علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی جزء یکی از ارور های رایج و پرتکرار می باشد که ممکن است که در هر مدل ماشین لباسشویی ال جی دیده شود. ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی در یک جمله به معنای وجود مشکلی در آبگیری دستگاه می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم و علل بروز این ارور و نحوه ی رفع آن را به شما عزیزان توضیح دهیم.

مفهوم ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای وجود مشکلی در ورود آب به دستگاه می باشد. به عبارتی دیگر این ارور زمانی ظاهر می شود که مقدار مورد نیاز آبگیری در زمان معینی انجام نشده باشد. در این صورت باید شما به بررسی تمام مواردی بپردازید که با ورود آب در ارتباط هستند. ما در ادامه به طور کامل به بررسی مهم ترین علل بروز ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم.

علل بروز ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

علل بروز ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

  • بسته بودن یا خرابی شیر ورودی آب
  • پیچ خوردگی یا انسداد شلنگ ورودی آب
  • خرابی شیر برقی
  • مسدود بودن فیلتر ورودی آب یا همان فیلتر شیر برقی
  • خرابی هیدروستات
  • فشار کم آب منزل
  • خرابی سیم کشی دستگاه
  • یخ زدگی شیر آب ورودی به دستگاه
  • خرابی برد الکترونیکی

بسته بودن یا خرابی شیر ورودی آب

یکی از اصلی ترین مواردی که باید حتما آن را بررسی کنید، باز بودن و سالم بودن شیر ورودی آب می باشد. شما باید از باز بودن شیر ورودی آب مطمئن شوید و همچنین بررسی کنید که شیر ورودی سالم باشد و دچار انسداد نشده باشد. در صورت خرابی شیر ورودی آب باید آن را تعویض کنید. همچنین توجه داشته باشید که گاهی ممکن است که شیر ورودی آب کاملا باز بوده باشد، اما آب شهری قطع بوده باشد، در نتیجه آبگیری انجام نمی شود، بنابراین ابتدا باید از وصل بودن آب منزل مطمئن شوید.

پیچ خوردگی یا انسداد شلنگ ورودی آب

یکی دیگر از مواردی که باید حتما آن را بررسی کنید، شلنگ ورودی آب یا لوله ورودی آب به دستگاه می باشد. در صورت تا خوردگی یا پیچ خوردگی شلنگ، آب نمی تواند وارد دستگاه شود و با صاف کردن شلنگ این مشکل به راحتی حل می شود. همچنین شلنگ ورودی آب را باید از نظر پارگی و یا گرفتگی نیز بررسی کنید، در صورت پارگی شلنگ ورودی آب، آب به بیرون نشت می کند و وارد دستگاه نمی شود و در اثر گرفتگی شلنگ ورودی آب، به واسطه ی جرم و رسوبات آب یا بر اثر وارد شدن شن و ماسه یا اجسام خارجی، شلنگ ورودی مسدود می شود و امکان ورود آب به دستگاه مقدور نمی باشد، در این صورت باید گرفتگی را بر طرف کنید و یا این که شلنگ ورودی را تعویض کنید تا مشکل رفع گردد. همچنین لازم است تا حتما از اتصالات و نقاط اتصال شلنگ ورودی به شیر ورودی و شیر برقی نیز مطمئن شوید.

خرابی شیر برقی

بعد از بررسی باز بودن شیر ووردی آب و مسدود نبودن شلنگ ورودی آب، باید شیر برقی دستگاه بررسی شود. بررسی شیر برقی یک کار تخصصی می باشد و جهت اطلاع از سالم بودن آن باید حتما از مولتی متر استفاده شود. در صورت خرابی شیر برقی دستگاه باید این قطعه تعویض گردد.

مسدود بودن فیلتر ورودی آب یا همان فیلتر شیر برقی

یکی دیگر از علل بروز کد خطای IE در لباسشویی ال جی، مسدود بودن فیلتر ووردی آب یا همان فیلتر تصفیه ورودی آب یا همان صافی شیر برقی می باشد. در واقع این فیلتر در مسیر ورودی آب به لباسشویی واقع شده است و باعث می شود تا از ورود رسوبات و امللاح آب یا اجسام اضافی موجود در آب به داخل دستگاه جلوگیری کند. حال اگر این فیلتر مسدود شده باشد، امکان ورود آب به داخل دستگاه وجود نخواهد داشت. در این صورت باید فیلتر ورودی آب خارج شود و کاملا تمیز گردد، همچنین می توانید یک کار راحت تر انجام دهید و این فیلتر را تعویض کنید تا مشکل رفع گردد. توجه داشته باشید که این اتفاق در مناطقی که دارای آب سخت هستند، بیشتر اتفاق می افتد و باید هر چند وقت یک بار این فیلتر تمیز شود.

خرابی هیدروستات

اگر تا این جای کار تمام موارد بالا را بررسی کردید، و نتیجه نگرفتید، حالا باید یک نگاهی به هیدروستات دستگاه بیاندازید. هیدروستات وظیفه دارد سطح آب در دستگاه را کنترل کند. خرابی این قطعه می تواند منجربه بروز ارور ie در لباسشویی ال جی شود. بنابراین این قطعه باید بررسی شود و از سالم بودن شلنگ و سوکت هیدروستات نیز باید مطمئن شوید. در صورت خرابی هیدروستات، لازم است تا این قطعه تعویض گردد.

فشار کم آب منزل

یکی دیگر از مواردی که در صورت ظاهر شدن ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی باید آن را چک کنید، فشار آب منزل می باشد. توجه داشته باشید که اگر فشار آب منزل شما کم باشد، آبگیری به درستی انجام نمی شود و طی مدت زمان تعیین شده، آب به قدر کافی وارد دستگاه نمی شود و سطح آب در لباسشویی پایین خواهد بود و این ارور نمایش داده می شود. برای بررسی میزان فشار آب منزل می توانید یکی از شیر های منزل، مثلا شیر موجود در آشپزخانه را باز کنید و متوجه شوید که فشار آب منزل به چه صورت است. همچنین لازم به ذکر است که زیاد بودن فشار آب موقع وورد آب به دستگاه نیز می تواند از دیگر دلایل بروز این ارور باشد. زیرا زیاد بودن فشار می تواند باعث عدم توازن در شلنگ شود و در نتیجه ممکن است که آب به بیرون نشت پیدا کند. اما مهم ترین دلیل همان کم بودن فشار آب منزل می باشد.

خرابی سیم کشی دستگاه

یکی دیگر از مواردی که باید حتما آن را بررسی کنید، چک کردن وضعیت سیم کشی دستگاه می باشد. به عبارتی باید حتما از سالم بودن و شل نبودن سیم کشی های داخلی دستگاه و سیم های متصل به قطعاتی همچون برد الکترونیکی، شیر برقی و… مطمئن شوید و در صورت وجود آسیب دیدگی سیم ها، باید سیم های معیوب را تعویض کنید.

یخ زدگی شیر آب ورودی به دستگاه

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث عدم ورود آب به دستگاه و باعث بروز این ارور شود، یخ زدگی شیر آب ورودی و یخ زدگی لوله کشی می باشد. این مورد در مناطق بسیار سرد سیر ممکن است که اتفاق بیوفتد. البته بروز این مشکل در ایران تقریبا نادر می باشد، اما به هر حال به عنوان یکی از دلایل می توان به آن اشاره کرد. در صورت بروز این مشکل تقریبا راه حل خاصی را نمی توان بیان کرد، تنها با گرم تر شدن هوا و بر طرف شدن وضعیت یخ زدگی لوله ها مشکل رفع می گردد.

خرابی برد الکترونیکی

اگر تمامی این موارد را بررسی کردید و متوجه شدید که همگی سالم هستند اما باز هم نمی توانید منشاء مشکل را پیدا کنید، باید برد الکترونیکی دستگاه شما بررسی شود. در صورت خرابی برد ممکن است که به اشتباه این ارور نمایش داده شود و یا این که در اثر خرابی برد ممکن است که قطعات مرتبط با عمل آبگیری نتوانند به درستی عمل کنند و نتوانند دستورات لازم را از برد دریافت کنند و در نتیجه این ارور نمایش داده می شود. در این صورت باید برد دستگاه توسط افراد متخصص در حوزه تعمیر لباسشویی ال جی بررسی و در صورتی که امکان تعمیر برد وجود نداشته باشد، باید برد تعویض گردد.

نحوه ی رفع ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

نحوه ی رفع ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

اولین اقدامی که بعد از مشاهده ی این ارور لازم است که آن را انجام دهید، این است که دستگاه خود را خاموش کنید و آن را از برق بکشید و به مدت 5 دقیقه صبر کنید. این کار باعث می شود که اگر این ارور بر حسب تصادف و بخاطر مشکلات جزئی در برد الکترونیکی اتفاق افتاده بود، با ریست کردن دستگاه ارور رفع می شود. اما اگر با ریست کردن دستگاه ارور رفع نشد، پس یعنی مشکل جدی تر از این حرف هاست و باید به ترتیب تمام مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم بررسی شوند. ابتدا باید وضعیت شیر ورودی آب، شلنگ ورودی، شیر برقی دستگاه، فشار آب منزل و… به طور دقیق بررسی شوند تا منشاء مشکل پیدا شود و سپس باید مشکل مد نظر بر طرف شود تا ارور رفع گردد.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور ie در ماشین لباسشویی ال جی صحبت کردیم و گفتیم که این ارور ممکن است بنا به دلایل مختلفی رخ دهد، همچنین نحوه ی رفع ارور ie در ماشین لباسشویی ال جی را نیز توضیح دادیم. اما توجه داشته باشید که رفع ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی در برخی مواقع می تواند توسط خودتان انجام شود و در برخی مواقع لازم است که دستگاه شما حتما توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود و مشکل توسط تکنسین رفع گردد. به عنوان مثال مشکلاتی از قبیل بسته بودن شیر آب ورودی و تا خوردگی شلنگ ورودی، جزء مواردی هستند که خودتان می توانید آن را بر طرف کنید، اما مشکلاتی از قبیل بررسی و تعمیرات شیر برقی، هیدروستات، برد الکترونیکی و… جزء ایرادات فنی و تخصصی هستند و باید حتما توسط افراد متخصص و با استفاده از ابزار آلات خاص تعمیر شوند، در نتیجه جهت رفع این مشکلات باید حتما تعمیرات توسط تکنسین متخصص انجام شود و در صورتی که خودتان مهارت و تخصص و ابزار آلات مناسب جهت بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اختیار ندارید، توصیه می کنیم که هرگز اقدام به تعمیر دستگاه نکنید تا خسارت بیشتری به دستگاه شما وارد نشود.

تعمیر ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

نکات تکمیلی

توجه داشته باشید که قبل از هر گونه بررسی ماشین لباسشویی ال جی، باید دستگاه را از برق بکشید، زیرا ممکن است که خطر برق گرفتگی شما را تهدید کند. باز هم متذکر می شویم، که در صورت عدم داشتن توانایی و تخصص در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی، از تعمیر دستگاه جدا خودداری کنید و برای این منظور میتوانید با مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2]

1 thought on “علت ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش