علت ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

ارور LE ماشین لباسشویی ال جی اخطار مربوط به موتور دستگاه است

علت نمایش ارور LE ماشین لباسشویی ال جی برای خیلی از افرادی که به تازگی از ماشین لباسشویی‌های این شرکت استفاده می‌کنند، مبهم است. این اخطار بیشتر به سمت موتور ماشین لباسشویی مربوط است و البته علت‌های مختلفی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی تمام این علت‌ها، راه حل برطرف کردن آنها را نیز با هم بررسی کنیم. اگر شما نیز از ماشین لباسشویی‌های این شرکت استفاده می‌کنید، تا پایان این مقاله  که توسط مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است ما را همراهی کنید تا اطلاعات خوبی برای حل این معضل به دست آورید.

قطع ارتباط بین موتور و نمایشگر

از علت‌های رایج برای ایجاد ارور LE ماشین لباسشویی ال جی، ارتباط نامناسب موتور و صفحه نمایشگر این دستگاه است. این مشکل اکثر اوقات برای ماشین‌های لباسشویی که به تازگی نصب شده‌اند، به وجود می‌آید. در اکثر موارد فرآیند نصب دستگاه به درستی انجام نشده است و در نتیجه اتصال الکتریکی لازم بین موتور و صفحه نمایش ایجاد نمی‌شود. برای حل این مشکل لازم است که یک بار از ابتدا دستگاه را جدا کنیم و مجددا با توجه به دفترچه راهنما، آن را نصب کنیم. برای اطمینان بیشتر از نصب اصولی دستگاه، بهتر است از نصاب نمایندگی ال جی کمک بگیرید.

داغ شدن موتور لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی معمولا از یک قطعه جانبی برخوردار است که وظیفه آن حفاظت موتور در برابر خطر داغ شدن است. این تراشه فنی در هنگام فعالیت ماشین لباسشویی، موتور آن را کنترل می‌کند و درست در لحظه‌ای که دمای آن از مقدار مشخصی بالاتر برود، دستور خاموشی را به کل دستگاه ارسال می‌کند و ارور LE ماشین لباسشویی ال جی نمایان می‌شود.

علت اصلی به وجود آمدن این مشکل، استفاده بیش از اندازه در یک زمان مشخص از دستگاه است. بسیاری از خانواده‌ها فقط در یک روز خاص از هفته لباس‌های خود را می‌شویند که در نتیجه آن به موتور دستگاه فشار زیادی وارد شده و داغ می‌کند. برای حل این مشکل لازم است که دستگاه را به مدت نیم ساعت در حالت خاموش بگذارید و بعد مجددا آن را روشن کنید و بقیه لباس‌های خود را در روز دیگری بشویید.

مشکل سیم‌پیچ ماشین لباسشویی

این معضل به طور معمول برای دستگاه‌هایی اتفاق می‌افتد که مدت‌ها از تاریخ کارکردشان گذشته است. سیم‌پیچ دستگاه که در حکم چرخاننده موتور دستگاه است، بعد از مدت‌ها کار ممکن است از بسوزد و یا دچار ایرادات داخلی شود که در نتیجه یا زور چرخانه موتور را ندارد و یا کلا از کار افتاده و موتور چرخشی هیچ حرکتی نمی‌کند و نمایگر دستگاه نیز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی را نشان می‌دهد. برای رفع این ایراد باید سیم‌پیچ را تعمیر کنید و یا قطعه‌ای جدید به جای آن بگذارید که برای این کار هم بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

کف کردن زیاد دستگاه

در خیلی از موارد خانم‌های خانه‌دار برای شست و شوی بهتر لباس‌ها، مایع یا پودر زیادی در دستگاه می‌ریزند که باعث ایجاد کف بیش از اندازه در دستگاه می‌شود. این کف زیاد سیستم کار دستگاه را دچار اختلال می‌کند و ارور LE ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می‌شود. اگر ماشین لباسشوییتان در این حین شست و شو در این حالت قرار گرفت، باید آن را خاموش کرده و پس از نیم ساعت آن را روشن کنید و در حالت چرخش تخلیه‌ای بگذارید تا کف موجود در دستگاه به تدریج از آن خارج شود.

بعد از آن لباس‌ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید و دستگاه را در حالت آبکشی بگذارید. این کار را باید تا جایی انجام دهید که ماشین تقریبا تخلیه شود. بعد از آن لباس‌ها را دوباره درون ماشین بگذارید و با ریختن به اندازه مواد شوینده در مخزن، آن را روشن کنید و ببینید که از ارور LE ماشین لباسشویی ال جی خبری نیست. برای اینکه دیگر به این مشکل مبتلا نشوید، اولین توصیه ما خواندن دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی است. در این دفترچه نوشته شده است که چه میزان مایع یا پودر لباسشویی را در دستگاه بریزید و ویژگی‌های مواد شوینده مناسب دستگاه را نیز برای شما توضیح داده است.

اختلال میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

اختلال میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

در اکثر ماشین‌های لباسشویی نسل جدید یک قطعه جانبی به نام میکروسوئیچ برای درب دستگاه وجود دارد که وظیفه آن چک کردن وضعیت بسته یا باز بودن درب ماشین لباسشویی است. چنانچه درب دستگاه به درستی بسته نشده باشد و ماشین لباسشویی را روشن کنیم، این سنسور دستگاه را متوقف می‌کند و اجازه به حرکت درآمدن موتور را نمی‌دهد و ارور LE ماشین لباسشویی ال جی ایجاد می‌شود که برای رفع آن باید درب دستگاه را به درستی ببندیم و مجددا آن را روشن کنیم. البته این امکان نیز وجود دارد که سنسور در گذر زمان خراب شده باشد و با وجود بسته بودن کامل درب ماشین لباسشویی، به اشتباه اجازه به کار افتادن دستگاه را صادر نکند. برای حل این مشکل نیز باید از تعمیرکار با تجربه کمک بخواهید تا این قطعه را برای‌تان تعویض یا تعمیر کند.

وزن زیاد لباس درون دستگاه

از دیگر علت‌های رایج برای ایجاد ارور LE ماشین لباسشویی ال جی، قرار دادن حجم زیادی از لباس‌ها درون ماشین لباسشویی برای شستن در یک نوبت است. در این حالت دستگاه برای جلوگیری از آسیب دیدن موتور، خطای LE را نمایش می‌دهد و اجازه حرکت موتور را نمی‌دهد. برای اینکه مطمئن شوید ایراد از همین قسمت است یا نه، می‌توانید قسمتی از لباس‌ها را کم کنید و مجددا دستگاه را روشن کنید. اگر خطا برطرف شده بود به معنی وزن زیاد بار شما است. البته ناگفته نماند که قرار دادن لباس‌های اندک در ماشین و به راه انداختن آن نیز باعث آسیب رسیدن به موتور می‌شود و در اینجور مواقع برای شستن لباس‌های کم وزن، بهتر است دستگاه را روی حالت شست و شوی دستی بگذارید.

نوسانات و اتصالات برقی دستگاه

در بعضی موارد نیز به علت اینکه جریان برقی که به دستگاه می‌رسد دارای تناوب است، برد الکتریکی ماشین لباسشویی دچار ایراد می‌شود و ارور LE ماشین لباسشویی ال جی به وجود می‌آید. جریان متناوب هم می‌تواند به علت خرابی سیم‌های متصل شده به دستگاه باشد و هم می‌تواند به علت قطع و وصلی زیاد برق محیط باشد. در هر صورت برای جلوگیری از این مشکل لازم است ابتدا سیم‌های متصل شده به دستگاه و همچنین پریز برق را چک کنید و مطمعن شوید کابل‌ها به درستی چفت شده‌اند. اگر هم در منطقه زندگی‌تان قطع و وصلی برق زیاد اتفاق می‌افتد، از یک محافظ برق برای اتصال ماشین لباسشویی استفاده کنید.

رفع ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

رفع ارور LE ماشین لباسشویی ال جی به دست متخصص

ما در این مقاله تا جای ممکن علت‌های متداول به وجود آمدن ارور LE را به شما گفتیم و در هر قسمت راه حل برطرف کردن آن را نیز شرح دادیم. در نهایت با وجود تمام این راهنمایی‌ها باید عرض کنیم که تا جایی که امکان دارد خودتان به قطعات داخلی لباسشویی دست نزنید و از افراد ماهر در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی کمک بگیرید. بعضی اوقات دستکاری‌های کوچک شما موجب ایجاد خسارات بیشتری در ماشین لباسشویی می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش