علت باز نشدن درب ماکروفر ال جی

علت باز نشدن درب ماکروفر ال جی

باز نشدن درب ماکروفر ال جی از مشکلات متداول این دستگاه است

ماکروفر در زندگی پرمشغله امروزی ما به یکی از وسایل ضروری هر آشپزخانه تبدیل شده است. این دستگاه کاربردی به دلیل سرعت بالای آماده سازی غذا و سادگی کار کردن با آن، در خانه ها و حتی محیط های اداری کاربرد گسترده ای دارد. ماکروفر شرکت ال جی یکی از با کیفیت ترین ماکروفرهای موجود در بازار به شمار می‌رود. اما این ماکروفر نیز ممکن است با گذر زمان با مشکلاتی مواجه شود. یکی از مشکلات رایج، باز نشدن درب ماکروفر ال جی است که به دلایل مختلفی ایجاد می‌ شود. شما برای تعمیر مشکل درب ماکروفر ابتدا باید علت بروز مشکل را به درستی شناسایی کرده و سپس اقدام به تعمیر ماکروفر کنید. در این مطلب که توسط نمایندگی ال جی پشتیبان تهیه شده است  با دلایل اصلی باز نشدن درب ماکروفر آشنا می‌ شویم.

دلایل باز نشدن درب ماکروفر ال جی

دلایل باز نشدن درب ماکروفر ال جی

همان‌ طور که اشاره کردیم، ماکروفر ال جی یکی از بهترین و کاربردی ترین ماکروفرهای موجود در بازار است که بسیاری از خانواده ها برای گرم کردن غذا از آن استفاده می کنند. اما با وجود کیفیت بالا باز هم این ماکروفر با کیفیت دچار مشکلاتی مانند باز نشدن درب می شود. باز نشدن درب ماکروفر ال جی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید دلیل اصلی به وجود آمدن آن را شناسایی کنیم. اما سوالی که احتمالا ذهن شما را هم به خود مشغول کرده این است که چرا درب ماکروفر ال جی شما باز نمی شود؟

به طور کلی، معمولا هشت دلیل اصلی برای باز نشدن درب ماکروفرهای ال جی وجود دارند که عبارتند از:

 • خراب شدن دکمه های ماکروفر
 • پیچ خوردن فنرها
 • خراب شدن دستگیره متحرک
 • معیوب شدن و آسیب دیدن ضامن درب
 • آسیب دیدن قلاب درب ماکروفر ال جی
 • خراب شدن چفت و میکروسوییچ
 • شکستن اهرم باز و بسته کردن درب ماکروفر
 • تجمع آلودگی و مواد غذایی در بخش لولا های درب ماکروفر

خراب شدن دکمه های ماکروفر ال جی

یکی از دلایل متداولی که می تواند باعث باز نشدن درب ماکروفر ال جی شود، خراب شدن دکمه های مخصوص باز و بسته کردن آن است. معمولا افراد با بررسی ماکروفر متوجه می شوند که خرابی دکمه ها عامل اصلی باز و بسته نشدن درب ماکروفر آن ها است. پس اگر درب ماکروفر ال جی شما نیز با استفاده از یکی از همین دکمه باز می شود، در قدم اول باید دکمه را به دقت بررسی کنید.

اگر در زمان فشردن دکمه ماکروفر ال جی احساس می کنید که این دکمه نسبت به قبل شل تر شده است و عملکرد درستی را از خود نشان نمی دهد، می توانید به این نتیجه برسید که مشکل باز نشدن درب ماکروفر شما به خرابی دکمه مرتبط است. پیشنهاد می کنیم که اگر در زمینه تعمیر این دکمه ها تخصص و آشنایی کافی ندارید، حتما از یک متخصص تعمیرات ماکروفر ال جی کمک بگیرید.

پیچ خوردن فنرهای درب ماکروفر ال جی

یکی دیگر از مواردی که می تواند عملکرد درب ماکروفر ال جی شما را دچار اختلال کند و باعث باز نشدن درب ماکروفر ال جی شود، پیچ خوردگی فنرهای درب ماکروفر است. معمولا درب دستگاه ماکروفر دارای دو فنر است که پیچ خوردگی آن ها می تواند باعث بسته نگه داشته شدن درب شود. برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است.

برای بررسی وضعیت فنرها ابتدا باید اتصال دستگاه ماکروفر ال جی خود به برق را قطع کنید و پنل درب را بردارید. این فنرها در قسمت پایینی درب ماکروفر تعبیه شده اند. در صورتی که متوجه شل شدن یا پوسیدگی فنرها شدید، باید این فنرها را تعویض کنید.

خراب شدن دستگیره متحرک؛ از دلایل باز نشدن درب ماکروفر ال جی

دستگیره های درب ماکروفرها معمولا از جنس پلاستیک تولید می شوند و در برابر عواملی مانند سایش و کشیدگی مقاومت چندان بالایی ندارند. دستگیره ماکروفر معمولا بین دو عضو دیگر یعنی ضامن و کلید باز کردن درب ماکروفر تعبیه می شود و در صورت خراب شدن ممکن است باعث باز نشدن درب ماکروفر ال جی شود. اگر پس از بررسی دستگیره متحرک متوجه بروز شکستگی در قسمت های مختلف دستگیره از جمله سوپاپ ها شدید، باید به فکر تعویض این دستگیره باشید.

معیوب شدن ضامن درب ماکروفر

در بسیاری از موارد، علت اصلی باز نشدن درب ماکروفر به خرابی قفل آن مربوط می شود. قفل درب ماکروفر دو قلاب مجزا دارد که به کمک یک بست به قاب ماکروفر ال جی متصل شده اند. عدم عملکرد صحیح این قلاب ها یا ضامن ها می توانند باعث خرابی ماکروفر و باز نشدن درب آن شوند. اگر قفل شما دچار شکستگی شده باشد، باید به کمک یک تعمیرکار متخصص آن را تعویض کنید. فراموش نکنید که برای بررسی کردن قطعات ماکروفر مانند ضامن درب حتما دستگاه را از برق بکشید.

خراب شدن چفت های درب ماکروفر و تاثیر بر عملکرد میکرو سوییچ

گام اول برای شناسایی علت اصلی باز نشدن درب ماکروفر ال جی، آشنا شدن با بخش ها و قطعات مختلف این دستگاه است. در کنار فنرهایی که با قابلیت ارتجاعی خود امکان باز یا بسته کردن درب ماکروفر را فراهم می کنند، چفت هایی نیز در درب ماکروفر ال جی قرار دارند که به طور مستقیم با میکروسوییچ دستگاه در ارتباط هستند. میکرو سوییچ ها به کمک چفت های درب ماکروفر از بسته شدن درب اطمینان حاصل کرده و جریان برق را به دستگاه منتقل می کنند. در صورتی که چفت درب ماکروفر خراب شود و نتوان درب آن را باز کرد، میکرو سوییچ ها نیز نمی توانند به درستی عمل کنند.

شکستن اهرم و باز نشدن درب ماکروفر ال جی

ماکروفرهای ال جی دارای اهرمی هستند که در هنگام روشن شدن دستگاه وظیفه بسته نگه داشتن درب ماکروفر را برعهده دارد. اهرم درب ماکروفر نوعی قفل پلاستیکی که به چفت درب متصل می شود و در هنگام بستن درب چفت را می‌ کشد و برای باز کردن درب ماکروفر قلاب ها را رها می کند. به دلیل پلاستیکی بودن اهرم درب ماکروفر ال جی ممکن است این قطعه با گذر زمان دچار آسیب یا شکستگی شود و از باز شدن درب ماکروفر جلوگیری کند. در این صورت شما باید اهرم را تعویض کنید. برای این منظور باید درپوش تعبیه شده بر روی دستگاه را بردارید. اگر در این زمینه تخصص ندارید حتما از یک تعمیرکار ماکروفر ال جی کمک بگیرید.

تجمع آلودگی یا مواد غذایی در لولاها

یکی دیگر از دلایل ساده ای که می تواند باعث باز نشدن درب ماکروفر ال جی شود، چسبیدن مواد غذایی و تجمع آلودگی در بخش های داخلی دستگاه یا لولاهای درب ماکروفر است. شما در طول روز غذاهای مختلفی را با استفاده از ماکروفر ال جی گرم می کنید و ممکن است بخشی از مواد غذایی به دیواره لولاها بچسبند. این مشکل به مرور زمان می تواند از باز شدن درب ماکروفر جلوگیری کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است که دستگاه ماکروفر خود را به صورت مرتب تمیز کنید.

چگونه از بروز مشکل باز نشدن درب ماکروفر ال جی جلوگیری کنیم؟

چگونه از بروز مشکل باز نشدن درب ماکروفر ال جی جلوگیری کنیم؟

ماکروفر یکی از وسایل کاربردی آشپزخانه است و ممکن است شما در طول روز چندین مرتبه برای گرم کردن غذاهای مختلف از آن استفاده کنید. معمولا به دلیل استفاده مداوم از ماکروفر این دستگاه با گذر زمان دچار مشکلاتی مانند باز نشدن درب می شود که اجتناب ناپذیر است. اما شما می توانید با رعایت چند نکته ساده از آسیب رسیدنن به قطعات مختلف درب ماکروفر ال جی و باز نشدن آن جلوگیری کنید. به این صورت، در بسیاری از هزینه های مربوط به تعمیر ماکروفر صرفه جویی خواهد شد.

نکاتی که برای حفظ سلامت درب ماکروفر ال جی باید به آن ها توجه کنید، عبارتند از:

 • تمیز کردن ماکروفر به صورت مداوم و جلوگیری از جرم گرفتگی
 • بررسی پیچ هی زبانه درب ماکروفر و سفت کردن آن ها در صورت شل شدن
 • درب ماکروفر را با ملایمت باز و بسته کنید تا از آسیب رسیدن به اهرم، فنرها، دستگیره متحرک و قلاب ها جلوگیری شود

استفاده از خدمات یک تعمیرکار باتجربه برای تعمیر درب ماکروفر

استفاده مداوم از دستگاه ماکروفر، با گذر زمان باعث ایجاد نقص فنی و خرابی قسمت‌های مختلف این دستگاه کاربردی می‌شود. باز نشدن درب ماکروفر ال جی یکی از مشکلات متداول این دستگاه است که به دلایل مختلف ایجاد می شود. معمولا شما برای رفع این مشکل پس از شناسایی علت آن، باید قطعه معیوب را تعویض کنید. پیشنهاد می کنیم که اگر در زمینه تعویض قطعات یا تعمیر ماکروفرهای ال جی تخصص ندارید، حتما از یک تعمیرکار باتجربه کمک بگیرید. یک تعمیرکار حرفه ای می تواند مشکل ماکروفر شما را به درستی شناسایی کرده و آن را با کمترین هزینه ممکن برطرف کند.

سوالات متداول

چرا قفل درب ماکروفر ال جی از باز و بسته شدن درب جلوگیری می کند؟

قفل وظیفه متصل کردن درب دماکروفر به بدنه این دستگاه را برعهده دارد. در نتیجه اگر این قطعه خراب شود، شما در باز یا بسته کردن درب ماکروفر خود با مشکل مواجه می شوید.

دلیل خراب شدن کلید فنری درب ماکروفر چیست؟

معمولا وارد شدن ضربه های شدید می تواند باعث خرابی کلید فنری شود. در نتیجه برای جلوگیری از خرابی این فنر باید درب ماکروفر ال جی را به آرامی باز و بسته کنید.

چگونه لولاهای درب ماکروفر را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن لولاهای درب ماکروفر ال جی حتما دستگاه را از برق بکشید و سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب لولاهای درب را تمیز کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش