علت آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی

علت آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی

آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی؛ یکی از مشکلات متداول این دستگاه

جارو برقی یکی از کاربردی ترین لوازم خانگی است که نقش مهمی را در حفظ نظافت منزل ایفا می کند. جارو برقی های برند ال جی از بهترین جارو برقی های موجود در بازار هستند که در صورت استفاده صحیح طول عمر آن ها به بیش از 10 سال می رسد. این جارو برقی ها برای جمع آوری گرد و غبار و برخی زباله های کوچک خشک طراحی شده اند و نمی توان با استفاده از آن ها مواد مرطوب یا آب موجود روی سطوح مختلف را جمع آوری کرد. آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی می‌تواند باعث سوختگی موتور و کاهش عمر مفید آن شود. در نتیجه شما در صورت ورود آب به داخل بدنه جارو برقی باید هر چه سریع تر جارو را خاموش کرده و مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. با ما در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی ال جی پشتیبان تهیه شده است همراه باشید.

آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

متاسفانه در میان بسیاری از افراد باور غلطی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از جارو برقی هر ماده ای را جمع آوری کنید، اما اینگونه نیست. ورود رطوبت و آب به داخل جارو برقی می تواند به سرعت باعث از کار افتادن اجزای مختلف این دستگاه شود. در نتیجه شما هرگز نباید از جارو برقی ال جی برای جمع آوری آب و خشک کردن سطوح مختلف استفاده کنید.

اگر قصد تمیز کردن بخشی از منزل را دارید که سطح آن خیس است، ابتدا باید با استفاده از یک تکه پارچه مناسب سطح مورد نظر را خشک کرده و سپس از جارو برقی های ال جی استفاده کنید. آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی می تواند باعث سوختن موتور و خرابی این دستگاه کاربردی شود و هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند. البته سوختن یا نیم‌سوز شدن موتور تنها پیامد آب رفتن داخل این جاروبرقی نیست.

به طور کلی، جارو برقی یک وسیله الکترونیکی است که اکثر قطعات آن نسبت به آب و رطوبت حساس هستند. قرار گرفتن این قطعات در معرض رطوبت می تواند باعث خرابی آن ها شود. از طرف دیگر، ورود آب به داخل بدنه جارو برقی می تواند باعث ایجاد اتصالی در سیم کشی این دستگاه شود و خطر برق گرفتگی را افزایش دهد. در نتیجه، آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی می تواند سلامتی شما و اعضای خانواده را به خطر بیندازد. پیشنهاد می کنیم در صورت بروز این مشکل هر چه سریع تر برای رفع آن اقدام کنید.

آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی چه نشانه‌هایی دارد؟

آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی چه نشانه‌هایی دارد؟

همان‌طور که می دانید، تمامی اعضای خانواده برای تمیز کردن بخش های مختلف خانه از جارو برقی ال جی استفاده می کنند. در نتیجه ممکن است مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی در هنگام استفاده شما از این دستگاه به وجود نیامده باشد. معمولا سوالی که در چنین مواردی از سوی افراد مختلف مطرح می شود، این است که چگونه می توان فهمید که آب و رطوبت به داخل جارو برقی ال جی نفوذ کرده است؟ مهم ترین نشانه ورود آب به داخل جارو برقی ایجاد بوی سوختگی در هنگام کار کردن با این دستگاه است. در صورت استشمام بوی سوختگی باید دستگاه را از برق بکشید، زیرا احتمالا موتور جارو برقی شما به دلیل نفوذ رطوبت و آب نیم‌سوز شده است.

البته آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی نشانه های دیگری نیز دارد که عبارتند از:

  • جرقه زدن جارو برقی در هنگام روشن بودن دستگاه
  • داغ شدن بیش از اندازه جارو برقی در صورت استفاده از آن
  • کاهش مکش جارو برقی
  • ایجاد سر و صدای زیاد در هنگام روشن کردن دستگاه
  • خاموش شدن جارو برقی به صورت ناگهانی

اقدامات لازم در صورت ورود آب به داخل جارو برقی

در صورت آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی و مشاهده نشانه های بروز این مشکل، شما باید به سرعت دستگاه را از برق جدا کنید تا از سوختن موتور جلوگیری شود. بهتر است در صورت بروز این مشکل، برای رفع آن از یک تعمیرکار متخصص و با تجربه جارو برقی های ال جی کمک بگیرید. اما اگر قصد دارید که خود به تنهایی مشکل آب رفتن داخل جارو برقی را برطرف کنید، باید مراحل مشخصی را دنبال کنید.

ابتدا جارو برقی ال جی خود را از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه به طور کامل خنک شود. قسمت لوله و پاروی جارو را به دقت بررسی کنید. در صورت مشاهده هر گونه علائمی از وجود رطوبت، این اجزای جارو برقی را به طور کامل خشک کنید. سپس نوبت به باز کردن جارو برقی ال جی و بررسی کیسه آن می‌رسد. کیسه جارو برقی را از داخل دستگاه خارج کرده و آن را به دقت بررسی کنید. اگر متوجه وجود رطوبت شدید، در صورت یک بار مصرف بودن کیسه آن را تعویض کنید. در غیر این صورت، کیسه دائمی جارو را به طور کامل خشک کنید. سپس به سراغ فیلتر جارو برقی ال جی بروید و آن را به طور کامل بررسی کنید. در صورت خیس بودن، باید فیلتر را با قرار دادن در هوای آزاد به طور کامل خشک کنید.

در مرحله آخر شما باید به سراغ بخش اصلی جارو برقی، یعنی موتور بروید. پیچ های جارو برقی را باز کرده تا بتواند به موتور آن دسترسی پیدا کنید. در صورت وجود علائم نفوذ آب و رطوبت، موتور جارو برقی ال جی را در هوای آزاد قرار دهید تا به صورت کامل خشک شود. پس از خشک شدن، همه قطعات را مجدد سر جای خود قرار دهید.

در صورت برطرف نشدن مشکل چه کار کنیم؟

اگر تمامی مراحل ذکرشده را به دقت انجام دادید و در هنگام استفاده از جارو برقی همچنان با مشکلاتی مانند داغ شدن بیش از حد، ایجاد سر و صدای زیاد، کاهش قدرت مکش و خاموش شدن ناگهانی دستگاه مواجه شدید، احتمالا آسیب واردشده به جارو برقی ال جی شما جدی است. این امکان وجود دارد که موتور جارو برقی نیم سوز شده باشد. در چنین مواقعی، بهترین راه تماس گرفتن با یک تعمیرکار حرفه ای و باتجربه جارو برقی های ال جی است.

یک تعمیرکار باتجربه می تواند با بررسی جارو برقی شما علت اصلی بروز مشکل را شناسایی کرده و جارو برقی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر کند. از طرف دیگر، ممکن است شما با روش صحیح باز و بسته کردن جارو برقی آشنا نباشید. در چنین مواقعی، تعمیرکار جارو برقی می تواند به شما کمک کند.

آیا پس از ورود رطوبت به داخل جاروبرقی می توان از آن استفاده کرد؟

معمولا در صورت آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی افراد برای روشن کردن و استفاده مجدد از این دستگاه با نگرانی هایی مواجه می شوند. به عنوان مثال، این ترس وجود دارد که در صورت روشن کردن جارو برقی ال جی موتور دستگاه دچار سوختگی شود و هزینه تعمیر آن افزایش پیدا کند. همان طور که اشاره کردیم، بهترین راه برای از بین بردن این نگرانی ها و تعمیر صحیح جارو برقی ال جی با کمترین هزینه ممکن، سپردن آن به یک تعمیرکار جارو برقی است. تعمیر کار جارو برقی می تواند دستگاه شما را تعمیر کرده و قطعات آسیب دیده را تعویض کند.

در صورتی که به تنهایی مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی را برطرف کرده اید، بهتر است به مدت یک هفته از جارو برقی خود استفاده نکنید تا تمامی قطعات و اجزای جارو به طور کامل خشک شوند. البته این موضوع در صورتی صدق می کند که موتور جاروی شما آسیب ندیده باشد. اما معمولا رطوبت تنها به قسمت هایی مانند لوله و کیسه جارو برقی نفوذ می کند. در نتیجه پس از خشک شدن این بخش ها می توان دوباره بدون هیچ مشکلی از جارو برقی ال جی استفاده کرد.

پیشگیری از ورود آب به داخل جاروبرقی ال جی

همان طور که اشاره کردیم، ورود آب به داخل جارو برقی ال جی می تواند مشکلات متعددی را برای این دستگاه به وجود آورد. همچنین آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی می تواند باعث به وجود آمدن خطراتی مانند برق گرفتگی شود. شما می توانید با رعایت چند نکته ساده از ورود آب به داخل جارو برقی جلوگیری کنید. به این صورت، می توان در هزینه های تعمیر و نگهداری این وسیله کاربردی صرفه جویی کرد.

پیش از شروع مراحل جارو کشیدن منزل، حتما سطوح مورد نظر خود ر به دقت بررسی کنید تا کاملا خشک و عاری از رطوبت باشند. در صورت خیس بودن سطح زمین، حتما ابتدا سطح را با استفاده از یک تکه پارچه مناسب به طور کامل خشک کنید. سپس می توانید شروع به نظافت و جمع آوری زباله‌ ها و گرد و غبار کنید. همچنین جارو برقی ال جی خود را در نقطه ای از منزل خود نگهداری کنید که خشک و عاری از هرگونه رطوبت باشد.

تعمیر جارو برقی ال جی را به یک تعمیرکار متخصص بسپرید

تعمیر جارو برقی ال جی را به یک تعمیرکار متخصص بسپرید

آب رفتن داخل جاروبرقی ال جی یکی از مواردی است که می تواند باعث بروز نقص فنی در این دستگاه و حتی سوختن موتور جارو برقی شود. در چنین مواقعی، جارو برقی شما به تعمیر نیاز خواهد داشت. تعمیر جارو برقی ال جی نیازمند تجربه و تخصص بالا بوده و ممکن است که شما به تنهایی نتوانید جارو برقی خود را تعمیر کنید. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم که برای تعمیر و تعویض قطعات جارو برقی ال جی حتما از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات جاروبرقی ال جی کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش