علت چروک شدن لباس ها لباسشویی ال جی

علت چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی

وقتی ماشین لباسشویی لباس ها را چروک می کند

حتی اگر همه مراحل شست‌وشو با ماشین لباسشویی را به درستی انجام دهید، باز هم این امکان وجود دارد که با چروک ‌های متعدد روی لباس ‌ها مواجه شوید. در واقع، مشکل چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی رایج است، اما به راحتی قابل حل می‌باشد. البته بهتر است پیش از انجام مراحل رفع چروک لباس های خود، دستورالعمل مربوط به شست‌وشوی آن ها را بخوانید. پس از اینکه از نحوه صحیح شستن لباس های خود مطمئن شدید، اقدامات لازم را  انجام دهید. در این بین، اتصال اشتباه آب ورودی نیز می‌تواند مشکل ساز باشد. به تعبیر دیگر، این مشکل می‌ تواند عوامل متفاوتی داشته باشد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان، با علل و راهکارهای چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی آشنا می‌شویم.

حل مشکل چروک شدن لباس بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی

حل مشکل چروک شدن لباس بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی

برای چندین دهه، افراد در هر هفته چند ساعت را صرف اتو کردن لباس ها می کردند. اما با پارچه های جدیدتر و وسایل مدرن امروزی، اتو کردن از روال شست‌وشوی لباس‌ ها خارج شده است. از سوی دیگر، حتی افرادی که لباس‌ هایشان را به طور مداوم اتو می‌ کنند، نمی‌ خواهند لبا‌س هایشان در ماشین لباسشویی چروک شوند. از این رو، مشکل چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی می‌ تواند هرکسی را آشفته کند. در ادامه، به نکات مهم برای رفع این مشکل می‌پردازیم.

پیش از ریختن لباس ها در لباسشویی، آن ها را دسته بندی کنید

یکی از اولین نکاتی که باید در شست‌وشوی لباس ها در نظر بگیرید، این است که لباس ها را بر اساس رنگ جدا کنید. اما برای جلوگیری از ایجاد چروک روی آن‌ ها، لباس ها بر اساس جنس پارچه و وزن نیز باید از هم جدا شوند. به عنوان مثال، شستن تی‌شرت‌ های نخی سبک یا لباس کودکان در کنار یک شلوار جین سنگین می ‌تواند باعث چروک شدن اقلام سبک ‌تر شود.

با دسته بندی صحیح لباس های خود پیش از شست‌وشو، در فرآیند خشک کردن نیز میزان چروک ها کاهش می یابند. از سوی دیگر، اقلام سبک بسیار سریعتر از پارچه های سنگین مانند جین خشک می شوند. در نتیجه، هر چه لباس ها زمان بیشتری را در فرآیند خشک کردن بگذرانند، احتمال داغ شدن بیش از حد آن ها و ایجاد چروک ها بیشتر می شود.

خشک کردن نادرست؛ از علل چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی

پس از دسته بندی لباس ها بر اساس رنگ، دمای مناسب برای شست‌وشو و نوع پارچه، می توانید آن ها را داخل ماشین لباسشویی بیاندازید تا شسته و خشک شوند. البته باید مجددا دستورالعمل های مراقبت از لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می توانید آن ها را در خشک کن بیاندازید. باز هم تاکید می‌کنیم که جداسازی پارچه های سبک و سنگین در درام، باعث می‌شود که اقلام سبک تر بهتر شسته و خشک شوند. اما همچنان باید چند نکته را رعایت کنید تا با مشکل چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی مواجه نشوید.

شما باید برنامه مناسب برای خشک کردن و شاید مهم‌تر از آن، زمان خشک کردن مناسب را انتخاب کنید. زیرا خشک شدن بیش از حد لباس‌ ها می‌تواند چروک‌ های عمیقی در آن ها ایجاد کند. رفع این چروک ها نیز تنها از طریق اتوکشی با بخار ممکن است.

اگر از یک برنامه زمان بندی شده استفاده می کنید، درام ماشین لباسشویی را در پایان چرخه بررسی کنید و اگر از سطح خشکی لباس ها راضی بودید، برنامه را زودتر پایان دهید. البته اگر خشک کن ماشین لباسشویی شما سنسور دارد، می توانید از برنامه هایی استفاده کنید که در آن‌ها، دستگاه میزان خشکی را تشخیص داده و چرخه را متوقف می کند تا از چروک شدن لباس ها جلوگیری شود. همچنین اگر ماشین لباسشویی شما برنامه‌ خاصی برای انواع پارچه ارائه می‌ دهد، می توانید از این این برنامه ‌ها برای جلوگیری از ایجاد چروک ها استفاده ‌کنید. زیرا در چنین برنامه هایی، خود دستگاه دمای صحیح و زمان خشک شدن را به طور خودکار تنظیم می ‌کند.

تخلیه صحیح لباس ها از ماشین لباسشویی، از چروک شدن آن ها جلوگیری می کند

اگر می خواهید لباس هایی صاف و بدن چروک داشته باشید، چند دقیقه پس از آنکه لباس ها را از ماشین لباسشویی بیرون آوردید، آن ‌ها را به درستی تا کنید. در این صورت، دیگر نیازی به اتو کردن نیست. اما اگر لباس ها را در یک سبد یا روی هم رها کنید، وزن آن ها باعث می شود که چروک ها عمیق تر شوند.

برای جلوگیری از مشکل چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی، به محض اینکه لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کردید، به هر یک از آن ها ضربه محکمی بزنید تا اقلامی که به یکدیگر چسبیده اند از هم جدا شوند. در مرحله بعد، شروع به صاف کردن چروک ها کنید. توجه داشته باشید که باید پیراهن ها و بلوزها را روی چوب لباسی مناسب آویزان کنید و درزها، یقه، سرآستین ها را بکشید تا چروک های آن ها رفع شوند.

اگر پیراهن خیلی خشک شده بود، مقداری آّب روی آن اسپری کنید، آب تمیز می ‌تواند به شل شدن الیاف کمک کند. اما اگر لباسی دارید که نمی ‌توان آن را آویزان کرد، باید آن را روی یک سطح صاف قرار دهید و با دست، چروک های روی آن را باز کنید. سپس، در حالی که درز ها یا لبه‌ ها را می ‌کشید، آن را تا بزنید. البته باید به این توجه داشته باشید که لباس ها نباید بیش از حد با اسپری آب خیس شوند.

آبگیری ناقص؛ از علل چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی

این امکان وجود دارد که پس از رعایت نکات بالا، مجددا با مشکل چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی ال جی مواجه ‌شوید. در این صورت، باید اجزا داخلی دستگاه را دقیق‌ تر بررسی کنید. در واقع، اگر ماشین لباسشویی در طول هر بار شستشو، آب کافی نداشته باشد، لباس ها چروک می شوند. پیشنهاد ما این است که برای رفع مشکل در فرآیند آبگیری از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید.

با تعمیر تخصصی، لباس هایی بدون چروک داشته باشید

با تعمیر تخصصی، لباس هایی بدون چروک داشته باشید

اکثر ماشین‌ های لباسشویی به لوله های آب سرد خانه شما متصل می ‌شوند، زیرا فقط با آب سرد کار می کنند. اما گاهی اوقات، افراد شیر آب سرد و گرم را اشتباه می گیرند و ماشین لباسشویی را به منبع آب گرم متصل می کنند. اما اگر آب گرم در چرخه شستشو در دستگاه شما وارد شود، مشکلاتی مانند چروک شدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی بروز می دهند. در این بین، می توانید از یک متخصص در زمبنه تعمیر لباسشویی ال جی بخواهید که ماشین شما را دوباره به منبع آب مناسب متصل کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش