علت یکسره شدن جاروبرقی ال جی

علت یکسره شدن جاروبرقی ال جی

از مشکلات فنی رایج در جاروبرقی ال جی، یکسره شدن آن است

از زمانی که جاروبرقی ها جایگزین جاروهای دستی شده‌اند، بسیاری از کارها آسان شده است اما این دستگاه ها گاهی به تعمیر نیاز دارند. برای مثال افرادی که از جاروبرقی های برند ال جی استفاده می کنند، ممکن است با مشکل یکسره شدن جاروبرقی ال جی مواجه شده باشند. معمولا زمانی که از جاروبرقی به درستی استفاده نشود، این مشکل به وجود می آید. گاهی نیز مشکل از خرابی قطعات است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان با علائم این مشکل و راهکارهای رفع آن آشنا می شویم.

منظور از یکسره شدن جاروبرقی چیست؟

 یکسره شدن جاروبرقی به معنای روشن شدن آن بلافاصله بعد از اتصال به پریز برق است. به عبارت بهتر یکسره شدن جاروبرقی یعنی این که کلیدهایی که برای روشن و خاموش کردن دستگاه تعبیه شده اند، از کار بیوفتند. به این معنا که وقتی سیم دستگاه را به پریز برق وصل می کنیم، جاروبرقی خود به خود روشن شده و زمانی که پریز را از برق می کشیم، جاروبرقی خاموش می شود. زمانی که جاروبرقی یکسره می شود، پل ارتباطی بین کلیدها و دستگاه از بین می رود و دستگاه به طور مستقیم تحت تاثیر پریز قرار می گیرد.

یکسره شدن جاروبرقی های ال جی چه نشانه هایی دارد؟

یکسره شدن جاروبرقی های ال جی چه نشانه هایی دارد؟

زمانی که جاروبرقی ال جی یکسره می شود، کنترل دستی دستگاه با اختلال مواجه شده و مشکلات زیادی را مانند سوختن یا نیمسوز شدن موتور، آسیب به قطعات داخلی دستگاه و آسیب به برد الکترونیکی جاروبرقی به وجود می آورد. برای همین منظور در این مطلب ما به علت های یکسره شدن جاروبرقی ال جی می پردازیم و در ادامه راهکارهای آن را بیان می کنیم. برای آگاهی از این علت ها و چگونگی رفع آن ها به مطالب زیر می پردازیم:

  • نخستین نشانه یکسره شدن جاروبرقی اختلال در عملکرد کلید پاور آن است
  • استفاده طولانی مدت از جاروبرقی ؛ عامل مهمی در یکسره شدن آن است
  • چه ارتباطی بین یکسره شدن جاروبرقی با داغ کردن موتور و قطعات جانبی وجود دارد؟
  • کشیده شدن سیم جاروبرقی چه تاثیری در یکسره شدن آن دارد؟
  • آیا نیمسوز شدن موتور می تواند عامل یکسره شدن جاروبرقی قلمداد شود؟
  • اختلال در عملکرد رله جاروبرقی از علت های یکسره شدن جاروبرقی است

نخستین نشانه یکسره شدن جاروبرقی اختلال در عملکرد کلید پاور آن است

اختلال در عملکرد کلید پاور جاروبرقی، اولین نشانه یکسره شدن آن است. این کلیدها که بر روی بدنه جاروبرقی قرار دارند جنس بادوامی نداشته و به مرور زمان خراب می شوند. برای این که از خرابی کلید پاور مطمئن شد ابتدا باید سیم برق را از پریز جدا کرد. بعد از آن که دکمه روشن و خاموش از دستگاه جدا شد، باید با اهم متر تست شود تا از سالم بودن آن مطمئن شد. اگر کلید پاور در حالت خاموش قرار داشت و اهم متر عدد صفر را نشان داد؛ به این معنا است که جاروبرقی یکسره شده است.

استفاده طولانی مدت از جاروبرقی؛ عامل مهمی در یکسره شدن آن است

استفاده بیش از حد از جاروبرقی می تواند سبب آسیب به بخش های مختلف آن باشد. یکی از دلایل خرابی دکمه پاور، بیش از حد روشن ماندن جارو برقی است. جارو برقی های ال جی به دلیل داشتن برد الکترونیکی دارای قطعات داخلی فراوانی هستند که هر کدام نقش جداگانه ای را برعهده دارند. زمانی که دستگاه به مدت طولانی در حالت روشن باقی بماند، قطعات داخلی دستگاه فشار زیادی را تحمل می کنند. یکی از این قطعات کلید پاور جاروبرقی است. دکمه ها و کانکتورهایی که فرآیند باز و بسته شدن جاروبرقی را کنترل می کنند، ممکن است در مدت طولانی با مشکل مواجه شوند. بهترین راهکار برای رفع این مشکل استفاده از جاروبرقی به روش صحیح و بدون روشن نگه داشتن طولانی مدت آن است.

 چه ارتباطی میان یکسره شدن جاروبرقی با داغ کردن موتور و قطعات جانبی آن وجود دارد؟

از شایع ترین عواملی که سبب آسیب به کلید پاور جاروبرقی است، استفاده نادرست و اشتباه از آن است. به دلیل استفاده اشتباه و بی تفاوتی به محفظه موتور دستگاه، ممکن است فشار زیادی به موتور و قطعات جانبی جاروبرقی وارد شود. در چنین شرایطی ممکن است کلید پاور به تدریج نیمسوز شده و به مرور زمان از کار بیوفتد. برای جلوگیری از این کار باید به صورت مرتب کیسه زباله محفظه موتور را تمیز کرد. چرا که تمیز نکردن این محفظه سبب افزایش فشار به موتور جاروبرقی و آسیب به آن می شود. تمیز نگه داشتن این محفظه از داغ شدن مکرر موتور جلوگیری کرده و دستگاه را از خطر یکسره شدن حفظ می کند.

کشیده شدن سیم جاروبرقی چه تاثیری در یکسره شدن آن دارد؟

بسیاری از افراد به دلیل استفاده نادرست از جاروبرقی سبب آسیب زدن به قطعات آن می شوند. برخی از افراد به سرعت و با فشار زیاد سیم را از درون دستگاه خارج می کنند. زمانی که سیم جاروبرقی با شدت بیشتری از محفظه خارج شود، ممکن است سبب یکسره شدن جاروبرقی شود. در این حالت قسمتی از سیم که به کلیدها متصل است با فشار بیش از حد دچار پارگی یا قطعی می شود. برای جلوگیری از این مشکل، بهترین کار بیرون کشیدن سیم از دستگاه به صورت آرام و با احتیاط است. همچنین نزدیک ترین پریز برق را برای اتصال سیم انتخاب کنید تا از کشیده شدن تمام کابل های دستگاه جلوگیری کنید.

آیا نیمسوز شدن موتور می تواند عامل یکسره شدن جاروبرقی باشد؟

موتور جاروبرقی های ال جی از مهم ترین قطعات داخلی آن است. در مواقعی که موتور دچار نیمسوز شدن می شود، این اختلال می تواند به سایر بخش های داخلی نیز سرایت کند. زمانی که موتور نیمسوز می شود پمپ وکیوم برق بسیار کم یا بیش از حد مصرف می کند. یکی از این بخش ها کلیدهای پاور هستند که در معرض آسیب قرار دارند. برای جلوگیری از این اتفاق، باید خیلی به ندرت جاروبرقی را روی درجه مکش بالا قرار داد و سعی کرد با درجه مکش معمولی که به موتور آسیبی نمی رساند، عمل نظافت را انجام داد.

برای آگاهی از نیمسوز شدن موتور جاروبرقی بهتر است دست خود را روی بدنه آن قرار دهید. اگر مقدار گرمایی که احساس کردید بیشتر از حد نرمال بود، در این صورت احتمال نیمسوز شدن موتور جاروبرقی وجود دارد. برای تعمیر نیمسوز شدن موتور جاروبرقی، حتما آن را نزد یک تکنیسین ماهر ببرید.

اختلال در عملکرد رله جاروبرقی از علت های یکسره شدن جاروبرقی است

جاروبرقی های نسل جدید ال جی دارای یک بخش ظریف و حساس به نام رله هستند. کار اصلی رله قطع و وصل جریان برق در ولتاژ بالا است. نوسانات بالای جریان برق و خاموش و روشن کردن مکرر دستگاه می تواند علت خرابی رله باشد. چون رله قطعه کوچکی است، معمولا قابل تعمیر نیست و بهترین کار تعویض آن است.

عدم استفاده صحیح از جاروبرقی ال جی؛ اصلی ترین علت یکسره شدن آن

عدم استفاده صحیح از جاروبرقی ال جی؛ اصلی ترین علت یکسره شدن آن

با نگاهی به دلایل یکسره شدن جاروبرقی ال جی، می توان گفت اصلی ترین دلیل یکسره شدن آن عدم استفاده صحیح از جاروبرقی است. با توجه به این که کلیدهای پاور جاروبرقی در بدنه خارجی دستگاه قرار دارند، ممکن است در اثر ضربه یا به هر دلیل دیگری آسیب ببینند. این آسیب سبب اختلال در روند خاموش و روشن شدن جارو برقی می شود.

همچنین نوسانات برقی، کشیده شدن سیم و نیمسوز شدن موتور که از دیگر عوامل یکسره شدن جاروبرقی ال جی هستند، ارتباط مستقیمی با چگونگی نگهداری و استفاده از جاروبرقی دارند. پس بهترین راهکار برای یکسره نشدن جاروبرقی شما، استفاده صحیح و مناسب از این دستگاه است. همچنین در صورتی که این مشکل دارای دلایل فنی باشد باید تعمیر آن را به تعمیرکاران ماهر تعمیرات جاروبرقی ال جی بسپرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش