قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی

علت قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی

تلویزیون ال جی؛ برند محبوب تلویزیون

سال‌ها است که تلویزیون بخشی جدایی ناپذیر از خانه های مردم است. این جعبه جادویی وسیله ای برای سرگرمی، کسب دانش و آگاهی از اخبار به روز در دنیا است. یکی از پرتقاضاترین برندهای تلویزیون در منازل، تلویزیون ال جی است. اما تلویزیون های این برند پرطرفدار نیز گاهی اوقات دچار مشکلاتی می شوند. قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی یکی از این مشکلات است. ابتدا به دلایل قطعی صدای تلویزیون، سپس قطعی تصویر و در نهایت قطع شدن همزمان آن ها خواهیم پرداخت. با ما در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است همراه باشید.

دلایل قطع شدن صدای تلویزیون ال جی و راهکارهای آن

دلایل قطع شدن صدای تلویزیون ال جی و راهکارهای آن

قطعی صدا در تلویزیون ها مشکلی شایع است که ممکن است در تلویزیون ال جی شما نیز صورت بگیرد. برخی اوقات این قطعی ممکن است بخاطر غفلت شما از یک امر بسیار ساده مانند میوت بودن تلویزیون باشد. در این حالت کافی است صدای تلویزیون را زیاد کنید تا مشکل برطرف شود. قطع شدن صدای تلویزیون گاهی به سادگی حل می شود و گاهی ناشی از خرابی مدارها یا قطعات دستگاه است که پروسه تعمیر طولانی تری را می خواهد. بروز اختلالات تلویزیون می‌توانند ریشه در تنظیمات صدا، خرابی مین برد یا بلندگوهای دستگاه داشته باشند.

قطع شدن صدای تلویزیون با فلش

گاهی اوقات در حالت عادی تلویزیون صدا دارد اما به محض این که به آن فلش وصل شود، صدا قطع خواهد شد. بروز این مشکل می تواند به دلیل مشکل در پورت یو اس بی (USB) تلویزیون، مشکل لحیم سرد در برد حاوی پورت فلش، عدم تطبیق فرمت فایل ویدیویی با فایل های قابل پخش در تلویزیون و وجود مشکل در فلش باشد. دلیل این قطعی صدا معمولا سخت افزاری بوده و باید توسط یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون ال جی مورد بررسی قرار گیرد.

مشکل آنتن تلویزیون

یکی از موارد که باعث قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی می شود، مشکل در آنتن است. برای اطمینان از سلامت عملکرد آنتن، سعی کنید تلویزیون را با یک پخش کننده دی وی دی (DVD) امتحان کنید. اگر در این حالت تلویزیون صدا داشته باشد، نشان می دهد که آنتن تلویزیون مشکل دارد.

به روزرسانی تلویزیون را انجام دهید

در تلویزیون های هوشمند امروزی، به روز نبودن می تواند باعث قطعی صدا در تلویزیون شود. به روز رسانی کار ساده ای است. کافی است که در قسمت تنظیمات تلویزیون به روزرسانی خودکار را فعال کنید تا هروقت نسخه ای جدید از نرم افزار تلویزیون موجود بود، به روزرسانی شود.

خرابی مین برد باعث قطع شدن صدای تلویزیون ال جی می شود

مین برد یکی از اصلی ترین قطعات در سیستم تلویزیون ال جی است. این قطعه دستور انجام وظایف تمامی قطعات دیگر را صادر می کند. به همین جهت، خرابی در مین برد می تواند باعث قطع شدن صدا، تصویر و حتی قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی شود. اگر صدای تلویزیون شما قطع شده است و پس از رفع مشکل اتصال سیم های دستگاه و اطمینان از درست بودن تنظیمات همچنان این مشکل رفع نشده است، احتمالا مین برد دستگاه خراب شده است.

دلایل قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

مشکلات مربوط به صدا و تصویر در تلویزیون موضوع بسیار متداولی در تمامی برندها است. در بسیاری از موارد، مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون امری بسیار ساده است که با کوچک ترین اقدام حل می شود. در برخی موارد نیز مشکل نبود تصویر جدی است و تنها با تعمیر یا تعویض یک سری از قطعات برطرف می شود. اگر تلویزیون ال جی صدا دارد اما بر روی صفحه نمایشگر تصویری نمایش داده نمی شود، مشکل در قطعات مربوط به تصویر تلویزیون است. قطعاتی که عملکرد آن ها منجر به نمایش تصویر می شود شامل پنل، لیکیوید و بک لایت هستند.

اگر تصویر تلویزیون شما به طور کامل سیاه باشد به احتمال زیاد بک لایت تلویزیون خراب شده است. در واقع مجموعه ای از لامپ های ال ای دی که در تلویزیون ایجاد نور پس زمینه می کنند را بک لایت می گویند. از جمله دلایل خرابی بک لایت، بی وقفه کار کردن تلویزیون است.

نقص در بک لایت؛ پنل اصلی تلویزیون

در پنل تلویزیون های ال ای دی، میلیون ها لامپ رنگی بسیار کوچک وجود دارند که در صورت آسیب دیدن آن ها چند پیکسل سوخته را در تلویزیون مشاهده خواهیم کرد. اگر سری ال ای دی ها به طور کامل از بین بروند، تصویر سیاه را در صفحه نمایشگر مشاهده می کنیم.

در تلویزیون‌های ال ای دی ال جی که دو ردیف لامپ وجود دارد، اوضاع مقداری متفاوت است. در این مدل از تلویزیون ها، هنگام روشن شدن تصویر برای لحظات کوتاهی به نمایش در خواهد آمد. به طور کلی اگر مشکل از بک لایت پنل اصلی تلویزیون باشد می توانید با تعویض آن مشکل را برطرف کنید.

از مهم ترین دلایلی که موجب سوختن بک لایت تلویزیون می شود، پایین بودن کیفیت قطعات مصرفی در تلویزیون، استفاده از حداکثر میزان نور نمایشگر و استفاده طولانی مدت از تلویزیون است. پیشنهاد می کنیم که پس از هر 3 ساعت تلویزیون را به مدت 15 دقیقه خاموش کنید و نور صفحه را در قسمت تنظیمات کم کنید.

مشکل در مین برد دستگاه

خرابی برد اصلی دستگاه می تواند منجر به قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی شود. در قلب تلویزیون شما قطعه ای وجود دارد که از سیستم صوتی و تصویری دستگاه حمایت می کند. خرابی این قطعه باعث قطع و وصلی و خاموشی تصویر دستگاه می شود. برد اصلی تلویزیون دستور انجام تمام وظایف سایر قطعات تلویزیون را می دهد که خرابی آن منجر به قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی می شود.

ایرادات در برد پاور

در تلویزیون های ال ای دی شرکت ال جی علاوه بر برد اصلی یک قطعه مهم دیگر با نام برد پاور یا تغذیه وجود دارد. وظیفه این قطعه تامین برق قسمت های مختلف تلویزیون است که کمک می کند تصاویر در تلویزیون نمایش داده شوند. طبیعی است که مشکل در این قسمت تصویر تلویزیون را دچار اختلالات گوناگون خواهد کرد.

اتصالی در کانکتور تصویر

اگر شما کاربری هستید که در هنگام تماشای تلویزیون از گیرنده‌های متفاوت و اتصال با سیم استفاده می‌کنید، بهتر است که نگاهی به وضعیت کانکتورها داشته باشید. خراب شدن کانکتورها منجر به پیدایش قطع و وصلی در تصویر تلویزیون شما می شود. به همین جهت ابتدا سوکت را تعویض کرده تا از سالم بودن این قطعه اطمینان پیدا کنید.

دلایل مختلف قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی

دلایل مختلف قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی

قبل از هر چیزی باید بدانید که یک سری از ایرادات در صدا یا تصویر ممکن است خیلی پیش پا افتاده باشند. ممکن است تلویزیون شما بر روی حالت بی صدا قرار گرفته باشد و آنتن به درستی کار نکند تا تصویر را نشان بدهد. همچنین ممکن است خرابی اتصال در کانکتورها و قطع شدن اسپیکر باعث قطع شدن همزمان صدا و تصویر تلویزیون ال جی شود.

یک سری از قطعات تاثیری عظیم بر روی عملکرد کل دستگاه می گذارند که آسیب در آن ها موجب از کار افتادن تصویر و صدا به صورت همزمان می شود. یکی از این قطعات، مین برد یا برد اصلی است. همان طور که پیش تر اشاره کردیم این قطعه نقشی کلیدی در عملکرد تلویزیون دارد که ایراد در آن تصویر و صدای تلویزیون را مختل می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.7]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش