علت آبریزی یا نشت آب از ماشین لباسشویی ال جی

علت آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی یکی از بهترین ماشین‌های ظرفشویی در بازار است و دلایل زیادی برای محبوبیت آن وجود دارد. با این حال اگر به شیوه‌ی درستی استفاده یا نصب نشود می‌تواند مشکلاتی داشته باشد. یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای آن رخ دهد، آبریزی از ماشین لباسشویی حین کار است. با وجود آنکه این مشکل به شدت ناراحت کننده است، اما به راحتی قابل حل است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد دلایل مختلف آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی صحبت کنیم که از ماشین‌های لباسشویی محبوب در بازار این است. همچنین در مورد روش‌های حل این مشکل نیز صحبت خواهیم کرد.

علت آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

علت آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

در گام اول باید علت آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی را پیدا کنید. برای این کار باید بخش‌هایی که به آنها مشکوک هستید را بررسی کنید. می‌توانید بررسی خود را از دریچه‌های تامین آب آغاز کرده و ببینید آیا لباسشویی می‌تواند در فرآیند شستشو در برابر ورود و خروج آب سرد و گرم مقاوم باشد یا خیر. آب از طریق دو شلنگ به سمت دریچه‌های لباسشویی جریان می‌یابد که به کمک دو شیر جریان آن کنترل می‌شود. درون لباسشویی شلنگ‌هایی وجود دارد که لگن آن را پر می‌کند و شلنگ‌هایی که مخزن را تخلیه می‌کنند. اینها با موتورها و پمپ‌هایی ترکیب می‌شوند که هنگام شستن لباس، جریان آب را کنترل می‌کنند. به طور کلی اختلال در عملکرد هر مرحله از این فرآیند، می‌تواند منجر به آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی شود. با این حال برای آنکه بتوانید بخش به بخش بررسی کنید می‌توانید از دستورالعمل‌های زیر پیروی کنید.

شیرآلات یا شلنگ‌های تأمین آب شل هستند

بهترین مکان برای شروع علت بررسی آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی، محل اتصال شلنگ‌های لباسشویی به لوله‌های آب خانه است. در محل اتصال شلنگ‌های لباسشویی به لوله‌های آب، اغلب یک شیر قرمز و آبی وجود دارد که نشان دهنده‌ی آب سرد و گرم است. این شیرها را لمس کنید و اگر دیدید آنها خیس هستند، این احتمال وجود دارد که آنها شل بوده و همین موضوع، علت آبریزی ماشین لباسشویی ال جی شما است.

همچنین این احتمال وجود دارد که مشکل در شلنگ‌های اتصال به لوله‌های آب باشد. بنابراین حتماً آنها را هم بررسی کنید. گاهی شلنگ‌ها دچار پارگی می‌شوند و در نتیجه از همان محل آب به بیرون نشت می‌کند و شما می‌توانید به راحتی با تعویض این شلنگ‌ها مشکل خود را برطرف کنید.

شلنگ تخلیه مشکل دارد یا مسدود شده است

بخش بعدی که می‌توانید بررسی کنید، شلنگ تخلیه است که به لباسشویی اجازه می‌دهد تا آب و کف را به بیرون تخلیه کند. گشادی دهانه‌ی تخلیه اغلب به اندازه‌ی گشادی دهانه‌ی ورود آب است. این دهانه اغلب بین دهانه‌ی دو شلنگ ورود آب قرار دارد با این حال گاهی هم ممکن است محل تخلیه در کف ماشین تعبیه شده باشد.

روی مکان حساس نباشید و به دنبال شلنگ سوم (یا لوله) باشید که از لباسشویی خارج می‌شود و آن را از نظر رطوبت یا آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر شلنگ یا لوله تخلیه‌ی لباسشویی آسیب دیده باشد، می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی باشد. همچنین بهتر است حتماً آن را از نظر گرفتگی و مسدود شدن هم بررسی کنید. مسدودی در مسیر تخلیه‌ی لباسشویی چه در محل اتصال به ماشین و چه در قسمت خروجی به چاه می‌تواند منجر به نشت آب شود.

شلنگ‌های داخلی آب آسیب دیده یا قطع شده است

برای بررسی بیشتر، ممکن است لازم باشد ماشین لباسشویی خود را باز کنید تا شلنگ‌های داخلی و اجزای آن را بررسی کنید. درون لباسشویی شما چندین شلنگ وجود دارد که به لگن منتقل و از آن خارج می‌شوند. دو شلنگ داخلی وجود دارد که برای تأمین آب سرد و گرم از دریچه‌های ورودی به لگن منتهی می‌شوند. اگر این شلنگ‌ها یا اتصالات آنها آسیب دیده باشند، می‌توانند منجر به نشت آب شوند. همچنین شلنگ‌هایی هستند که به پمپ تخلیه یا لوله‌ی خروجی منتهی می‌شوند که به همان اندازه می‌توانند بخشی از مشکل باشند.

پمپ تخلیه خراب شده است

خراب شدن پمپ تخلیه هم می‌تواند عامل آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی باشد. این پمپ همان چیزی است که وظیفه‌ی مکش آب از لگن ماشین و هل دادن آن به بیرون و به درون فاضلاب را بر عهده دارد. خراب شدن پمپ تخلیه یا جدا شدن آن از یکی از شلنگ‌هایش می‌تواند آب را از طریق محفظه‌ی ماشین لباسشویی به بیرون نشت دهد. خرابی پمپ تخلیه یکی از گرانترین دلایل آبریزی از ماشین لباسشویی است و برای بررسی یا تعویض این قطعه بهتر است که از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی بخواهید تا اینکار را انجام دهند.

ریختن لباس بیش از حد ظرفیت در ماشین

اگر لباس بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی در آن بریزید، در چرخه‌ی چرخش لگن مشکلاتی رخ می‌دهد که ممکن است باعث آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی شود. حجم زیاد لباس به واشرهای در فشار وارد می‌کنند و چرخیدن لگن ماشین را مختل می‌کنند. این دو عامل در کنار هم می‌توانند باعث خالی شدن آب از ماشین به بیرون شوند. همیشه باید در نظر داشته باشید که وزن لباس‌ها از وزنی که برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است بیشتر نشود.

کلید سطح آب خراب شده است

کلید سطح آب همان چیزی است که به ماشین لباسشویی شما می‌گوید چه مقدار آب را باید به درون لگن وارد کرده و چه موقع باید ورود آب را متوقف کند. بنابراین به راحتی می‌توان دریافت که اگر کلید سطح آب شما خراب شود، ممکن است لگن بیش از حد پر شود که می‌تواند باعث آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی شود. کلید سطح آب در واقع از سه قسمت مختلف تشکیل شده است، از جمله کلید فشار و لوله‌ی هوا که به تشخیص سطح آب کمک می‌کند. اگر هر یک از آنها خراب شود، ممکن است شاهد پر شدن بیش از حد لگن و نشت آب به بیرون باشید.

خراب شدن واشر درب ماشین لباسشویی

واشر درب ماشین لباسشویی، بخش بسیار مهمی در این دستگاه است که نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی در حین کار دارد. این واشر یک واشر بسیار کلفت و چند لایه است که سدی ایجاد می‌کند که مانع از خروج آب به بیرون می‌شود. حتماً بررسی کنید و ببینید که این واشر به درستی کار خود را انجام می‌دهد و دچار سوراخ یا پارگی نشده است.

خراب شدن درب ماشین لباسشویی

در نهایت خوب بسته نشدن درب ماشین لباسشویی هم می‌تواند عامل دیگری برای آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی باشد. اگر در به خوبی بسته نشود حتی با وجود یک واشر سالم، باز هم خروج آب اتفاق می‌افتد. دربِ خراب باعث می‌شود در حین چرخش لگن شل شود و آب به بیرون بریزد.

چگونه می‌توان مشکل نشت آب از لباسشویی ال جی را رفع کرد؟

چگونه می‌توان مشکل نشت آب از لباسشویی ال جی را رفع کرد؟

نکته‌ی بسیار مهم در مورد رفع مشکل آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی این است که بهتر است از یک تکنسین متخصص از تعمیرگاه و مرکز تعمیرات ال جی مانند تعمیرگاه ال جی پشتیبان کمک بخواهید. بسیاری از مواقع بررسی‌های غیر کارشناسانه می‌تواند آسیب بیشتر به ماشین لباسشویی وارد کند. کارشناسان حرفه‌ای به واسطه‌ی تجربه‌ی زیادی که در رفع این مشکلات دارند، می‌توانند با کمترین بررسی مشکل را پیدا و برطرف کنند. بنابراین اگر در مورد آبریزی و سایر بخش‌های لباسشویی مشکلاتی رخ داد، حتماً از یک متخصص برای رفع و تعمیر آن کمک بخواهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.3]

1 thought on “علت آبریزی از ماشین لباسشویی ال جی”

  1. نجیبه سلیمانی

    الان در حال شستن لباس آب می ریخت بیرون که من متوجه شدم لباس لای واشر و درب گیر کرده و خاموش کردم منتها در دیگه واز نمیشه چیکار کنم

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش