علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

نچرخیدن دیگ جزو مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی است

گاهی چرخه ماشین لباسشویی ال جی شما به پایان می ‌رسد، اما لباس ‌ها هنوز خیس هستند و حتی ممکن است به درستی تمیز نشده باشند. در چنین مواقعی، می ‌توان با اطمینان گفت که دیگ ماشین لباسشویی آنطور که باید نمی چرخد. اما برای اینکه بفهمید چرا این دیگ به درستی نمی چرخد، باید بدانید که منشا مشکل چیست. در واقع، مشکلات مختلف دیگ، دلایل متفاوتی دارند. برای مثال، شما می توانید این مشکل را با قرار دادن میزان مشخصی از لباس ها در دیگ یا تمیز کردن برخی قسمت های دستگاه حل کنید. اما اگر می‌ خواهید اجزای داخلی ماشین لباسشویی ال جی را تعمیر کنید، باید از یک متخصص کمک بگیرید. در این مطلب از مرکز خدمات پس از فروش ال جی دییبا پشتیبان، به علل و راهکارهای رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی می‌ پردازیم.

رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی یکی از حیاتی ترین لوازم خانگی است. زمانی که این دستگاه پرکاربرد خراب می شود، امور خانه نیز دچار اخلال می‌ شوند. خوشبختانه، این امکان وجود دارد که مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی ​​را با روش های سریع و ساده حل کرد.

همه ماشین های لباسشویی با یک پمپ تخلیه الکترونیکی کار می ‌کنند که هنگام چرخش دیگ، آب را خارج می ‌کند. برخی ماشین ‌ها نیز یک تسمه و موتور برای ایجاد چرخش دارند. در حالی که برخی دیگر از آن ها دارای موتورهای آهنربایی هستند.

گاهی دیگ ماشین لباسشویی می چرخد، اما آب تخلیه نمی شود. همچنین در برخی موارد، آب تخلیه می شود، اما دیگ نمی چرخد. به طور کلی دلایل بروز این مشکلات به هم مرتبط هستند. شما می ‌توانید از بروز این مشکل با استفاده از تکنیک‌ های صحیح بارگیری و سرویس دوره ای دستگاه جلوگیری کنید. اما در برخی موارد، مشکلات پیچیده ای وجود دارند که برای رفع آن ها باید از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. در ادامه، با راهکارهای مهم برای رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی آشنا می‌شویم.

بررسی شرایط بارگیری ماشین لباسشویی

وقتی ماشین لباسشویی شما بیش از حد پر باشد، دیگ آن نمی‌چرخد یا به سختی می ‌چرخد. برخی از مدل ها دارای سنسورهایی هستند که هشدار می دهند دیگ را بیش از حد پر کرده اید، اما بسیاری از آن‌ها چنین قابلیتی ندارند و معمولا تا زمانی که ماشین لباسشویی از آب پر نشود، مشکل را تشخیص نمی دهند.

قرار گرفتن بار لباس ها در حالت نامتعادل نیز باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می شود. گاهی اوقات، لباس ها در یک طرف دیگ جمع می شوند و حرکت ماشین لباسشویی را دچار اخلال می کنند. البته این اتفاق اغلب هنگام شستن اقلام بزرگ و سنگین رخ می دهد. در برخی از دستگاه های جدید تر در چنین شرایطی می چرخند، اما سرعت چرخش آن ها بسیار پایین خواهد بد که باعث می ‌شود لباس‌ ها خیس بمانند. در نتیجه، اگر با مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی مواجه شدید، سعی کنید لباس ‌های خیس را دوباره مرتب کرده و چرخه شست‌وشو را دوباره اجرا کنید.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی می ‌تواند ناشی از عدم تعادل دستگاه باشد

اگر ماشین لباسشویی شما متعادل نباشد، به راحتی متوجه خواهید شد. زیرا در حین چرخش دیگ، صدا و لرزش زیادی ایجاد می کند. البته یک سطح ناهموار می تواند مشکلات متعددی را برای انواع ماشین های لباسشویی ایجاد کند، زیرا باعث می شود دستگاه در حین کار تکان بخورد و حرکت کند. برخی از مدل های جدیدتر قابلیتی دارند که می توانند تشخیص دهند دستگاه متعادل است یا خیر. اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما متعادل نیست، می توانید پایه های آن را تنظیم کنید. البته بهتر است دستگاه را روی یک سطح صاف قرار دهید تا عملکرد آن دچار مشکل نشود.

نقص در سوئیچ درب

سوئیچ درب ماشین لباسشویی تعیین می کند که آیا درب به درستی بسته شده است یا خیر و طوری طراحی شده است که برای حفظ ایمنی، از چرخش دیگ جلوگیری کند. در اکثر مدل‌ ها، در صورت کار نکردن سوئیچ درب، ماشین لباسشویی به کلی از کار می افتد. اما برخی دیگر از مدل ‌ها به گونه ای طراحی شده اند که دیگ پر می شود، اما نمی چرخد. در نتیجه، اگر به دنبال راهکاری برای رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی هستید، باید بدانید که خرابی سوئیچ درب یکی از شایع ترین دلایل بروز این مشکل است. در واقع، یکی از اولین مواردی است که باید بررسی شود، به خصوص اگر دیگ پر می شود، اما به درستی نمی چرخد.

می توانید این سوئیچ را در زیر درب و در بالای دستگاه خود پیدا کنید. سپس، باید بررسی کنید که آیا کار می کند یا خیر. ممکن است بتوانید سوئیچ را تعمیر کنید. اما این امکان وجود دارد که نیاز به تعویض آن داشته باشید. لازم به ذکر است که تعمیر یا تعویض این قطعه، پیچیدگی های خاص خود را دارد. بنابراین، توصیه می کنیم برای این کار با متخصصین تماس بگیرید.

انسداد پمپ تخلیه؛ یکی از علل اصلی نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

یکی از رایج ترین دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، انسداد پمپ تخلیه است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که چیزی در لوله خروجی گیر کند و مسیر آب به داخل و خارج دستگاه مسدود شود. در واقع، پرزها یا یا اشیا کوچک مانند سکه یا سنجاق سر می ‌توانند عامل انسداد این پمپ باشند. برای تشخیص آنکه پمپ دچار گرفتگی شده است یا خیر، یک برنامه شست‌وشو را انتخاب کنید. اگر تخلیه دستگاه شما بیشتر از حد معمول طول کشید، یا اگر دیگ به طور کامل تخلیه نشد، باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را تعمیر کنید.

خرابی موتور ماشین لباسشویی

در ماشین ‌های لباسشویی، موتور برای اتصال درام به موتور استفاده می‌ شود. البته ممکن است موتور به مرور زمان فرسوده شود. در این صورت، دستگاه به طور معمول با آب پر و تخلیه می شود، اما دیگ نمی چرخد و لباس های شما تمیز نمی شوند. معمولا موتور ماشین لباسشویی برس های کربنی دارد که به آن متصل می شوند. توجه داشته باشید که تعویض اجزا موتور ماشین لباسشویی بسیار دشوار می‌باشد. از این رو، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

تسمه درام نیز می‌تواند باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی می‌شود

پارگی تسمه درایو یا محرک می تواند باعث تکان خوردن ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو شود. همچنین باعث ثابت ماندن دیگ می‌شود. اما برای اینکه ببینید مشکل از این بخش است یا خیر، پشت دستگاه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تسمه هنوز روی محور قرار دارد. البته ممکن است لازم باشد تسمه را تعویض کنید. در نتیجه، باید تسمه ای را خریداری کنید که به طور خاص برای برند و مدل لباسشویی شما ساخته شده است.

مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی را به متخصصان بسپارید

مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی را به متخصصان بسپارید

علاوه بر مواردی که در این مطلب ذکر کردیم، چندین دلیل دیگر برای بروز مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی وجود دارند. ممکن است دستگاه شما به دلیل مشکلات مربوط به کنترل های الکتریکی، پمپ ها، موتورها یا سایر اجزای دستگاه دچار این مشکل شده باشد. از این رو، بهتر است بدون دانش و تجربه کافی، اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نکنید. در این بین، تعمیرکاری که در زمبنه تعمیر لباسشویی ال جی مهارت داشته باشد  می‌توانند شما را در رفع این مشکل کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش