تر کنید و پایه‌های لباسشویی را بر روی زمین قفل کنید. در آخر پایه‌های پلاستیکی را تعویض کنید.
 3. ممکن است دلیل آن عدم یکنواختی لباس‌ها در داخل دیگ ماشین باشد. 15-20 دقیقه یک دور کامل عملیات شستشو را با دستگاه بدون لباس و خالی اجرا کنید. اگر کد خطای UE حذف شد، لباس‌ها را از حالت مچاله خارج کرده و به‌صورت یکنواخت و متعادل در داخل مخزن ماشین پهن کنید، به‌طوری‌که گلوله و مچاله نباشند. اگر لباس‌ها بزرگ هستند آن‌ها را تا نکنید و به هم گره نزنید، در داخل یکدیگر قرار ندهید. در حالت کلی باید لباس‌های داخل مخزن ماشین لباسشویی به‌صورت متعادل در مخزن قرار بگیرند. حالا ماشین را برای عملیات شستشو راه‌اندازی کنید.
 4. این امکان وجود دارد که شما با ماشین لباسشویی ال جی در حال شستن حوله‌های بزرگ، کاپشن، پرده، ملحفه‌های بزرگ و پتو هستید. حتی‌الامکان از شستن پرده، پتو، پالتو، کاپشن حوله‌های بزرگ و … با ماشین لباسشویی خودداری کرده و آن را به خشکشویی بسپارید یا خودتان به‌صورت دستی بشویید، در هر صورت از ماشین لباسشویی برای شستن آن‌ها استفاده نکنید. اگر شستن این‌گونه لباس‌ها راهی جز ماشین لباسشویی ندارد به‌تناسب ظرفیت آن‌ها با ظرفیت ماشین لباسشویی ال جی توجه کنید و از برنامه‌های شستشوی ساده و دور خشک‌کن کم استفاده کنید و دقت داشته باشید که حتماً به‌صورت یکنواخت در کف مخزن ماشین لباسشویی پخش شوند.
 5. این امکان وجود دارد که کمک‌فنر دستگاه خراب شده باشد. ماشین‌های لباسشویی‌ ال جی به کمک‌فنرهای کوچک مجهز هستند که از تکان‌های بیش از حد دستگاه در هنگام شستشوی لباس‌ها جلوگیری می‌کند. حفاظت و مراقبت از تعادل ماشین لباسشویی و مخزن آن، باعث حفاظت از قطعات دیگر ماشین شده و از صدمه به آن‌ها جلوگیری می‌کند. در هر صورت، اگر کمک‌فنر خراب شده باشد، تمامی لرزش‌ها به دستگاه منتقل می‌شود. در این صورت بهتر است خرابی کمک‌فنر را به فرد حرفه‌ای بسپارید.
 6. شاید برد یا همان کنترل‌کننده ماشین لباسشویی ال جی خراب شده است. برد دستگاه، مدیریت فعالیت‌های ماشین لباسشویی را بر عهده دارد و دستور فعالیت تمام قطعات دستگاه و عملیات شستشو از برد، صادر می‌شود. این قطعه با استفاده از اتصالات الکترونیکی با قطعات دیگر دستگاه در ارتباط است. اگر برد کنترل دستگاه، خراب شده باشد ممکن است به‌اشتباه پیغام ارور UE را، صادر کند. البته خرابی برد جزو آخرین احتمالات ارور UE است و برای بررسی آن، داشتن مهارت در زمینه الکترونیک و توانایی خواندن نمودارها ضروری است. اگر مهارت فنی در مورد برد ماشین لباسشویی نداشته باشید، ممکن است با دستکاری، آن را کاملاً خراب کنید. در صورتی که این قطعه آسیب دیده باشد حتماً باید توسط تعمیرکار متخصص ماهر ماشین لباسشویی ال جی بررسی و تعویض شود هر چند که قیمت آن خیلی گران است.
 7. از محکم بودن پیچ و مهره‌ نصب استاتور که مجموعه استاتور را محکم می‌کنند، اطمینان حاصل کنید. در صورت آسیب‌دیدگی پیچ‌ها، آن‌ها را تعویض کنید تا ارور UE برطرف شود. حتماً به یاد داشته باشید که قبل از هر اقدامی، اتصال ماشین لباسشویی را از برق قطع کنید.
 8. شاید برای درزبند و بلبرینگ مشکلی به وجود آمده است. وقتی ارور UE ماشین لباسشویی ال جی روی صفحه نمایشگر، ظاهر می‌شود و در حین عملیات شستشو، صدای ناخوشایندی می‌شنوید و لکه‌های روغن در زیر ماشین لباسشویی مشاهده می‌کنید، می‌توان نتیجه گرفت که دستگاه از نظر بلبرینگ و درزبندها مشکلی پیدا کرده است که تعویض آن‌ها را به فرد ماهر و حرفه‌ای بسپارید، عدم مهارت، باعث خرابی بیشتر دستگاه خواهد شد.
 9. سنسور تاخو یا تاکو دچار خرابی و مشکل شده است. دلیل دیگری که می‌تواند منجر به عدم چرخش و در نتیجه، ارور UE ماشین لباسشویی ال جی شود، این سنسور است. سنسور تاخو در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی‌های ال جی به‌کاررفته و از حساسیت خیلی زیادی برخوردار است، اگر این سنسور خراب شده باشد، سرعت کافی ندارد بنابراین موتور ماشین لباسشویی نمی‌چرخد و سنسور باید تعویض شود.
 10. امکان قطعی یا اتصالی سیم‌کشی‌ها وجود دارد. اگر سیم‌کشی‌های داخل ماشین لباسشویی قطعی یا اتصالی پیدا کرده باشند، صفحه نمایشگر ارور عملکرد بد را نشان می‌دهد. اگر سیم‌های داخلی ماشین لباسشویی دچار اتصالی یا قطعی شده باشند، آن‌ها را توسط فرد فنی و حرفه‌ای بررسی و تعمیر کنید. لازم به ذکر است ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کرده و دوشاخه آن را از برق بکشید.

در پایان باید گفت زمانی که ماشین لباسشویی ال جی شما ارور UE را نشان می‌دهد، به هیچ وجه نباید از ماشین لباسشویی استفاده شود و هر چه سریعتر باید مشکل ارور UE برطرف شود وگرنه بر روی قطعات دیگر دستگاه، فشار واردشده و منجر به آسیب به آن‌ها می‌شود. دلایل رایج و متداول ارور یا خطای UE ماشین لباسشویی ال جی، عدم تراز دستگاه یا استفاده از حجم بیش از حد ظرفیت آن است. اگر این دو مورد، علل کد خطای UE نبودند، بهتر است، بررسی دلایل دیگری که در فوق توضیح دادیم توسط تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی انجام گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش