علت ارور CL ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور CL ماشین لباسشویی ال جی

برند ال جی، یکی از برندهای معتبر و پرطرفدار در تولید و عرضه محصولات لوازم خانگی و همچنین صوتی و تصویری است که بدلیل تولیدات با کیفیت بالا و ارائه خدمات پس از فروش عالی، همچنان در بین محصولات شرکت‌های دیگر، جزء محبوب‌ترین‌ها است. ماشین لباسشویی ال جی از جمله تولیدات این شرکت است که مدل‌ها و امکانات آن با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان، پیشرفت تکنولوژی و رقابت با برندهای دیگر، طراحی و تولید می‌شود. در این محتوا به توضیحاتی در مورد موضوعات امکانات ماشین لباسشویی ال جی، ارور یا خطاهای ماشین لباسشویی ال جی، قفل کودک لوازم برقی چه فایده‌ای دارد؟ قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی، آموزش باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی مدل‌های جدید، آموزش فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی مدل‌های جدید، آموزش باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی مدل‌های قدیمی، آموزش فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی مدل‌های قدیمی، ارور CL و مشکلات کنترلی ماشین لباسشویی ال جی می‌پردازیم.

امکانات ماشین لباسشویی ال جی

امکانات ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی، امکانات ویژه‌ای دارد که باعث معروفیت آن شده است. برخی از امکانات آن موارد زیر هستند.

 • قدرت تشخیص کمترین میزان انرژی موردنیاز برای شستشو.
 • دارای 6 امکان جدید دیگر که لباس‌ها را بهتر از مدل‌های قبلی تمیز می‌کند.
 • مجهز به سنسور هوشمند اندازه‌گیری وزن لباس که وزن لباس‌های داخل لباسشویی را اندازه‌گیری می‌کند. مجهز به سیستم شستشوی هوشمند که حجم لباس و دمای آب مناسب را تشخیص داده و سپس مناسب‌ترین مقدار آب موردنیاز و بهینه‌ترین زمان شستشو را به‌منظور کاهش مصرف آب و برق معین می‌کند.
 • دارای قفل کودک به‌منظور پیشگیری از به‌هم‌ریختگی تنظیمات ماشین توسط کودکان یا احیاناً به‌هم‌ریختگی سهوی تنظیمات توسط بزرگسالان در حین شستشو.
 • مجهز به سیستم محرکه مستقیم.
 • کمپرسور ماشین لباسشویی ال جی به‌گونه‌ای طراحی شده است که با وجود اینکه در آن از زغال دی سی و تسمه استفاده نشده است، خودش مخزن ماشین لباسشویی را به چرخش در آورده و امکان قرار دادن و خارج کردن لباس‌ها از داخل دیگ ماشین لباسشویی را فراهم کرده است.

ارور یا خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

امروزه طراحان ماشین لباسشویی ال جی، برای پیدا کردن راحت‌تر خرابی و ایراد در ماشین لباسشویی ال جی، کد خطای مربوط به هر ارور، روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر شود، به اگر مصرف‌کننده اطلاع کافی در مورد این خطاها داشته باشد سریعاً به مشکل ماشین لباسشویی خود پی خواهد برد. این ارورها بیانگر وضعیت نامناسب و هشدار به مصرف‌کننده برای برطرف کردن دلیل خطا است، هر چند که تعداد زیادی از کدهای خطا در ماشین لباسشویی ال‌جی وجود دارد، اما امروزه تشخیص و دلیل آن‌ها با جستجو در اینترنت یا مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی کار ساده‌ای است.

قفل کودک لوازم برقی چه فایده‌ای دارد؟

قفل کودک یک ویژگی امنیتی است که در اکثر لوازم و دستگاه‌ها مانند ماشین‌های امروزی، یخچال، لباسشویی، فر و … طراحی شده است. وقتی که قفل کودک دستگاه فعال شود کلاً دستگاه قفل شده، هیچ کدام از دکمه‌های دستگاه کار نمی‌کنند و تا زمانی‌که قفل کودک غیرفعال نشود با فشار دادن سایر دکمه‌ها غیر از دکمه خاموش و روشن کردن، هیچ عملی انجام نخواهد شد. در ماشین لباسشویی نیز، روال کار به همین ترتیب است تا زمانی‌که قفل کودک غیرفعال نشود، برد ماشین، اجازه هیچ کاری را به سایر قسمت‌های ماشین نمی‌دهد. وقتی قفل کودک ماشین لباسشویی شروع به کار کند، کودک شما دیگر نمی‌تواند با زدن کلیدها، مشکلی در روند کاری دستگاه ایجاد کرده یا اینکه دچار مشکل جسمی شود. در واقع، قفل کودک ابزاری است که از بچه‌ها در مقابل کنجکاوی‌های کودکانه‌شان نسبت به ماشین لباسشویی یا سایر دستگاه‌ها در جهت پیشگیری از آسیب رساندن به دستگاه یا خودشان استفاده می‌شود. معمولاً در بیشتر مواردی که کلیدها به شکل غیرعادی از کار می‌افتند، قفل کودک فعال شده است.

قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که در حین شستشوی لباس‌ها، کلاً ماشین لباسشویی ال جی قفل می‌شود، یعنی کلاً همه دکمه‌های دستگاه، عملاً بلااستفاده خواهند بود. در این شرایط هر کدام از دکمه‌های دستگاه را فشار می‌دهید هیچ کاری انجام نمی‌دهد و کد CL بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی نشان داده می‌شود. قفل کودک در مدل‌های جدیدتر ماشین‌های لباسشویی ال جی تعبیه و طراحی شده است. کد CL، نشان‌دهنده‌ ایجاد مشکل یا خرابی در ماشین لباسشویی نیست؛ بلکه نشان‌دهنده فعال بودن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی است. پیغام CL، مخفف CHILD LOCK به معنای قفل کودک است، این ارور یک پیغام عمومی برای آگاه‌سازی از وضعیت دستگاه است. در واقع، کد CL، بدین منظور تعبیه ‌شده است که در تنظیمات شستشوی ماشین، توسط کودکان تغییری ایجاد نشود. در صورتی که شما از روی عمد یا به‌صورت اتفاقی دکمه CL دستگاه را فشار دهید، قفل کودک فعال می‌شود و در هنگام روشن بودن دستگاه و در صورت فعال بودن این دکمه، اگر کودکان هر دکمه‌ای را فشار دهند، فقط پیغام CL روی صفحه نمایشگر ماشین، نمایش داده می‌شود. در این شرایط، کودکان و حتی بزرگسالان، هیچ عملی روی ماشین لباسشویی نمی‌توانند انجام دهند. هنگامی که قفل کودک فعال باشد همه دکمه‌ها و تنظیمات ماشین لباسشویی شما به‌جز دکمه power غیرفعال می‌شوند.

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌های جدید را بازکنیم؟

محل قرار گرفتن دکمه CL یا همان قفل کودک، با توجه به مدل دستگاه، می‌تواند متفاوت باشد که عموماً در دفترچه راهنما مشخص شده است. روش غیرفعال کردن قفل کودک چندان سخت نیست و نیاز به تخصصی ندارد کافی است با توجه به مدل لباسشویی ال جی خودتان یکی از اقدامات زیر را انجام دهید. در لباسشویی‌های ال جی که دارای موتور اینورتر و فاقد تسمه هستند، دارای مخزن و سیستمی هستند که قابلیت تشخیص و امکانات خاص دیگری دارد، با انجام یکی از اقدامات زیر، قفل کودک باز می‌شود.

 • دکمه CHILD LOCK را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شود و دوباره همه دکمه‌های دستگاه به‌درستی کار کنند.
 • دکمه PREWASH/CHILD LOCK را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شود و دوباره همه دکمه‌های دستگاه به‌درستی کار کنند.

چگونگی راه‌اندازی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌های جدید

اگر قصد داشته باشیم قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی را به‌منظور عدم دسترسی کودکان به تنظیمات دستگاه، فعال کنیم با توجه به مدل ماشین لباسشویی خود، کافی است یکی از اقدامات زیر را انجام دهید.

 • دکمه CHILD LOCK را برای 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا قفل کودک فعال بشود. هنگامی که قفل کودک تنظیم شود تمامی کلید‌ها به‌جز کلید Power قفل می‌شوند.
 • دکمه PREWASH/CHILD LOCK را برای 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا قفل کودک فعال شود. هنگامی که قفل کودک تنظیم شود تمامی کلید‌ها به‌جز کلید Power قفل می‌شوند.

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌های قدیمی را بازکنیم؟

برای باز کردن قفل کودک در برخی از ماشین‌های لباسشویی قدیمی با توجه به مدل ماشین لباسشویی، یکی از اقدامات زیر را انجام دهید.

 • دکمه‌های TEMP و OPTIONS  را هم‌زمان برای 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا قفل کودک غیرفعال شده و دوباره امکان فعالیت سایر دکمه‌های ماشین لباسشویی فراهم شود.
 • در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی، یک کلید قفل کوچک بین دکمه‌های RINSE  و WASH وجود دارد که در این لباسشویی‌ها نیز باید هر دو دکمه RINSE و WASH به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا قفل کودک غیرفعال شود و لباسشویی دوباره فعال شود. در این حالت همه دکمه‌های دستگاه به‌درستی کار می‌کنند.

چگونگی راه‌اندازی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌های قدیمی

چگونگی راه‌اندازی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌های قدیمی

برای باز کردن قفل کودک در برخی از ماشین‌های لباسشویی قدیمی با توجه به مدل ماشین لباسشویی، یکی از اقدامات زیر را انجام دهید.

 • ابتدا ماشین را روشن کنید و برنامه شستشو را انتخاب کنید. کلید start را فشار دهید. دکمه‌های TEMP و OPTIONS را هم‌زمان برای 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا قفل کودک غیرفعال شود و دوباره امکان فعالیت سایر دکمه‌های ماشین لباسشویی فراهم شود.
 • در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی، یک کلید قفل کوچک بین دکمه‌های RINSE  و WASH وجود دارد که در این لباسشویی‌ها نیز باید ابتدا ماشین را روشن کنید و برنامه شستشو را انتخاب کنید سپس کلید start را فشار دهید. در مرحله بعد، هر دو دکمه RINSE و WASH را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا قفل کودک غیرفعال شود.

آخرین راهکار حل مشکل ارور CL ماشین لباسشویی ال جی

 گاهی ممکن است با فشار دادن دکمه CL به مدت ۳ ثانیه، ارور CL رفع نشود. در چنین شرایطی احتمالاً مشکل از قفل کودک دستگاه نیست؛ بلکه ممکن است، برد ماشین لباسشویی که مرکز مدیریت و کنترل تمام عملیات دستگاه است، دچار خرابی و مشکل شده باشد؛ در این صورت رفع ارور CL ماشین لباسشویی ال جی، باید توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی انجام شود.

در صورتی که با غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی، ارور CL از روی صفحه نمایش دستگاه برطرف نشد، در صورتی که خودتان تخصص کافی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی ندارید، اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه نکنید و از صدمه زدن به خود و دستگاهتان ممانعت به عمل آورید؛ بنابراین، بهتر است در چنین شرایطی بهتر است با مرکز خدمات تعمیرات ال جی دیباپشتیبان تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش