ریست فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

ریست فیلتر یخچال ال جی

اگر یخچال ساید بای ساید ال جی دارید، و دستگاه شما دارای آبسرد کن است، می دانید که باید هر 6 ماه یک بار فیلتر آب را تعویض کنید، تا همیشه بتوانید از آب تصفیه شده و تازه استفاده کنید. در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر تصفیه آب، علاوه بر این که خود را از استفاده از یک آب تمیز و گوارا محروم می کنید، بلکه در صورت کثیف بودن فیلتر، سلامتی شما به خطر می افتد. همچنین در صورت کثیف بودن فیلتر، چراغ تصفیه آب بر روی صفحه نمایشگر دستگاه شما روشن می شود. بنابراین شما باید ابتدا فیلتر را تعویض کنید و سپس دستگاه را ریست کنید تا این علامت از روی صفحه نمایشگر دستگاه شما پاک شود. ما بعنوان مرکز تعمیرات لوازم خانگی  ال جی دیبا پشتیان در این مقاله قصد داریم تا نحوه ی ریست فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

در صورت نمایش چراغ فیلتر تصفیه آب بر روی صفحه نمایشگر ساید بای ساید ال جی باید چکار کرد ؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر، علامتی بر روی صفحه نمایشگر شما به وجود می آید، که در واقع این علامت به شما می گوید که زمان تعویض فیلتر رسیده است. در صورت روشن بودن چراغ فیلتر تصفیه آب، اولین اقدام تعویض فیلتر می باشد. فیلتر دستگاه شما متناسب با مدل دستگاهتان، می تواند از نوع فیلتر داخلی یا فیلتر خارجی باشد. بعد از این که فیلتر را تعویض کردید، برای این که چراغ فیلتر خاموش شود، باید دستگاه را ریست کنید تا دستگاه به حالت عادی خود برگردد.

نحوه ی ریست فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

نحوه ی ریست فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

ریست کردن یخچال ساید بای ساید ال جی خیلی خیلی راحت است. جهت ریست فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی فقط کافیست تا دکمه ی Reset را فشار دهید و سه ثانیه نگه دارید، به همین راحتی دستگاه شما ریست می شود و چراغ فیلتر تصفیه آب خاموش می شود. توجه داشته باشید، اگر بر روی پنل ساید بای ساید ال جی شما دکمه ی ریست وجود ندارد، شما باید دکمه ی فریزر سریع ( Express Freeze ) و فیلتر آب ( Water Filter )  را همزمان به مدت 3 ثانیه فشار دهید تا دستگاه ریست شود و چراغ فیلتر خاموش گردد. همچنین ممکن است که در مدل های جدید تر یخچال ساید بای ساید ال جی، به جای دکمه ی ریست، دکمه ی Fresh Air Filter  وجود داشته باشد، در این صورت باید این دکمه را به مدت سه ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه ریست شود.

نکات تکمیلی

  • قبل از تعویض فیلتر و ریست کردن یخچال، بهتر است تا یک نگاهی به دفترچه راهنمای محصول خود بیاندازید، تا در صورت وجود توصیه ای در این مورد از طرف کمپانی تولید کننده دستگاه، بتوانید به توصیه ها عمل کنید.
  • توجه داشته باشید، در صورت روشن شدن چراغ فیلتر آب و عدم تعویض فیلتر، آبی که شما استفاده می کنید کاملا نا سالم و حاوی میکروب و انگل می باشد و برای سلامتی شما بسیار مضر خواهد بود و طعم و مزه ی بسیار بدی خواهد داشت.
  • در صورتی که تایم زیادی چراغ فیلتر تصفیه آب روی صفحه نمایشگر دستگاه شما روشن باشد و شما اقدام به تعویض فیلتر نکرده باشید، حتی بعد از تعویض فیلتر نیز، آب استفاده شده ممکن است نا سالم باشد، زیرا طی آن مدت زمان، احتمالا در بخش های مرتبط با آب رسانی، باکتری رشد کرده و آب خروجی حتی با تعویض فیلتر نیز احتمالا کاملا سالم نخواهد بود، بنابراین بهترین کار ممکن تعویض سریع و به موقع فیلتر در زمان مشخص خودش می باشد. بهترین زمان تعویض فیلتر، بلافاصله بعد از روشن شدن چراغ و یا نهایتا تا یک هفته بعد از روشن شدن چراغ فیلتر می باشد.
  • توجه داشته باشید، در صورتی که بعد از تعویض فیلتر، و با فشار دادن دکمه ی ریست، چراغ تعویض فیلتر خاموش نشود، احتمالا برد دستگاه دچار مشکل شده است و باید برد بررسی شود. همچنین بررسی و تعمیرات برد یک کار کاملا تخصصی می باشد و باید حتما توسط تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی انجام شود.
  • در صورتی که هنگام تعویض فیلتر آب یا ریست کردن فیلتر آب، با مشکل مواجه شدید، توصیه می کنیم که حتما از یک تعمیرکار یخچال ساید بای ساید ال جی کمک بخواهید.
  • معمولا عمر فیلتر ها 6 ماه می باشد، اما برای این که دقیقا بدانید یک فیلتر چه زمانی منقضی می شود، می توانید از روی اطلاعات درج شده بر روی بدنه ی فیلتر، میزان مصرف گالنی آب و زمان انقضای آن را بخوانید.
  • توجه داشته باشید که اگر میزان مصرف آب شما زیاد است و یا خانواده ی پر جمعتی دارید یا اگر آب محل سکونت شما سخت است، ممکن است که هر چند ماه یکبار چراغ تعویض فیلتر روشن شود و دستگاه شما نیاز به تعویض فیلتر داشته باشد.

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ریست فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی صحبت کردیم و همانطور که متوجه شدید، ریست کردن ساید بای ساید ال جی بسیار راحت می باشد و اصلا نیاز به آموزش خاصی ندارد، فقط قسمت سخت آن تعویض فیلتر می باشد و بعد از تعویض فیلتر با یک حرکت به راحتی می توانید دستگاه را ریست کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش