ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی

علت ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی

ارور End پاک نشدنی از روی ماشین لباسشویی ال جی

در ماشین‌های لباسشویی ال‌ جی جدید، نمایشگرهای LCD و LED وجود دارند که اطلاعات مختلفی را نمایش می‌دهند. اما برخی مواقع روی همین صفحات نمایشگر ارورهایی پدیدار می‌شوند که مصرف کننده را نگران می‌کنند. ارور End یکی از همین خطاها است که روی نمایشگر ظاهر شده و مشکلات مختلفی را نشان می‌دهد. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم به شما بگوییم که دلایل نمایش ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی چیست و چگونه می‌توانید آن را از بین ببرید. پس اگر با ارور End مشکل دارید و می‌خواهید از ماشین لباسشویی ال‌ جی خود در برابر آن محافظت کنید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چگونگی ظاهر شدن ارور End

در ماشین‌های لباسشویی ال‌ جی ارور End به شیوه مختلفی نمایش داده می‌شود. این ارور با ظاهر شدن نوشته End روی نمایشگر و صدای پایان برنامه شست و شو  خود را نشان می‌دهد. در شرایط عادی با خاموش کردن دستگاه پیغام پایان پاک شده و دستگاه برای شست و شوی بعدی آماده می‌شود. اما در مواردی ارور End روی صفحه باقی مانده و دستگاه هیچ دستوری را نمی‌پذیرد. در چنین شرایطی باید علت نمایش ارور بررسی شده و مراحل خاصی انجام شود که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

دلایل ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی

دلایلی که ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی را به وجود می‌آورند

در شرایط عادی نباید ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی را ببینید. اما زمانی که ارور روی نمایشگر ظاهر می‌شود، یعنی دستگاه در قسمت‌های مختلفی مشکل دارد. به همین دلیل نباید از این ارور به سادگی عبور کنید تا در آینده با هزینه‌های تعمیر سنگین مواجه نشوید. در ادامه این بخش از مطلب قصد داریم تا شما را دلایل مختلف نمایش ارور End آشنا کنیم.

خرابی مادربرد

در ماشین‌های لباسشویی جدید برند ال‌ جی یک برد الکترونیکی وجود دارد که به سایر قطعات مانند سنسورها، پمپ‌ها، صفحه کلید، نمایشگر، موتور و شیرهای برقی متصل است. در مواردی که برد اصلی دستگاه به مشکل برخورد می‌کند، ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی پدیدار می‌شود. همچنین در موارد بسیاری مشکل در برد اصلی جزئی بوده و تنها با ریست کردن ارور برطرف خواهد شد. اما زمانی که برد آسیب دیده است، باید از تعمیرکاران مجرب بردهای الکترونیکی کمک گرفت.

مشکل در سنسورها

سنسورها نیز می‌توانند یکی از عوامل نمایش ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی باشند. سنسورهای مختلفی که در ماشین لباسشویی شما وجود دارند، برخی مواقع اطلاعات غلطی را به برد اصلی ارسال می‌کنند. به همین دلیل دستگاه با نمایش Error End جلوی کار را می‌گیرد. البته در مدل‌های جدید سیستم هوشمندی پیاده شده و مشکل در سنسورهای مختلف با کدهای خاصی نمایش داده می‌شود. ناگفته نماند که مانند خطای برد اصلی، نقص در سنسورها نیز معمولا با ریست نرم افزاری برطرف خواهد شد.

قطعی سیم‌های رابط بین قسمت‌های مختلف دستگاه

بدیهی است که قسمت‌های مختلف ماشین لباسشویی ال‌ جی شما با سیم‌های رابط به یکدیگر متصل شده‌اند. زمانی که تنها یکی از سیم‌ها شل یا قطع شود، ارور End روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. همچنین با این اتفاق دیگر ریست کردن مشکل را برطرف نخواهد کرد. به همین دلیل زمانی که ارور روی نمایشگر باقی می‌ماند، با تعمیرکاران متخصص ماشین لباسشویی ال‌ جی تماس بگیرید تا سیم‌های رابط و سایر قسمت‌های دستگاه را مورد بررسی قرار دهند.

ورود رطوبت به داخل

اگر ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی فقط برخی مواقع ظاهر شده و دوباره برطرف می‌شود، احتمالا رطوبت از داخل یا بیرون به دستگاه نفوذ کرده است. توجه کنید که اگر ارور را پس از شست و شوی آشپزخانه یا کف منزل می‌بینید، احتمالا رطوبت از خارج به داخل دستگاه نفوذ کرده و باید دقت خود را هنگام تمیزکاری منزل افزایش دهید. در صورتی که نشتی از داخل است، باید با تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید تا دستگاه را تعمیر کنند.

نقص نرم افزاری

بدون شک بیشترین عوامل پیدایش ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی باگ‌های نرم افزاری هستند. خوشبختانه زمانی که ارور به این دلیل ظاهر می‌شود، با یک ریست نرم افزاری ساده مشکل برطرف خواهد شد. همچنین نقص و خطای نرم افزاری مشکل خاصی نیست و با ریست دستگاه از بین می‌رود. البته باگ‌های نرم افزاری سیستم نباید مرتب تکرار شوند.

آموزش پاک کردن ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی

همانطور که در بخش‌های قبلی مطلب مشاهده کردید، بیشتر دلایل پیدایش ارور End در ماشین‌های لباسشویی ال‌ جی خطاهای نرم افزاری و سخت افزاری جزئی است. بدون شک ریست کردن دستگاه ارزشمندترین کاری است که برای رفع چنین مشکلاتی می‌توانید انجام دهید. به همین دلیل در ادامه آموزش ریست کردن ماشین‌های لباسشویی ال‌ جی قرار داده‌ایم تا به راحتی از سد این ارور عبور کنید.

اولین قدم برای رفع ارور End

اگر دانش فنی زیادی ندارید و می‌خواهید به سادگی دستگاه را ریست کنید، در قدم اول ماشین لباسشویی را از برق بکشید. پس از اینکه دو شاخه کاملا از پریز جدا شد، دکمه استارت و استپ ( Start\Stop ) را به مدت 5 ثانیه نگاه دارید تا برق روی برد تخلیه شود. با انجام این کار دستگاه پس از اتصال مجدد به برق ریست شده و ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی دیده نمی‌شود. اما ریست کردن نرم افزاری اصولی ماشین‌های لباسشویی ال‌ جی طبق مراحل زیر انجام می‌شود:

  • دستگاه را روی حالت شست و شو Cotton بگذارید و دکمه‌های Temp + Speed spin را یک بار فشار دهید و رها کنید
  • بلافاصله دکمه Level water یا Function را بزنید تا T01 را روی صفحه ببینید
  • بعد از تغییر T01 به T02 دکمه Start را بزنید
  • در مرحله‌ای که ELT را روی نمایشگر دیدید، دکمه ریست را بزنید
  • شاید پس از مرحله قبل خطاهایی روی صفحه نمایشگر ببینید که با 5 ثانیه نگاه داشت دکمه Temp پاک می‌شوند
  • با پاک کردن خطاها طبق مرحله قبل و نمایش عبارت EOD، دستگاه به درستی ریست می‌شود

اگر در ماشین لباسشویی شما مراحل ریست کردن مانند مراحل بالا پیش نرفت، به دفترچه راهنما سر بزنید. در این دفترچه کاملا توضیح داده شده که دستگاه شما چگونه ریست نرم افزاری می‌شود. همچنین می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای برای ریست کردن دستگاه کمک بگیرید.

چگونه می‌توان جلوی نمایش ارور End را گرفت؟

اگر ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی تاکنون ظاهر نشده می‌خواهید از این خطا در امان بمانید، باید نکات ساده‌ای را هنگام استفاده روزمره از دستگاه رعایت کنید. در این بخش از مطلب به شما این نکات طلایی را آموزش خواهیم داد.

استفاده از محافظ برق

همانطور که در بخش‌های ابتدایی مطلب مشاهده کردید، خرابی برد اصلی و سنسورها دو عامل مهم پیدایش ارور End هستند. نوسان برق یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که به این قطعات خسارت جبران ناپذیری به این قطعات می‌زند. به همین دلیل با محافظ برق استاندارد جلوی نوسانات برق را بگیرید.

نگهداری اصولی طبق توصیه‌های سازنده و جلوگیری از عوامل مخرب

سعی کنید که توصیه‌های شرکت سازنده را هنگام استفاده از ماشین لباسشویی فراموش نکنید. همیشه بار لباس‌ها را کنترل کنید تا به دستگاه فشار زیادی وارد نشود. همچنین از دستکاری غیر اصولی تنظیمات و شست و شوی قسمت‌های بیرونی با آب بپرهیزید.

برطرف کردن ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی

اقدام درست هنگام باقی ماندن ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی

اگر با ریست کردن دستگاه همچنان ارور End در ماشین لباسشویی ال‌ جی پابرجا بود، دیگر برای رفع ارور تلاش نکنید. در چنین شرایطی کافیست با تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیرات لباسشویی ال‌ جی تماس بگیرید تا در کمترین زمان دستگاه را بررسی و تعمیر کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش