آشنایی با کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی

آشنایی با ارور یا کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی ال جی؛ یک ماشین با امکان نمایش کد مختلف

ماشین ظرفشویی‌های ال جی امروزی مجهز به یک مدار هوشمند شده‌اند که می‌تواند تمام خطاها را به صورت کد نمایش دهد. از این رو، اگر زمانی به مشکلی برخوردید، با تسلط به کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی، می‌توانید مشکل دقیق ماشین ظرفشویی خود را پیدا کنید. زمانی که بدانید مشکل ماشین ظرفشویی شما از کدام بخش است، به راحتی می‌توانید آن را تعمیر کنید. به همین خاطر، در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان  قصد داریم تا شما را با این کدها آشنا کنیم.

ارور IE مربوط به پر نشدن مخزن ماشین ظرفشویی ال جی

ارور IE یکی از ارورهایی است که حداقل یک بار برای دارندگان مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی‌های ال جی نمایش داده شده و مربوط به عدم پر شدن مخزن آب ماشین است. برای بررسی این مشکل، ابتدا باید چک کنید که شیر آب ورودی ماشین ظرفشویی کاملا باز باشد. سپس شلنگ ورودی آب را از نظر پیچ خوردگی بررسی کنید. در ادامه، ماشین ظرفشویی را از برق بکشید، جریان آب را ببندید و شلنگ ورودی را از شیر آب ورودی جدا کرده و فیلتر روی دریچه آب ورودی را از نظر گرفتگی بررسی کنید.

 اگر صفحه فیلتر مسدود شده است، باید آن را تعویض کنید. در غیر این صورت، انتهای شلنگ ورودی آب را در یک ظرف قرار دهید و شیر آب را برای بررسی جریان آب باز کنید. اگر آب از شلنگ عبور نمی‌کند، این احتمال وجود دارد که شلنگ گرفته باش؛ اما اگر جریان آب شلنگ خوب است، باید موارد دیگری را بررسی کنید. همچنین ممکن است اتصال شیر برقی آب برقرار نباشد.

شیر برقی آب وظیفه دارد تا میزان مناسب آب را وارد مخزن کند. زمانی که اتصال برق آن مشکل داشته باشد، این احتمال وجود دارد که اجازه ورود جریان آب را ندهد و در نتیجه با ارور IE مواجه شوید. اگر اتصالات سیم‌ها درست است، سیم‌ها را از شیر جدا کرده و مقاومت را از طریق شیر ورودی آب با استفاده از یک مولتی‌متر بررسی کنید. متر باید حدود 25 اهم مقاومت را اندازه‌گیری کند. اگر مولتی‌متر مقاومت بی‌نهایت را اندازه‌گیری می‌کند، باید شیر برقی را تعویض کنید. اگر مقاومت شیر مناسب است، سیم‌ها را دوباره به شیر ورودی آب وصل کنید و اتصالات سیم شیر ورودی آب را به برد کنترل الکترونیکی بررسی کنید (سیم‌های نارنجی و مشکی روی BL6).

بررسی سلامت اتصال‌های مربوط به برد الکترونیکی

اگر سیم‌های شیر ورودی آب شل شده‌اند، آن‌ها را دوباره وصل کنید. اگر اتصالات سیم‌کشی درست است، سیم‌ها را جدا کرده و مقاومت را از طریق سیم‌های سیاه و نارنجی شیر ورودی آب که به برد کنترل الکترونیکی متصل می‌شوند، بررسی کنید. مولتی‌متر باید همان مقاومت شیر برقی آب را نشان دهد. اگر دستگاه مقاومت صحیح را از طریق سیم‌ها اندازه‌گیری می‌کند، احتمالا باید برد کنترل الکترونیکی را تعویض کنید زیرا جریان DC 12 ولتی را در طول قسمت پر کردن چرخه به شیر آب نمی‌فرستد.

ارور OE؛ یکی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی

ارور OE؛ یکی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی

ارور OE یکی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی می‌باشد که مربوط به عدم تخلیه آب است که دلایل مختلفی دارد. برای رفع این ارور، باید فاضلاب سینک را از نظر گرفتگی بررسی کنید و هرگونه گرفتگی را که پیدا کردید از بین ببرید. اگر تخلیه سینک مشکلی ندارد، شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را از محل اتصال سینک یا محل دفع زباله بیرون بیاورید و انتهای شلنگ تخلیه را از نظر گرفتگی بررسی کرده و در صورت گرفتگی، کثیفی را از شلنگ تخلیه پاک کنید.

ضمنا ممکن است پمپ تخلیه مشکل داشته باشد که به تبع آن با ارور OE مواجه شده‌اید. برای بررسی آن، ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و شلنگ تخلیه بین پمپ تخلیه و محل تخلیه سینک را از نظر گرفتگی بررسی کنید و هرگونه گرفتگی شلنگ تخلیه را پاک کنید. اگر هیچ گرفتگی در مسیر تخلیه پیدا نکردید، نوبت به بررسی اتصالات می‌‌رسد. اگر پمپ تخلیه سالم و تمیز است، اتصالات سیم‌کشی پمپ تخلیه را بررسی کنید و سیم‌های شل شده را دوباره وصل کنید.

پس از بررسی، اگر اتصالات سیم‌کشی درست بود، سیم‌ها را از پمپ تخلیه جدا کرده و با استفاده از مولتی متر مقاومت موتور پمپ تخلیه را بررسی کنید. مولتی‌متر باید مقاومتی بین 4 تا 5 اهم مقاومت را از طریق پایه‌های موتور پمپ تخلیه 1 و 2، پایه‌های 2 و 3 و پایه‌های 1 و 3 اندازه‌گیری کند. اگر مولتی‌متر مقاومت بی‌نهایت را از طریق پین‌ها اندازه‌گیری کرد، پمپ تخلیه را تعویض کنید. اگر مقاومت پمپ تخلیه خوب است، سیم‌های اتصالات سیم‌کشی پمپ تخلیه را روی برد کنترل الکترونیکی بررسی کرده و سیم‌های شل شده را دوباره وصل کنید.

ارور رایج AE یا E1 برای نشتی آب

سرعت بالای غیرعادی پمپ آب ناشی از سطح بالای آب می‌تواند منجر به نمایش خطای AE یا E1 شود. همچنین زمانی که آب با سنسور پایینی و بیرونی ماشین ظرفشویی برخورد دارد، باعث بروز مشکل و نمایش خطای AE یا E1 می‌شود.

برای بررسی دقیق AE یا E1، باید ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و جریان آب را قطع کنید. پایه کابینت ماشین ظرفشویی را از نظر آب بررسی کنید. اگر آب به پایه نشت کرده بود، مسیر آب را دنبال کنید تا متوجه شوید آب از کدام سمت به بیرون نشت کرده است. آب ممکن است از مسیر ورودی آب، پمپ تخلیه، شلنگ تخلیه، مهر و موم درب یا لاستیک دور درب نشت کند.

پس از رفع نشتی، دوباره ماشین ظرفشویی را روشن کنید. اگر کد ظاهر شد و آب نشت نکرد، سیم‌های کلید سنسور آب را جدا کنید و مقاومت سنسور را با استفاده از یک مولتی‌متر بررسی کنید. هنگامی که نشتی رخ نداده است، متر باید مقاومت بی‌نهایت را اندازه‌گیری کند؛ اما اگر مقاومت نزدیک به 0 اهم است، باید سنسور را تعویض کنید.

ارور FE؛ یکی از شایع‌ترین کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی ارور FE است که مربوط به سرریز شدن آب می‌باشد. لازم به ذکر است که هنگامی که کد FE نمایش داده می‌شود، پمپ تخلیه به طور خودکار کار می‌کند. برای بررسی نشتی دریچه ورودی آب، ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و ببینید آیا مخزن همچنان پر از آب است یا خیر. اگر مخزن پر بود، جریان آب را ببندید و شیر ورودی آب را تعویض کنید زیرا شیر به طور مداوم به آب اجازه می‌دهد تا به داخل ماشین ظرفشویی برود. اگر وقتی ماشین ظرفشویی را از برق جدا می‌کنید آب پر نمی‌شود، احتمالا باید برد کنترل الکترونیکی را تعویض کنید زیرا برد کنترل دائما جریان را به شیر ورودی آب می‌فرستد.

ارور خاص TE

از جمله کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی می‌توان به ارور TE اشاره کرد که مربوط به خرابی ترمیستور (سنسور دما) است. برای بررسی دقیق سنسور دما، ابتدا باید ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و سیم‌ها را از ترمیستور المنت جدا کنید. مقاومت را از طریق ترمیستور با استفاده از مولتی‌متر اندازه‌گیری کنید. این دستگاه باید میزان 11320 اهم را در دمای 75 درجه فارنهایت (دمای اتاق) اندازه‌گیری کند. اگر اندازه سنج کمتر از 1000 اهم یا بیشتر از 20000 اهم است، مجموعه المنت (که شامل ترمیستور می‌شود) را باید تعویض کنید.

اگر مقاومت ترمیستور خوب است، سیم‌ها را دوباره به ترمیستور وصل کنید و مقاومت را از طریق سیم‌های ترمیستور که به برد کنترل الکترونیکی متصل می‌شوند بررسی کنید (سیم‌های آبی و قرمز روی RD6). مولتی‌متر باید همان مقاومت ترمیستور را نشان دهد. اگر مولتی‌متر مقاومت درست ترمیستور را از طریق سیم‌ها اندازه‌گیری کند، احتمالا باید برد کنترل الکترونیکی را تعویض کنید.

آشنایی با کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی

آشنایی با کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی؛ یک ضرورت

شاید با خود تصور کنید که تسلط به کدهای خطای ماشین ظرفشویی ال جی مهم نیست و در صورت خرابی تنها کافی است که با نمایندگی ال جی تماس بگیرید. اما زمانی که به کدهای خطا در ماشین خود تسلط داشته باشید، به راحتی می‌توانید مشکل را عیب‌یابی کرده و آن را به نمایندگی ال جی جهت رفع مشکل اطلاع دهید. در نظر داشته باشید که رفع مشکل ماشین ظرفشویی ال جی یک امر تخصصی است و تنها باید توسط کارشناسان متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش