علت خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

علت خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

بروز خطا در تصویر تلویزیون‌های ال‌ جی

در سال‌های اخیر با رشد و گسترش تکنولوژی، ظرافت در لوازم خانگی بیشتر از قبل احساس می‌شود. یکی از لوازم خانه که نیاز به مراقبت بسیار دارد، تلویزیون‌ است. تلویزیون‌های خانه‌های امروزی به دلیل بهره‌بردن از تکنولوژی روز، بسیار به ضربه و استفاده نادرست حساس هستند و در صورت بروز این موارد ممکن است دچار آسیب شوند و نتوانند عملکرد درستی را از خود نشان دهند. یکی از این موارد، خرابی نمایشگر تلویزیون است. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان  قصد داریم تا خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی ال‌ جی و دلایل بروز این مشکل را به طور کامل برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل خطوط عمودی و افقی روی ال‌ای‌دی ال‌جی

خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون ال‌ جی و دلایل بروز این مشکل

همانطور که گفته شد، تلویزیون‌های امروزی نیاز به مراقبت زیادی دارند و در صورت کوچکترین استفاده نادرست ممکن است آسیب جدی ببینند. یکی از بخش‌های حساس تلویزیون‌های امروزی صفحه نمایش آن‌ها است. صفحه نمایش‌های امروزی بیشتر از تکنولوژی ال‌ ای‌ دی استفاده می‌کنند و نوع پنل آن‌ها هم A+ است. این نوع پنل‌ها در کنار تصویر زنده و با کیفیت، هیچ مقاومتی در برابر ضربه از خود ندارند و به راحتی آسیب می‌بینند. خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی ال‌ جی یکی از مشکلات تلویزیون‌های این شرکت است که می‌تواند در صورت آسیب دیدن صفحه نمایش رخ بدهد.

آسیب دیدن صفحه نمایش

صفحه نمایش تلویزیون‌های امروزی این قابلیت را دارند که تصویری زنده با رنگ‌های شاداب را به شما نشان بدهند. اما در صورتی که به آن‌ها ضربه وارد شود، می‌توانند خطوط ناخوشایندی را نشان دهند که نشان از آسیب دیدن آن‌ها دارد. یکی از این نشانه‌ها خطوط عمودی و افقی هستند که روی تلویزین ال‌ ای‌ دی ال‌ جی شما نشان داده می‌شوند.

یکی از دلایل بروز خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی  می‌تواند به دلیل آسیب‌دیدن صفحه نمایش باشد. در این حالت تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که موراد دیگر را چک کرده و در صورت سالم بودن و اطمینان از خرابی صفحه نمایش، اقدام به تعویض آن کنید. البته در نظر داشته باشید که این کار به دلیل تخصصی بودن، نیاز دارد تا توسط تعمیرکاران معتبر در زمینه تعمیرات تلویزیون ال‌ جی انجام شود.

خرابی کابل‌‌های اتصال

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث شود تا شما خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون‌های ال‌ جی خود مشاهده کنید، خرابی کابل‌های اتصال، به‌ویژه کابل‌های آنالوگ است. به عنوان مثال، کابل‌های VGA یا آنتن تلویزیون آنالوگ می‌توانند یکی از دلایل اصلی بروز خطوط افقی و عمودی در تلویزیون شما شوند.

در نظر داشته باشید که شما برای چک کردن این موضوع ابتدا باید سلامت کابل‌های تصویر را چک کنید. برای این کار باید به‌دنبال هرگونه پارگی ای لخت‌بودن سیم آن بگردید. در نظر داشته باشید که شما پس از چک کردن سلامت کابل‌ها، باید از اتصال درست آن‌ها با پورت تلویزیون اطمینان حاصل کنید. برای این کار هم می‌توانید یک کابل دیگر را به تلویزیون خود وصل کرده و امتحان کنید. در رفع مشکل خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی ال‌ جی می‌توانید با تعویض کابل، به این مشکل عذاب‌آور پایان دهید.

خرابی گیرنده تصویر

یکی از مواردی که می‌تواند باعث بروز خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی شود، بروز اشکال و اختلال در سیستم گیرنده شما است. در این حالت می‌توانید با عوض کردن کانال‌ها، از خرابی گیرنده خود مطمئن شوید. در صورتی که با تعویض کانال، مشکل رفع نشد، باید سراغ موارد دیگری بروید.

خرابی آنتن؛ یکی از دلایل ایجاد خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون ال‌ جی

بخش دیگری از تلویزیون که می‌تواند به ایجاد خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی ال‌ جی منجر شود، آنتن آن است. در برخی مواقع که تلویزیون شما در بخش آنتن آنالوگ یا دیجیتال دچار مشکل شود، خطوط افقی یا عمودی را نشان خواهد داد. در این صورت نیز می‌توانید با عوض کردن کانال و بررسی تغییر وضعیت خطوط از سلامت یا خرابی آنتن خود اطمینان حاصل کنید.

مشکل در تنظیمات

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث بروز خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی شود، به‌هم خوردگی تنظیمات است. در این حالت راحت‌ترین کار برای شما بازگردانی تنظیمات تلویزیون به پیش‌فرض کارخانه است. برای این کار می‌توانید به تنظیمات تلویزیون مراجعه کرده و بخش بازگردانی تنظیمات را انتخاب کنید. در این صورت، تلویزیون شما ریست خواهد شد که در برخی مواقع باعث می‌شود تا خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی ال‌ جی شما از بین بروند. در غیر این صورت باید برای تعویض صفحه نمایش آن اقدام کنید.

مراقبت بیشتر از تلویزیون ال‌جی

مراقبت بیشتر از تلویزیون ال‌ جی

در نظر داشته باشید که به دلیل گرانی قطعات، هزینه تعمیر تلویزیون‌ها و دیگر لوازم خانه می‌تواند سر به فلک بکشد. از این رو باید همواره به خوبی از وسایل منزل خود اعم از تلویزیون مراقبت کنید. برای مراقبت از صفحه نمایش تلویزیون‌ها، می‌توانید گلس‌های محافظی را خریداری کنید که روی صفحه نمایش قرار می‌گیرند و از آن‌ها مراقبت می‌کنند.

یا اینکه می‌توانید از همان ابتدا به دنبال تلویزیون‌های ال‌ ای‌ دی با پنل IPS بروید. این پنل‌ها با هدف پوشش ضعف پنل‌های A+ یعنی ضربه روانه بازار شده‌اند. در نظر داشته باشید که این پنل‌ها قیمتی بالاتر را نسبت به نوع قبلی خود دارند.

خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون ال‌ جی را جدی بگیرید

در سال‌‌های اخیر، ظرافت کار همواره میان سازندگان لوازم خانگی رواج داشته است. توسعه فناوری در تلویزیون‌های امروزی چنان با ظرافت در تولید همراه بوده است که باید دائما مراقب آن‌ها باشید. در نظر داشته باشید که صفحه‌های نمایش آسیب‌پذیرترین بخش‌های تلویزیون‌های امروزی هستند و بر اساس نظر بسیاری از شرکت‌ها، عمده قیمت تلویزیون‌ها به این قطعه وابسته است. از این رو باید همواره از آن‌ها مراقبت کنید.

در صورتی که شما خطوط عمودی و افقی روی ال‌ ای‌ دی ال‌ جی خود مشاهده کردید، باید موارد مختلفی را بررسی کنید. یکی از این موارد، بررسی کابل‌های اتصال است. همچنین می‌توانید برای اطمینان خاطر بیشتر از کابل دیگری برای تست تصویر استفاده کنید. البته شایان ذکر است که شما برای تعمیر قطعات داخلی تلویزیون مانند صفحه نمایش باید با نمایندگی‌های مجاز ال‌ جی تماس گرفته و از کمک تعمیرکاران مجرب استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش