ریست ماشین لباسشویی ال جی

ریست ماشین لباسشویی ال جی

چه زمانی و چگونه ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم؟

 حتما برای شما هم پیش آمده که ماشین لباسشویی ال جی به طور ناگهانی از کار بایستد. در حالی که نه آبی از زیر لباسشویی جاری شده و مطمئنید که هیچ مشکل قطعاتی دیگر برای آن پیش نیامده. این جاست که ریست ماشین لباسشویی ال جی به کمک شما می‌آید. این دستگاه‌ها هم مانند هر گونه وسیله دیجیتال و کامپیوتری دیگری ممکن است در یک لحظه اصطلاحا هنگ کند. در این صورت می‌توانید با راه‌اندازی مجدد و یا همان ریست کردن ماشین مشکل خود را حل کنید. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به نحوه ریست لباسشویی ال جی خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید.

چه وقتی باید از ریست ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیریم؟

اولین سوالی که درباره راه‌اندازی مجدد لباسشویی مطرح می‌شود، این است که اصلا کی باید به سراغ ریست دستگاه برویم؟ چه موقعی لباسشویی هنگ می‌کند؟ چه وقتی ایراد سخت افزاری دارد و باید از یک فرد با تجربه تاسیسات کار کمک گرفت؟ تصور کنید لباسشویی مشغول شستن لباس‌های شما است. ناگهان صدای آن قطع شده و از کار می‌ایستد. در این صورت اولین راهکاری که به ذهن شما می‌رسد این است که برای برطرف کردن هنگ ماشین، آن را ریست کنیم. بله! درست است. در لباسشویی ال جی وقتی موتور نتواند با پنل و نرم افزار هماهنگ و مرتبط کار کند، دستگاه هنگ می‌کند.

 در این حالت با راه‌اندازی مجدد ماشین می‌توانید مشکل آن را حل کنید. اما بعضی اوقات شما بعد از ریست کردن هم می‌بینید که دستگاه هنوز هم کار نمی‌کند. این جاست که باید به تمیزی لوله تخلیه شک کنید. راه لوله تخیله اگر با هر گونه آشغالی بسته و یا کثیف شود، لباسشویی از کار می افتد. اما اگر در امور تاسیساتی به خصوص تعمیر لباسشویی تخصص ندارید، در این مواقع با یک فرد متبحر تماس بگیرید. توجه کنید که بنا به هر دلیلی دست به راه‌اندازی دوباره لباسشویی نزنید. این امکان فقط برای رفع ارورهای مکرر، با تاخیر شروع شدن کار لباسشویی، هنگ ماشین و… در لباسشویی فراهم شده است. اگر بیش از حد از امکان به ریست لباسشویی ال جی بپردازید، به ماشین خود ضربه می‌زنید.

چگونه ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم؟

چگونه ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم؟

 تا این جا متوجه شدیم اصلا چرا بعضی اوقات به ریست ماشین لباسشویی ال جی نیاز داریم وقت آن رسیده که درباره چگونگی ریست ماشین لباسشویی LG صحبت کنیم. لباسشویی‌های ال جی از این نظر به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول ماشین‌های که روی پنل آن‌ها دکمه ریست گذاشته شده. دسته دوم لباسشویی‌هایی که دکمه ریست ندارند. در ادامه چگونگی هر دو نوع ماشین را توضیح می دهیم.

ریست ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه ریست

لباسشویی‌هایی که دکمه ریست ندارند را خیلی راحت در دو یا سه مرحله می‌توانید ریست کنید. اول از همه حتما ماشین را از برق بکشید. بعد از این، انگشت خود را روی دکمه استارت (start) و یا پاووز (pause) برای مدت زمان پنج ثانیه فشار دهید. وقتی دوباره دستگاه را به پریز بزنید، دستگاه به تنظیمات اولیه کارخانه برگشته است. اگر حوصله طی کردن 3 مرحله گفته شده را ندارید، راه حل آسان‌تری هم برای ریست لباسشویی LG بدون دکمه وجود دارد. به راحتی سیم لباسشویی را از پریز جدا کنید. چند دقیقه صبر کنید و دوباره به پریز بزنید. در این حالت لباسشویی به صورت خودکار مجددا راه‌اندازی می‌شود.

ریست لباسشویی دارای دکمه ریست

ریست ماشین لباسشویی ال جی که دکمه ریست روی پنل آن طراحی شده کمتر پیچیده‌تر از لباسشویی معمولی است. اول از باید با خاموش کردن لباسشویی آن را متوقف کنید؛ بعد گردونه تعبیه شده روی پنل را در حالت کتان (cotton) بگذارید. الان وقت روشن کردن ماشین است. توجه کنید که سریعا بعد از روشن کردن ماشین، روی دکمه Temp بزنید. اگر این دکمه را پیدا نکردید، دکمه Speed Spin را فشار دهید.

دقت کنید که این کار را باید دقیقا بعد از این که ماشین را روشن کردید بدون مکث انجام دهید. نکته بعدی این که انگشت خود را برای چند ثانیه روی این دکمه‌ها نگذارید. در این مرحله وقت زدن دکمه Function رسیده. البته اگر باز نمی‌توانید دکمه Function را روی لباسشویی پیدا کنید، Level Water را بزنید. در این حالت معمولا نوشته T01 روی پنل لباسشویی به نمایش در می‌آید. لحظه‌ای که نوشته T01 به T02 تغییر پیدا کرد، باید دکمه استارت لباسشویی ال جی را بزنید. وقتی دکمه استارت را برای روشن کردن لباسشویی بزنید، نوشته ELT در این زمان روی پنل نشان داده می‌شود و در نهایت رسیدیم به دکمه ریست! در این زمان، باید دکمه ریست را بزنید. در این مرحله اگر هیچ نوشته‌ای روی پنل مشاهده نکردید، یعنی راه‌اندازی مجدد لباسشویی ال جی با موفقیت به اتمام رسیده است. اما اگر هر گونه خطا و اروری روی صفحه نمایش لباسشویی دیدید، باید دکمه Temp را بزنید. با فشار دادن این دکمه معمولا خطاها برطرف شده و لباسشویی به راحتی ریست می‌شود.

خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

وقتی برخی از خطاها را روی صفحه نمایش می‌بینید می‌توانید با ریست ماشین لباسشویی ال جی آن‌ها را برطرف کنید. در ادامه برخی از ارورهای ماشین‌های لباسشویی ال جی که با راه‌اندازی مجدد حل می‌شوند را برای شما لیست کرده‌ایم.

خطای باز نشدن درب لباسشویی

در این حالت اگر در به درستی بسته و کیپ نشده باشد ارور DE را روی پنل می‌بینید. اگر در قفل شده باشد و نتوانید آن را باز کنید هم باز این خطا ظاهر می‌شود. وقتی بیش از اندازه در لباسشویی لباس ریخته باشید، در حین شستن لباس به در فشار وارد می‌شود. به همین خاطر لباسشویی به شما پیغام خطا می‌دهد. به همین دلیل همیشه تاسیسات کارها می‌گویند که بیشتر از ظرفیت ماشین ( به عنوان مثال 7 کیلوگرم) در آن لباس کثیف نریزید. یک علت دیگر هم ممکن است سبب ظاهر شدن این خطا شود. آن هم این است که بارها لباس‌های خیلی زیادی در ماشین ریخته باشید که سبب خراب شدن درزگیر در شده باشد.

نمایش خطای مربوط به آب کشیدن لباس ها

اگر واشر لباسشویی از جای خود خارج شود، لباسشویی پیغام OE را نمایش می‌دهد یا این که چیزی در لوله آبکشی گیر کرده باشد باز هم این خطا به وجود می‌آید. لازم است باز تاکید کنیم که به هیچ وجه اگر مشکل لباسشویی با ریست ماشین لباسشویی ال جی حل نشد بدون داشتن تجربه دست به تعمیر آن نزنید و از تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی کمک بخواهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش