علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی

علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی

علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی

همه ما دوست داریم فیلم ها و سریال های مورد علاقه خود را در تلویزیون تماشا کنیم. با این حال، گاهی اوقات مشکلاتی مانند خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی وجود دارد که می تواند ما را از انجام این کار باز دارد.اگر با چنین مشکلی مواجه هستید، چند احتمال وجود دارد. در این مقاله از نمایندگی ال جی پشتیبان قصد داریم این عوامل را شناسایی کنیم.

USB چیست؟

USB که مخفف عبارت Universal Serial Bus بوده، طی سال‌های اخیر برای عملکردهای متفاوت مانند منبع تغذیه، ارتباط دستگاه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. USB انواع متفاوتی دارد که متداول‌ترین آن Micro USB، USB Type C  و نوع متداول USB برای اتصال انواعی از تجهیزات سخت‌افزاری مانند پرینتر، اسکنر، موس و فلش، کیبورد، هارد به کامپیوترها و در برخی موارد به تلویزیون‌ها می باشد.

انواع پورت USB در تلویزیون‌ها

همانطور که می‌دانید پورت USB تلویزیون کاربرد محدودتری نسبت به پورت USB کامپیوترها دارد و بیشتر برای اتصال هارد و فلش برای مشاهده فیلم و عکس و یا گوش دادن به موسیقی است. پورت USB1.0 در تلویزیون‌های قدیمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفت که با سرعت انتقال داده 12 مگابیت بر ثانیه، ضعیف‌ترین پورت USB بود. تلویزیون‌های جدیدتر پورت USB2.0 با سرعت 480 مگابیت و یا USB3.0 با سرعت انتقال داده 5 گیگابایت بر ثانیه دارند که دارای سرعت بالاتری است. در نظر داشته باشید برای اتصال فلش به تلویزیون اگر فلش نوع USB3.0 و یا USB3.1 باشد اما تلویزیون آن را پشتیبانی نکند، سرعت انتقال داده به میزان پورت دستگاه تلویزیون محدود خواهد شد و این کارکرد طبیعی دستگاه است.

آیا تلویزیون ال جی درایو فلش را تشخیص نمی دهد؟

اگر تلویزیون ال جی شما درایو فلش را تشخیص نمی دهد، می تواند به دلایل مختلف باشد. قبل از جستجوی راه حل برای مشکل، توصیه می شود مطمئن شوید که درایو فلش به درستی در دستگاه های دیگر کار می کند.

اگر درایو فلش به خوبی کار می کند اما هنوز توسط تلویزیون ال جی شما شناخته نشده است، برای شناسایی علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی مراحل زیر را ادامه دهید:

  • بررسی کنید که آیا تلویزیون شما از فرمت فایل های ذخیره شده در درایو فلش پشتیبانی می کند. برخی از مدل ها ممکن است از فرمت های خاصی مانند AVI یا MKV پشتیبانی نکنند.
  • درایو فلش را به رایانه خود وصل کنید و اطمینان حاصل کنید که سیستم فایل درایو فلش مطابق با الزامات تلویزیون است. برخی از تلویزیون های ال جی فقط از سیستم فایل FAT32 پشتیبانی می کنند.
  • اطمینان حاصل کنید که درایو فلش به درستی به تلویزیون متصل شده است و مطمئن باشید که اتصال USB آسیب ندیده است و درایو فلش به طور ایمن وصل شده است.
  • سعی کنید از یک پورت USB متفاوت در تلویزیون خود استفاده کنید. اگر چندین پورت USB دارید، ممکن است یکی از آنها کار نکند یا خراب شود.
  • اگر تمام مراحل فوق کار نمی کند، سعی کنید به روز رسانی نرم افزار تلویزیون ال جی خود را انجام دهید . نسخه جدید نرم افزار می تواند خطاهای مربوط به تشخیص درایو فلش را برطرف کند.

اگر هیچ یک از راه حل های فوق کار نکرد، ممکن است تلویزیون شما نقص سخت افزاری داشته باشد. در این مورد توصیه می شود برای تشخیص و تعمیر با مرکز خدمات ال جی در تهران تماس بگیرید.

دلایل احتمالی خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی

دلایل احتمالی خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی

در ادامه دلایلی که احتمال می رود علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی باشد ، بیان می شود:

 1- فرمت فایل در فلش درایو پشتیبانی نمی شود

 اطمینان حاصل کنید که فرمت فایل در فلش درایو با تلویزیون ال جی سازگار است. به طور معمول، تلویزیون ها از فرمت های FAT32، NTFS و exFAT پشتیبانی می کنند. اگر فلش درایو شما فرمت متفاوتی دارد، ممکن است لازم باشد آن را به یک فرمت سازگار تبدیل کنید.

2- اتصال نادرست درایو فلش به تلویزیون

 اطمینان حاصل کنید که درایو فلش به درستی در پورت USB تلویزیون قرار داده شده است. هنگام قرار دادن درایو فلش، اطمینان حاصل کنید که به طور کامل در پورت قرار داده شده است و همچنین بررسی کنید که پورت کار می کند و آسیب ندیده است.

   3- نقض سیستم فایل در درایو فلش

 اگر درایو فلش قطع شده یا به اشتباه حذف شده باشد، ممکن است منجر به نقض سیستم فایل در آن شود. سعی کنید درایو فلش را به کامپیوتر خود متصل کنید و آن را برای عیب یابی با استفاده از یک برنامه خاص، مانند CHKDSK، بررسی کنید.

   4- پورت USB در تلویزیون خراب است

 اگر USB شما در هیچ یک از پورت های USB در تلویزیون ال جی تشخیص داده نشود، ممکن است مشکلی در آنها وجود داشته باشد. سعی کنید دستگاه USB دیگری را وصل کنید تا ببینید آیا پورت کار می کند.

    5- تنظیمات نادرست تلویزیون

 تنظیمات تلویزیون شما ممکن است به آن اجازه تشخیص درایوهای فلش را ندهد. تنظیمات تلویزیون را در منو بررسی کنید و مطمئن شوید که پورت USB فعال شده و تنظیمات صحیح دارد.

    6-مشکلات مربوط به خود درایو فلش

 اگر تمام علل و راه حل های فوق نتیجه ای نداشته باشند، ممکن است مشکلی در خود درایو فلش وجود داشته باشد. سعی کنید فلش درایو دیگری را در تلویزیون قرار دهید و ببینید آیا آن را تشخیص می دهد. اگر درایو فلش دیگر کار می کند، به این معنی است که درایو فلش شما ممکن است آسیب دیده و باید جایگزین شود.

راه های برای حل مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی

اگر تلویزیون ال جی شما فلش درایو را تشخیص نمی دهد، چند راه وجود دارد که می توانید این مشکل را حل کنید:

1- بررسی سازگاری

 اطمینان حاصل کنید که درایو فلش با تلویزیون ال جی شما سازگار است. الزامات پشتیبانی از سیستم فایل (معمولا FAT32 یا NTFS) و فرمت های صوتی و تصویری را بررسی کنید.

 2- فلش درایو را دوباره وصل کنید

گاهی اوقات، به سادگی اتصال مجدد درایو فلش می تواند کمک کند. درایو فلش را از تلویزیون جدا کنید، چند ثانیه صبر کنید و سپس آن را دوباره متصل کنید.

 3- بررسی برای به روز رسانی سیستم عامل

 بررسی کنید که آیا به روز رسانی سیستم عامل برای تلویزیون ال جی شما در دسترس است. ممکن است که مشکل با تشخیص درایو فلش در نسخه سیستم عامل جدید حل شود .

4- از فلش درایو دیگری استفاده کنید

 سعی کنید یک درایو فلش متفاوت را به تلویزیون ال جی خود متصل کنید. اگر درایو فلش دیگر کار می کند، مشکل به احتمال زیاد مربوط به فلش درایو است که قبلا سعی کرده اید از آن استفاده کنید.

 5- پورت های USB را بررسی کنید

 اطمینان حاصل کنید که پورت های USB در تلویزیون ال جی شما به درستی کار می کنند. سعی کنید درایو فلش را به یک پورت USB دیگر در تلویزیون خود وصل کنید یا پورت ها را برای آسیب یا انسداد بررسی کنید.

6- فرمت درایو فلش

 اگر هیچ یک از راه حل های فوق کار نکرد، سعی کنید درایو فلش را قبل از استفاده از آن با تلویزیون ال جی خود فرمت کنید. به یاد داشته باشید که قالب بندی ، تمام داده های فلش درایو را حذف می کند، بنابراین اطلاعات مهم را از قبل ذخیره کنید.

رفع مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی

جمع بندی

در این مقاله سعی شد علت خوانده نشدن فلش در تلویزیون ال ای دی ال جی بررسی شود. در صورتی که فلش به درستی خوانده نشود، می توانید موارد فوق را بررسی کنید. در صورتی که برای شما مقدور نبود و در تهران هستید می توانید با مرکز تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی در تهران تماس برقرار کنید. این مجموعه در  24 ساعت شبانه روز آماده سرویس دهی به شما است و بهترین خدمات را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما با مجموعه ال جی پشتیبان ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش