تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی

چرا تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی مهم است؟

برد الکترونیکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی در دستگاه های جدید برند ال جی است. آسیب برد الکترونیکی عملکرد کلی سیستم جاروبرقی را مختل می کند. آشنایی با نحوه تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی از جمله نکاتی است که مشتریان این محصول باید از آن آگاه باشد. بر همین اساس در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان، ابتدا وظیفه این قطعه را بیان می کنیم و سپس به علائمی اشاره می کنیم که نشان می دهند برد الکترونیکی به تعمیر نیاز دارد.

برد الکترونیکی مغز جاروبرقی ال جی است

صفحه سبز رنگ به کار رفته شده در تمام وسایل برقی برد الکترونیکی آن است. این قطعه به عنوان محور اصلی دستورات دستگاه عمل می کند. بیشتر مشکلاتی که در جاروبرقی های ال جی به وجود می آیند، در نهایت به برد الکترونیکی مرتبط می شوند. بردها از قطعات کوچک تری تشکیل شده اند.. این قطعات عبارتند از: آی سی ها، خازن ها، مقاومت، دیود، پتانسیومتر، ترایاک و سایر قطعات الکترونیکی.

برد الکترونیکی وظایف مختلفی را بر عهده دارد، کنترل سرعت، کنترل میزان قدرت مکش، دریافت دستورات از ورودی جاروبرقی (کلیدهای مختلف) و اعمال آن دستورات، کنترل ولتاژ ورودی به جاروبرقی، نمایش اطلاعاتی از وضعیت جاروبرقی بر روی نمایشگر و کنترل سلامت جاروبرقی توسط سنسورهای محافظتی از جمله این وظایف هستند.

خرابی برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی چه نشانه هایی دارد؟

خرابی برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی چه نشانه هایی دارد؟

ممکن است عملکرد جاروبرقی ال جی به گونه ای باشد که ما را نگران کند. این عملکرد نامناسب دلایل متفاوتی دارد. در بسیاری از موارد مشکلات اصلی در جاروبرقی ناشی از آسیب دیدن برد الکترونیکی و قطعات آن است. این برد حاوی قطعات مهمی است که هر یک وظیفه مخصوصی را بر عهده دارند. پس باید با نحوه عملکرد هر یک از آن ها آشنا بود.

برای تشخیص خرابی جاروبرقی باید به نشانه های آن دقت کرد و از آن نشانه ها به علت اصلی رسید. زیرا هر نشانه ای مربوط به آسیب دیدگی یک قطعه است. با توجه به اهمیت برد الکترونیکی تعمیر آن باید گزینه آخری باشد که به سراغ آن می روید. بهترین راه برای در امان ماندن از تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی حفظ صحیح این دستگاه و استفاده مناسب از آن است.

تنظیم نشدن سرعت جاروبرقی یعنی برد الکترونیکی به تعمیر نیاز دارد

زمانی که تنظیم کننده سرعت را برای تغییر سرعت می چرخانید، ممکن است به آن آسیب بزنید. زمانی که این قطعه سالم است، اما با تغییر مقدار سرعت، تغییری در میزان سرعت رخ نمی دهد، احتمال آسیب به برد الکترونیکی بالا است. در چنین شرایطی در صورتی که از سلامت دکمه مطمئن هستید، باید برد الکترونیکی جاروبرقی را برای تعمیر بررسی کنید.

کاهش قدرت مکش جاروبرقی ال جی؛ از نشانه های الزام به تعمیر برد الکترونیکی

زمانی که قدرت مکش جاروبرقی کاهش می یابد، می تواند یکی از دلایل آسیب به برد الکترونیکی دستگاه باشد. البته این مشکل می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. از دلایل دیگر آن می توان به مسدود شدن لوله، کثیف بودن فلیتر و پر بودن کیسه اشاره کرد. هم چنین کاهش قدرت مکش می تواند ناشی از اختلال در عملکرد موتور جاروبرقی باشد. به محض برخورد با این مشکل از آن جایی که منشا این مشکل می تواند گسترده باشد، برای بررسی و عیب یابی آن حتما به یک تکنسین ماهر مراجعه کنید.

جرقه زدن کلیدها احتمالا به دلیل معیوب بودن برد الکترونیکی است

وجود تنها یک نشانه برای آسیب به برد الکترونیکی کافی نیست. هر مشکلی که در عملکرد دستگاه ایجاد می شود، می تواند ناشی از چندین عامل باشد. بر همین اساس، عوامل متعددی در جرقه زدن کلیدهای جاروبرقی ال جی نقش دارند. به عنوان مثال جرقه های درشت و نارنجی نشان از سوختن موتور دارند. یا جرقه هایی که در کلیدهای دستگاه ایجاد می شود نشان از خرابی خازن در برد الکترونیکی است. در صورتی که مشکل از خازن ها بود می توان با تعویض کردن آن ها، عملکرد دستگاه را به حالت اولیه بازگرداند.

نشانه های آسیب به قطعات برد الکترونیکی چیست؟

نشانه های آسیب به قطعات برد الکترونیکی چیست؟

بارها گفته شد که نشانه های آسیب به برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی متفاوت است. آسیب به پتانسیومتر نشانه ای متفاوت از آسیب به خازن ها دارد. نشانه های صدمه دیدن ترایاک با نشانه های آسیب به ولوم متفاوت است. به همین دلیل برای تعمیر برد الکترونیکی جارو برقی ال جی، ابتدا باید منشا بروز مشکل عیب یابی و سپس فرآیند تعمیر آغاز شود.

هنگامی که با مشکل عدم تغییر سرعت مکش موجه هستیم، ایراد می تواند ناشی از آسیب به مقاومت های محدود کننده یا ولتاژ ورودی به برد باشد. آسیب دیدگی پتانسیومتر، خازن ها و ترایاک ها می تواند باعث روشن نشدن جاروبرقی شود. همچنین اتصالات مدارهای برد الکترونیکی می تواند سبب اختلال در موتور و کار نکردن آن باشد. در مواقعی هم ممکن است موتور جاروبرقی بیش از حد داغ شود که در این صورت باید صفحه انتقال حرارت و خنک کننده ترایاک را بررسی نمود.

چگونه می توان برد الکترونیکی جاروبرقی را تعمیر کرد؟

آسیب به قطعات برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی دارای نشانه های متفاوتی است. پس از عیب یابی، قدم بعدی تعویض یا تعمیر قطعه ای است که آسیب دیده است. تعمیر بردهای الکترونیکی کاری غیرممکن نیست. اما در بیشتر موارد به دلیل نا آگاهی از نحوه تعمیر آن، پس از خرابی برد الکترونیکی یا قطعات آن، برد اصلی را به طور کامل تعویض می کنند. البته این امر دلیل متفاوتی دارد که از عمده ترین آن می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • برد الکترونیکی حساس ترین قطعه جاروبرقی است و در صورت خرابی بهتر است تعویض شود تا از بروز آسیب های دیگر جلوگیری شود
  • این برد دارای قطعات زیادی است که هزینه جداگانه هرکدام از آن ها می تواند خسارات اقتصادی زیادی به همراه داشته باشد
  • در بسیاری از موارد تعویض برد الکترونیکی از تعمیر آن، هزینه به مراتب کمتری دارد

از آن جایی که تعمیر بردهای الکترونیکی کاری تخصصی است، توصیه می شود برای سلامت خود و جلوگیری از خسارت های اقتصادی بیشتر، حتما از یک متخصص حرفه ای برای انجام این کار استفاده شود. اگر به هر دلیلی نمی خواستید برد را به تعمیر کار بدهید، باید این مراحل را برای تعمیر را انجام دهید.

ابتدا لوله، کیسه و تمام قطعات خارجی دستگاه را خارج کنید تا باز کردن برد راحت تر باشد. پس از آن درپوش اصلی را باز و رویی موتور زا با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید. تمام عواملی که مزاحم خارج کردن برد دستگاه هستند را از جا در بیاورید. پس از این اقدام برای این که جای مخصوص هر قطعه در خاطرتان بماند، از اتصالات برد عکس گرفته و سپس آن ها را جدا کنید. این اتصالات را به قطعه جدید وصل کنید. در نهایت هم جاروبرقی را همانطور که باز کردید، ببندید.

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی؛ کاری دقیق و پیچیده

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی؛ کاری دقیق و پیچیده

وقتی به نشانه های بروز اشکال در برد الکترونیکی و لزوم تعمیر آن ها دقت کنیم، متوجه می شویم که تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی کاری پیچیده و دقیق است. از آن جایی که هر کدام از قطعات برد الکترونیکی دارای وظایف مخصوص به خود هستند، شناخت هر یک از این وظایف به عیب یابی ما در جهت تعمیر جاروبرقی کمک فراوانی می کند. تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی نیازمند مهارت بالایی است. اشتباه در تعمیر ممکن است خسارت های اقتصادی زیادی را به همراه بیاورد. به همین دلیل اگر شناخت کافی از قطعات و نحوه عملکرد آن ها ندارید، برای تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی ال جی حتما از کمک یک متخصص ماهر در زمینه تعمیر جاروبرقی ال جی استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش