علت کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی

علت کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی

کپک زدن مواد غذایی در یخچال؛ معضلی برای خانواده‌ها

گاهی اوقات ممکن است این مشکل برای شما پیش آمده باشد که پس از باز کردن یخچال متوجه می‌شوید که مواد غذایی داخل یخچال دچار کپک‎‌زدگی شده‌‌اند. این مورد ممکن است در هر یخچالی از جمله یخچال ال جی رخ ‌دهد. اینجا است که با خود فکر می‌کنید کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیافتد تا از آن جلوگیری کنید. برای پاسخ به این سوال، در ادامه این مطلب که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است، با ما همراه باشید.

کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی

کپک زدن میوه‌ها یا دیگر مواد غذایی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. به خصوص زمانی که شما یک یخچال جدید و با کیفیت مانند ال جی خریداری کرده‌اید و انتظار بروز این موارد را در یخچال خود ندارید. کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی می‌تواند بنا به دلایلی صورت بگیرد. اما اول از همه بد نیست به نشانه‌های کپک زدن مواد غذایی اشاره کنیم، زیرا ممکن است در صورت متوجه‌نشدن، خطر مسمومیت خانواده شما را تهدید کند.

نشانه‌های کپک زدن مواد غذایی چیست؟

نشانه‌های کپک زدن مواد غذایی چیست

کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی نشانه‌های مختلفی دارد. قبل از گفتن نشانه‌ها بد نیست این موضوع را ذکر کنیم که کپک یک فرآیند شیمیایی است و این فرآیند می‌‌تواند بافت مواد غذایی را دچار تغییرات کند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از نشانه‌های کپک‌زدن مواد غذایی، تغییر رنگ آن‌ها است. بدین صورت که ماده غذایی به رنگ‌های مختلف تغییر رنگ پیدا می‌کنند که رایج‌ترین این رنگ‌ها سبز و آبی هستند. یکی دیگر از نشانه‌های کپک زدن مواد غذایی، ایجاد بوی بد است. بسیاری از اوقات پیش آمده است که با بازکردن در یخچال، بوی بدی را احساس کنید. بنابراین به محض احساس کردن بوی بد، باید به دنبال کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی خود باشید.

از دیگر مواردی که نشانه کپک زدن مواد غذایی هستند می‌‌توان به تغییر مزه اشاره کرد. در این مرحله کار از کار گذشته است و شما احتمالا کمی از کپک را خورده‌اید. کپک می‌تواند به دلیل انجام واکنش شیمیایی، مزه مواد غذایی را تغییر دهد. در این زمان، شما با خوردن کپک، بالافاصله مزه ترش و تلخی را احساس می‌کنید و در همان لحظه باید مواد غذایی را از دهان خود بیرون بریزید و اگر مقدار زیادی از آن را خورده باشید هم بهتر است آن را بالا بیاورید.

دلایل کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی

دلایل کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی و روش‌های جلوگیری از آن

با هم نشانه‌های بروز کپک در مواد غذایی را بررسی کردیم. حال قصد داریم تا به دلایل کپک زدن مواد غذایی و روش‌های جلوگیری از آن‌ها بپردازیم. دلایل زیادی برای کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی وجود دارند که یکی از آن‌ها عدم نظافت به موقع یخچال است.

نظافت به موقع

نظافت نامنظم یخچال می‌تواند یکی از دلایل کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی باشد. در حال حاضر، در بازار تمیز‌کننده‌های قوی وجود دارند که هیچگونه آسیبی هم به یخچال نمی‌زنند. شما می‌توانید با استفاده از این مواد و البته به همراه آب گرم درون یخچال و فریزر خود را به اصطلاح برق بیندازید.

برای تمیز کردن یخچال هم تنها به دست کشیدن بر روی دیواره‌های آن اکتفا نکنید. ابتدا تمام کشوها و قفسه‌های یخچال را در بیاورید. سپس با پارچه نرم و مواد شوینده مناسب، اقدام به تمیز کردن تمام اجزای یخچال کنید.

خشک نگه داشتن داخل یخچال

یکی دیگر از مواردی که باعث کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی می‌شود، خیس بودن بخش از فضای درون یخچال است. مخصوصا اگر مایعاتی مانند شیر و یا دوغ درون آن ریخته باشند، باید سریعا اقدام به خشک و تمیز کردن یخچال کنید. در غیر این صورت مواد غذایی کپک خواهند زد.

لاستیک دور در یخچال

از دیگر مواردی که شاید حتی فکرش را هم نکنید اما باعث کپک‌زدن مواد غذایی در یخچال ال جی می‌شود، خرابی لاستیک دور در یخچال است. مواد غذایی در یخچال مخصوصا موادی که پوششی ندارند و مستقیما در معرض هوا قرار دارند، می‌تواند هوا را از میان لاستیک دور یخچال بکشند و کپک بزنند. بنابراین از سلامت لاستیک دور در اطمینان حاصل کرده و سپس موارد دیگر بروز کپک را بررسی کنید.

عدم توجه به چیدمان منظم و مناسب مواد غذایی

یکی دیگر از نکاتی که باید در رابطه با کپک زدن مو‌اد غذایی در یخچال‌ ال جی در نظر داشته باشید، این است که باید مواد غذایی را به صورت مرتب درون بخچال قرار بدهید. همچنین همواره حواستان به تاریخ انقضای مواد غذایی نیز باشد. اگر تاریخ انقضای مواد غذایی تمام شده باشد، برخی مواد مانند سبزیجات فاسد می‌توانند باعث کپک زدن مواد غذایی دیگر شوند.

مرطوب بودن میوه‌ها و سبزیجات

بیشتر خانواده‌ها میوه وسبزیجات را می‌شویند و به همان حالت خیس و یا نم‌دار در یخچال قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود تا میوه‌ها و سبزیجات به سرعت درون یخچال کپک بزنند و غیرقابل استفاده شوند. بنابراین همواره سعی کنید میوه‌ها و سبزیجات به صورت کاملا خشک درون یخچال قرار دهید.

خالی کردن هوای اضافی درون بسته‌بندی مواد غذایی

از دیگر مواردی که باعث ایجاد کپک در موا‌د غذایی درون یخچال‌های ال جی می‌شود، وجود هوا درون ظروف، کیسه‌ها و یا زیپ‌کیپ‌ها است. هنگامی که قصد بسته‌بندی را دارید، حتما حواستان را به این مورد جمع کنید که مواد غذایی درون کیسه‌ها و یا زیپ‌کیپ‌ها هوا نداشته باشند. چرا که مواد می‌توانند با هوای درون آن‌ها واکنش شیمیایی بدهند و کپک ایجاد کنند. بنابراین، خالی کردن هوای اضافه را به هیچ عنوان از قلم نیندازید.

برطرف کردن مشکل کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی

دیگر نگران مشکل کپک زدن مواد غذایی در یخچال ال جی خود نباشید

کپک زدن مواد غذایی در بسیاری از موارد به مدل یخچال مربوط نیست و گاهی دلایل مختلفی دارد. به عنوان مثال، خرابی لاستیک دور در می‌تواند یکی از دلایل بروز این مشکل باشد. همچنین نگهداری نامناسب از مواد غذایی هم می‌تواند یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل باشد. دلایل کپک زدن مواد غذایی تنها به موارد ذکر شده ختم نمی‌شود. به عنوان مثال خرابی موتور و درست خنک نکردن یخچال نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل کپک‌زدن مواد غذایی در یخچال ال جی باشد. همچنین دمای بسیار سرد هم می‌تواند منجر به این مشکل شود. در صورت به وجود آمدن این مشکلات از یک تعمیرکارحرفه ای در زمینه تعمیر یخچال ال جی بخواهید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

رعایت خیلی از این نکات نیاز به وقت و هزینه خاصی ندارد و کافیست به رعایت آن‌ها عادت کنید. در این صورت دیگر هرگز شاهد کپک زدن مواد غذایی در یخچال خود نخواهید بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش