علت ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور e1 از ارورهای رایج در ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین‌های ظرفشویی ال جی از پیشرفته‌ترین ماشین ظرفشویی‌های روز دنیا هستند که شرکت ال جی با فناوری روز آن‌ها را تولید می‌کند. با این حال این وسایل برقی پیشرفته نیز سیستمی دارند که شاید در مرور زمان با مشکل مواجه شود. یکی از این مشکلات رایج برای ماشین ظرفشویی ال جی ارور e1 است. این ارور که یکی از آزاردهنده‌ترین ارورهای ماشین ظرفشویی e1 است به دلیل نشتی دستگاه شما نمایش داده می‌شود. این ارور با ارور AE یکسان می‌باشد، تنها تفاوتی که دارند این است که ارور e1 در مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی ال جی نشان داده می‌شود. برای آشنایی با با علل و راه‌حل‌های ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی، خواندن این مقاله که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است را به شما پیشنهاد میدهیم.

ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی چیست

ماشین ظرفشویی‌های ال جی برای نشان دادن مشکل در قطعات این وسایل از کدهای مخصوص استفاده می‌کنند تا دارندگان را از مشکلات این دستگاه مطلع کنند. کدهای متعددی در زمینه نشان دادن خرابی ماشین‌های ظرفشویی وجود دارند که یکی از آن‌ها ارور e1 است.

ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی نشان‌دهنده وقوع نشتی در یکی از قطعات ماشین ظرفشویی شما می‌باشد. این مشکل ممکن است در اثر سهل انگاری شما به هنگام بستن درب ماشین ظرفشویی ایجاد شده باشد. همچنین ممکن است در صورت چیدمان نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی با ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی روبرو شوید.

البته به احتمال زیاد در اثر زمان یکی از قطعات ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شود و باعث نشتی در ماشین ظرفشویی شود. در این حال باز هم ارور e1 را در ظرفشویی ال‌جی خود دریافت می‌کنید. بنابراین دلایل متعددی برای وقوع این ارور وجود دارد که در بخش بعدی به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دلایل ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی

دلایل ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی

دلایل مختلفی برای نشان دادن ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی شما وجود دارد. از این دلایل می‌توان به نشتی شلنگ ماشین ظرفشویی اشاره کرد. توجه داشته باشید که برای تشخیص ایراد در ماشین ظرفشویی بهتر است با یک متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی تماس بگیرید. برای مثال اگر از مشکل از شلنگ ماشین ظرفشویی باشد، شاید به هنگام تعویض آن، بر روی دیگر قطعات آب بریزید و باعث سوختن قطعات الکترونیکی ماشین ظرفشویی ال جی خود شوید.

دلایل نمایش ارور e1 در ظرفشویی ال‌جی بر روی صفحه نمایش ال‌ای‌دی به شرح زیر هستند:

  • راه‌اندازی و نصب نامناسب ماشین ظرفشویی
  • نشتی درب ماشین ظرفشویی
  • مشکل در اتصالات لوله‌های آب
  • ترکیدن مخزن آب ماشین ظرفشویی
  • گردش پمپ نامناسب
  • وجود مشکل در قطعات الکترونیکی

به طور خلاصه دلایل متعددی برای نمایش ارور e1 در ماشین ظرفشویی شما وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خرابی شلنگ و نشتی درب ماشین ظرفشویی اشاره کرد.

نشتی درب؛ رایج‌ترین ایراد نشان دهنده ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی

نشتی آب از درب ماشین ظرفشویی از رایج‌ترین ایراداتی است که ماشین ظرفشویی ال جی با نشان دادن کد e1 سعی دارد تا دارندگان را از این مشکل مطلع سازد. خوشبختانه این ایراد به راحتی قابل تعمیر است. در صورتی که ایراد e1 را در ماشین لباسشویی LG خود مشاهده کردید، به سراغ درب آن بروید.

درست کردن نشتی درب ماشین ظرفشویی ال جی، عملی آسان است که هر فردی که کمی در تعمیرات لوارم تجربه داشته باشد، می‌توانید به راحتی آن را انجام دهد. برای تعمیر نشتی درب ماشین ظرفشویی ال جی، در ابتدا باید پلاستیک چسبنده دور درب را دربیاورید. سپس باید یک مدل پلاستیک آب‌بندی شده مطابق با ماشین ظرفشویی خود تهیه کنید. با جا انداختن پلاستیک دور درب ماشین ظرفشویی، آرام آن را بچرخانید تا کاملا سفت شود.

به علاوه پلاستیک آب‌بندی شده کناره درب ماشین ظرفشویی چسبی در قسمت پایینی درب ماشین ظرفشویی وجود دارد. برای تعویض آن باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • مرحله اول: درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و پیچ‌های دور آن را باز کنید
  • مرحله دوم: درب را ببندید و پنل جلویی درب را جدا کنید
  • مرحله سوم: در مرحله سوم درب را مجددا باز کنید و سبد پایینی ظروف را به آرامی خارج کنید تا مزاحم مراحل بعدی نشود. با استفاده از موچین به آرامی چسب آب‌بندی را خارج کنید
  • مرحله چهارم: در مرحله آخر چسب جدید را وارد محفظه موچک پایین درب کنید و با قرار دادن پنل جلویی پیچ‌ها را ببندید

بررسی شلنگ و لوله‌های ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که پیش از نیز مطالعه کردید، نشتی شلنگ و لوله‌های آب ماشین ظرفشویی ال جی از دلایل عمده نشان دادن ارور e1 است. یکی از دلایل این مشکل بسته بودن راه فاضلاب و سیستم‌های زهکشی است. به همین دلیل همواره پیشنهاد می‌شود که تمامی لوله‌های فاضلاب خود را به صورت دوره‌ای بررسی و تمیز کنید. بررسی کردن دو ماه یک بار لوله‌ها و تمیز کردن ورودی چاه فاضلاب از مونده‌های غذا می‌تواند دردسر درست دریافت ارور e1 را تا حد امکان از شما دور کند.

برای بررسی قطعات لوله‌ها و نشتی شلنگ ماشین ظرفشویی ال جی باید نگاهی به داخل ماشین ظرفشویی خود بیاندازید. برای انجام این کار باید ماشین ظرفشویی خود را برعکس کنید. پس از انجام این کار باید صفحه‌ای را که معمولا جلوی پیچ‌ها قرار دارد جدا کنید. درون این قسمت شما می‌تواند تمامی موارد را برای بررسی علت ارور e1 مشاهده کنید.

با خارج کردن صفحه زیرین ماشین ظرفشویی خود می‌توانید سفتی اتصالات لوله‌ها را بررسی کنید. اگر لازم است اقدام به سفت کردن اتصالات کنید یا در صورت هرز شدن اتصالات، اقدام به تعویض آن لوله کنید. حتی کوچک‌ترین نشتی در لوله‌های زیرین باعث ریختن آب بر روی جت ماشین ظرفشویی می‌شود. در صورت خیس شدن جت ماشین ظرفشویی ارور e1 را دریافت خواهید کرد.

ترکیدن مخزن آب ماشین ظرفشویی

در مواقع خیلی کمیابی مشاهده ارور e1 به دلیل ترکیدن مخزن آب ماشین ظرفشویی ال جی است. این مشکل با گذشت زمانی طولانی از کار کردن مکرر ماشین ظرفشویی ال جی به وجود می‌آید. در این موارد به احتمال بسیار زیاد باید ماشین ظرفشویی ال جی خود را تعویض کنید. این مسئله به خاطر این است که هزینه تعمیر مخزن آب ماشین ظرفشویی بسیار زیاد است و پیشنهاد می‌شود که به سراغ خرید یک مدل جدید از ماشین ظرفشویی‌های ال جی بروید.

اقدام به تعمیر ارورهای رایج ماشین ظرفشویی ال جی

اقدام به تعمیر ارورهای رایج ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین‌ها و وسایل خانگی که قطعات الکتریکی در آن‌ها به کار گرفته شده است، همواره پس از گذشت زمان با مشکلاتی روبرو می‌شوند. ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل فناوری بالای به کار گرفته شده در آن در صورت ایجاد مشکل با نشان دادن کدی مشکل را نمایان می‌کند. نشان دادن ارور e1 در ماشین ظرفشویی ال جی از ارورهای رایجی است که به دلیل نشتی آب و یا خرابی در برخی قطعات دریافت می‌کنید. از دلایلی که این ارور بر روی صفحه ال‌ای‌دی ماشین ظرفشویی شما نشان داده می‌شود، نشتی درب و لوله‌ها است که نیاز دارند برخی از قطعات آن‌ها عوض شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش