علت داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی

علت داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی

آشنایی کلی با علل داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی

جارو برقی یک وسیله پرکاربرد در خانه است که از آن برای نظافت خانه استفاده می‌کنیم. با این حال این ابزار نیز دچار مشکلاتی مانند داغ شدن می‌شود که باید برای تعمیر آن اقدام کرد. این مساله ممکن است به دلایل زیادی ایجاد شود پس در ابتدا باید علت خرابی مشخص شود. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم تا علل داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی را بررسی کنیم و راهکارهای مناسب آن را بیان کنیم.

چرا موتور جارو برقی ال جی داغ می‌کند؟

چرا موتور جارو برقی ال جی داغ می‌کند؟

زمانی که شما جارو برقی را روشن می‌کنید موتور آن شروع به کار می‌کند و عمل مکش را انجام می‌دهد. به صورت طبیعی با گذشت زمان موتور داغ می‌شود و بهتر است که بیش از نیم ساعت از این ابزار استفاده نکنید. در برخی از موارد به دلیل بروز اشکالات فنی، چند دقیقه بعد از روشن کردن جارو برقی متوجه داغ شدن آن می‌شوید. متاسفانه برخی از افراد این مشکل را جدی نمی‌گیرند که می‌تواند آسیب‌های بعدی را برای موتور جاروبرقی ایجاد نماید. اگر دوست دارید که طول عمر مفید دستگاه چند برابر شود حتما مسئله داغ کردن آن باید رفع شود. برای اینکه بهتر با این موضوع آشنا شوید، دلایل آن را به صورت اجمالی به شما خواهیم گفت.

خراب بودن ترموستات

یکی از تکنولوژی‌های به کار رفته در ساختار جارو برقی استفاده از ترموستات می‌باشد. این قطعه میزان داغی موتور را بررسی می‌کند و با بالا رفتن بیش از حد دما دستگاه را خاموش می‌کند. برخی از اوقات ترموستات دچار خرابی می‌شود که در این صورت داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی اتفاق می‌افتد. معمولا بعد از چند دقیقه استفاده از جارو برقی، یک بوی نامطبوع ناشی از سوختگی فضا را پر خواهد کرد. اگر این بو را حس کردید،‌ بهتر است که هر چه سریع‌تر آن را خاموش کنید و به فکر تعمیر ترموستات بیافتید.
برای تشخیص این مسئله می‌توانید ۱۰ دقیقه پس از شروع کار جاروبرقی میزان داغی آن را مشاهده کنید. اگر بعد از این مدت کوتاه داغی اتفاق افتاد، به احتمال بسیار زیاد ایراد از ترموستات است که باید آن را حل کنید. برای تست ترموستات می‌توانید از ابزاری به نام اهم متر کمک بگیرید که سالم یا خراب بودن آن را نشان خواهد داد. اگر ترموستات کاملا خراب شده باشد می‌توان آن را با یک قطعه جدید جایگزین کرد و جارو برقی ال جی به حالت سالم خود تبدیل می‌شود.

نیم سوز شدن موتور جارو برقی

در داخل یک جارو برقی دو سیم‌پیچ وجود دارد که یکی از آنها اصلی است و دیگری نقش کمکی را برعهده دارد. با توجه به اینکه میزان حلقه‌ها در این سیم‌پیچ‌ها زیاد است، احتمال ایجاد آسیب به آن‌ها وجود دارد. اتصالی کردن کلاف‌ها یکی از مهم‌ترین مشکلات این بخش است که باعث کمتر شدن مسیر جریان برق خواهد شد. در نتیجه قدرت میدان مغناطیسی در جارو برقی به شدت پایین می‌‌آید و قدرت مکش آن کمتر خواهد شد. اصطلاحا در این گونه موارد می‌گویند که موتور نیم‌سوز شده است.
میزان مصرف جریان در این موتورهای نیم‌سوز زیاد است و از حالت استاندارد خود بیشتر خواهد بود. با توجه به مشکلاتی که این موتور دارد، باید برای تعمیر آن کار را به یک تکنسین حرفه‌ای بسپارید. ممکن است که در بعضی از شرایط موتور ارزش تعمیر کردن نداشته باشد و مجبور به تعویض آن شوید.

پر بودن کیسه زباله یا کثیفی فیلتر

شاید برای شما جالب باشد که در بسیاری از موارد، داغی جارو برقی ال جی به خاطر پر بودن کیسه زباله است. زمانی که ظرفیت کیسه پر می‌شود، دیگر جایی برای ورود ذرات جدید وجود ندارد که همین امر فشار زیادی بر روی موتور وارد خواهد کرد. در برخی از موارد نیز فیلتر بیش از حد کثیف شده است و امکان عبور هوا ممکن نیست. برای اطمینان از این موضوع،‌ حتما بعد از چند بار استفاده از جارو برقی نظافت آن را انجام دهید تا مشکلاتی نظیر داغی جارو برقی ایجاد نگردد.
در هنگام جارو کشیدن مواظب باشید که اجسام درشت را قبلا برداشته باشید. در صورتی که آشغال اندازه بزرگی داشته باشد ممکن است که در لوله جاروبرقی گیر کند و مانع عبور سایر مواد شود. در چنین حالتی نیز فشار وارده بر موتور زیادی می‌شود که نتیجه آن داغی بدنه جارو برقی خواهد بود. با در نظر گرفتن این اصول ساده می‌توانید از مشکلات بعدی رهایی پیدا کنید. اگر شما نحوه درست استفاده از جارو برقی را بیاموزید، مسلما در آینده نیز مشکلاتی نظیر خرابی یا سوختگی جارو برقی ال جی را نخواهید داشت.

خرابی فن موتور

در ساختار جاروبرقی قطعات مختلفی وجود دارد که همه‌ی آن‌ها باید به خوبی کار کنند. فن موتور یکی از این اجزای مهم است که وظیفه آن خنک‌سازی موتور در حین کار می‌باشد. گرمای ایجاد شده توسط موتور با کمک این فن خارج شده و در نهایت می‌توان تا مدت‌ها از جاروبرقی ال جی استفاده نمود. خرابی فن موتور یک امر شایع است که در نتیجه آن بدنه جارو برقی به سرعت داغ می‌کند.
به یاد داشته باشید که در بعضی از شرایط فن موتور به صورت نیم‌سوخته کار می‌کند که باید آن را تعمیر کرد. خوشبختانه این مسئله به خوبی قابل تشخیص است و پس از روشن کردن جارو برقی متوجه گرما ندادن فن می شوید. فقط کافی است دست خود را مقابل فن قرار دهید تا از سالم یا خراب بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر خود تخصص کافی در تعمیر ندارید حتما آن را برای تعمیر تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی ال جی  بسپارید. به طور کلی تعمیرکاران حرفه‌ای به تمام معایب تسلط دارند و به راحتی آن‌ها را رفع خواهند کرد.

راهکارهای حل مشکل داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی

راهکارهای حل مشکل داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی

برای اینکه این مسئله به صورت حرفه‌ای حل شود، باید علت اصلی مشخص شده و بر اساس آن تعمیر صورت بگیرد. اگر این مشکل برای شما هم به وجود آمده است، باید برخی از موارد را در هنگام کار با جارو برقی رعایت کنید. همانطور که گفته شد، رعایت نظافت در جارو برقی بسیار مهم است پس تمیز کردن فیلتر و تخلیه به موقع کیسه را فراموش نکنید. در هنگام کار کردن با جارو برقی سرعت عمل خود را بالا ببرید تا تایم جارو کشیدن کمتر شود. هر چقدر که این وسیله بیشتر روشن بماند، احتمال داغی یا سوختگی آن نیز بیشتر خواهد شد. تا جایی که امکان دارد موتور را بر روی دور کم آن قرار دهید تا در طول زمان سالم‌تر باقی بماند و طول عمر مفید آن بیشتر شود.
جارو برقی را طوری روی زمین قرار دهید که فن آن به هوای آزاد دسترسی داشته باشد. در واقع تهویه درست را چک کنید تا گرمای موتور به راحتی توسط فن به فضا منتقل شود. معمولا گیر کردن آشغال در خرطومی دستگاه یک امر رایج است پس این مسئله را نیز در نظر بگیرید. چک کردن مرتب لوازم جانبی جارو برقی ال جی می‌تواند مشکل داغی را حداقل ممکن خود برساند. در هنگام کار کردن با دستگاه توان آن را نیز در نظر بگیرید و بیش از حد توان موتور از آن استفاده نکنید.

داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی را جدی بگیرید

داغ شدن بدنه جاروبرقی ال جی دلایل مختلفی دارد که هر کدام از ‌آن‌ها را به صورت مفصل بررسی کردیم. نکته مهم این است که باید این اشکالات را جدی بگیرید و برای رفع ‌آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. خوشبختانه تعمیرکاران مجاز و حرفه‌ای با داشتن چندین سال تجربه به کمک ما می‌آیند. پس از اینکه جارو برقی را به این تعمیرکاران تحویل می‌دهیم، آن‌ها همه مشکلات احتمالی را بررسی کرده و رفع می‌کنند.
بعد از تعمیر جاروبرقی ال جی توسط افراد حرفه‌ای، تا سال‌های زیادی از خرید یک دستگاه دیگر بی‌نیاز می‌شوید و صرفه‌جویی خوبی در این زمینه صورت می‌گیرد. اگر احساس می‌کنید که فضای خانه شما بزرگ است، حتما از دستگاه‌هایی با توان بالاتر استفاده کنید تا جوابگوی نیاز شما باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش