مشکلات نرم‌افزاری تلویزیون ال جی

مشکلات نرم‌افزاری تلویزیون ال جی

تعمیر نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی

تلویزیون‌های امروزی دارای نرم‌افزارهای گوناگون، سیستم‌ عامل‌های مختلف و سرویس‌های قدرتمند پخش فیلم، سریال، موسیقی و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی تحت اینترنت هستند. این تلویزیون‌ها همچنین می‌توانند به شیوه‌های مختلفی به تلفن‌های همراه و رایانه‌های شخصی نیز متصل شوند. تلویزیون‌های ال جی از جمله محصولات برتر بازار کالاهای صوتی و تصویری هستند. این تلویزیون علاوه مشکلات مرتبط با قطعات سخت‌افزاری ممکن در زمینه نرم‌ افزاری نیز دچار مشکلاتی شوند. در این مقاله از مرکز خدمات تعمیرات ال جی دیبا پشتیبان با مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی و راه‌های رفع آن‌ها آشنا می‌شویم.

مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی از گذشته با امروز

تلویزیون‌های ال جی در گذشته به‌جای نرم‌افزارها از مقاومت‌هایی با قابلیت تنظیم دستی استفاده می‌کردند. بعد از مدتی این مقاومت‌ها جای خود را به کدهای قابل تغییر در منو مخفی تلویزیون ال جی دادند. نسل بعدی تلویزیون ال جی دارای اطلاعات نرم‌ افزاری بود که در یک آی سی کوچک نگهداری می‌شدند. مزیت این پیشرفت در این بود که تعمیرکاران برای حل مشکلات نرم‌ افزاری به‌سراغ همان آی سی می‌رفتند.

تلویزیون‌های هوشمند امروزی ما از نظر نرم‌ افزاری دنیای گسترده و بسیار متفاوتی دارند. شرایط در تلویزیون‌های امروزی بسیار مشابه تلفن‌های همراه و رایانه‌های شخصی است. تلویزیون‌های هوشمند امروزی دارای سیستم‌ عامل‌های اختصاصی یا مشترک با دستگاه‌های دیگر هستند. این سیستم عامل‌ها از قابلیت به‌روزرسانی برخوردار و یا نصب دوباره و ایجاد تنظیمات گوناگون برخوردار هستند و بسیاری از مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی در نسل‌های جدید تلویزیون این برند مربوط به همین سیستم عامل یا نرم‌افزارهایی هستند که بر روی آن نصب می‌شوند.

مشکلات نرم‌افزاری تلویزیون ال جی را جدی بگیرید

آشنایی با سیستم عامل‌های تلویزیون‌های هوشمند ال جی

برند ال جی از سال 2013 در تلویزیون‌های خود از یک سیستم عامل با نام webOS استفاده می‌کند. این سیستم عامل ابتدا یک سیستم عامل تلفن همراه بر پایه لینوکس بوده است. WebOS یکی از محصولات نرم‌ افزاری شرکت پالم است که با همکاری شرکت هیولت پاکارد توسعه داده شده است. از نظر کمپانی ال جی بارگزاری سیستم عامل webOS امکان کنترل بیشتری را در تلویزیون‌های ال جی ایجاد کرده است. سیستم عامل webOS از سال ۲۰۱۳ تاکنون تغییرات زیادی داشته است و هر از گاهی نسخه‌های جدیدی از آن منتشر شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به webOS 4.5 اشاره کرد.

سیستم عامل مشهور دیگر تلویزیون‌های هوشمند ال جی سیستم عامل Netcast است. به کمک این سیستم عامل‌ها اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت از طریق وای فای به‌راحتی انجام می‌گیرد؛ همچنین با استفاده از این سیستم عامل‌ها می‌توانید به راحتی به بسیار از سرویس‌های پخش اینترنتی دسترسی داشته باشید.

به‌روزرسانی سیستم عامل برای حل مشکلات نرم‌افزاری تلویزیون ال جی

به‌روزرسانی سیستم عامل برای حل مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی

بسیاری از مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی به دلیل عدم به‌روزرسانی سیستم عامل ایجاد می‌شوند. عدم آپدیت سیستم عامل باعث می‌شود ارتباط شما با برخی از سرویس‌های نرم‌ افزاری قطع شود و یا خدمات تحت وب را به خوبی دریافت نکنید. در ادامه با شیوه‌های به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون‌های ال جی آشنا می‌شویم.

به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون ال جی به صورت آنلاین

برای به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون ال جی به صورت آنلاین باید تلویزیون شما به اینترنت متصل باشد. سپس از طریق کنترل تلویزیون می‌توانید با چند دستور ساده روند به‌روزرسانی سیستم عامل را طی کنید. برای انجام این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی کنترل تلویزیون ال جی به ترتیب، دکمه‌های Home/Smart و Settings را انتخاب کنید
 • دربخش تنظیمات گزینه All Settings را انتخاب کنید
 • در سمت چپ منو گزینه General را انتخاب کنید
 • گزینه About This TV شما را به گزینه Allow Automatic Updates می‌رساند
 • Check For Updates را انتخاب کنید
 • آخرین ورژن سیستم عامل در دسترس را انتخاب کنید

به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون ال جی از طریق فلش USB

برای انجام به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون ال جی از طریق فلش USB باید ابتدا مدل تلویزیون خود را روی کارتن تلویزیون و پشت قاب تلویزیون نوشته شده است، یادداشت کنید. در تلویزیون‌های هوشمند شماره مدل تلویزیون را می‌توانید از طریق دکمه‌های Home روی کنترل و گزینه‌های Setup، Support و Service/Product Info مشاهده و یادداشت کنید. در ادامه این مراحل را دنبال کنید:

 • در وب‌سایت ال جی به بخش پشتیبانی و نرم‌افزار بروید
 • مدل تلویزیون را جستجو کنید
 • روی تب Drivers and Software کلیک کنید
 • آخرین نسخه را روی فلش دانلود کنید
 • فلش را به تلویزیون متصل کنید
 • سیستم عامل تلویزیون را به‌روزرسانی کنید
 • تلویزیون را یک‌بار خاموش و روشن کنید

پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی

حافظه تلویزیون ال جی همان بخشی است که تنظیمات مورد نظر شما را دانلود می‌کند تا در هر بار روشن و خاموش شدن تلویزیون نیازی نباشد دوباره تلویزیون خود را تنظیم کنید. اما اگر این تنظیمات پاک می‌شود، شما با مشکلی سخت‌افزاری مواجه هستید که نرم‌افزار تلویزیون شما را از کار می‌اندازد. برخی از علل شایع این مشکل عبارتند از: خراب شدن آی سی حافظه تلویزیون و خرابی مین برد در هردو حالت باید از خدمات تعمیرکاران ماهر و نمایندگی‌های ال جی برای تعمیر یا تعویض قطعه کمک بگیرید.

ریست کردن تلویزیون برای رفع مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی

ریست کردن تلویزیون ال جی یکی از راه‌های رفع مشکلات نرم‌ افزاری این نوع از تلویزیون‌ها است. از جمله مشکلاتی که برای رفع آن‌ها مجبور به استفاده از این روش می‌شویم می‌توان به: هنگ کردن‌های متوالی و اجرا نکردن نرم‌افزار اشاره کرد. ریست کردن به معنای برگرداندن تلویزیون به تنظیمات کارخانه‌ای و تخلیه حافظه تلویزیون از تنظیمات شخصی است.

مراحل ریست کردن تلویزیون‌های ال جی

تفاوتی ندارد که تلویزیون هوشمند ال جی شما از سیستم عامل webOS استفاده کند یا سیستم عامل Netcast؛ در هر دو حالت، روش بازگرداندن تلویزیون به تنظیمات کارخانه مشابه است. برای انجام این‌کار این مراحل را طی کنید:

 • دکمه Home را روی کنترل تلویزیون فشار دهید
 • گزینه‌های Setting و سپس All Settings را انتخاب کنید
 • وارد گزینه General شوید
 • گزینه‌ Reset to Initial Settings را انتخاب کنید
 • گزینه‌ Confirm را انتخاب کنید

برای ریست کردن تلویزیون‌های معمولی نیز این مراحل را دنبال کنید:

 • دکمه Home را روی کنترل تلویزیون فشار دهید
 • گزینه‌ OPTION را انتخاب کنید
 • وارد گزینه‌ Initial Setting شوید
 • روی گزینه Yes کلیک کنید

ویروسی شدن تلویزیون ال جی

ویروسی شدن تلویزیون ال جی یکی از مشکلات نرم‌ افزاری در این نوع از تلویزیون‌ها است. برخی از علل بروز این مشکل عبارتند از: دانلود نرم‌افزارهای حاوی ویروس و نصب فلش حاوی ویروس. بهترین روش برای از بین بردن ویروس‌ها در تلویزیون‌های هوشمند ال جی، دانلود و نصب نرم‌افزارهای معتبر آننی ویروس روی این تلویزیون‌ها است. بعد از نصب این نرم‌افزارها کافی است روی گزینه Scan کلیک کنید تا تمامی ویروس‌ها شناسایی و حذف شوند.

این‌که بدانید ویروس‌ها روی تلویزیون ال جی شما وجود دارند یا نه، راه دیگری نیز وجود دارد. برای انجام این کار این مراحل را دنبال کنید: به بخش تنظیمات تلویزیون خود بروید؛ از بخش General وارد بخش System maneger شوید؛ گزینه Smart security را انتخاب کنید و در پایان گزینه Scan را انتخاب کنید.

مشکلات نرم‌افزاری تلویزیون ال جی را جدی بگیرید

مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون ال جی را جدی بگیرید

امروزه با وجود تلفن‌های همراه هوشمند، بسیاری از مردم با عملکردهای سیستم‌های عامل و انواع نرم‌افزارها آشنایی دارند؛ به‌همین دلیل بسیاری از مشکلات نرم‌ افزاری تلویزیون‌های هوشمند را خود شما با کمی تحقیق می‌توانید برطرف کنید. با این‌حال مواقعی نیز وجود دارند که این مشکلات حل نمی‌شوند و گاهی نیز ممکن است دلیل بروز اختلال در بخش نرم‌ افزاری سیستم، وجود مشکلات سخت‌افزاری باشد؛ بنابراین بهتر است در چنین مواردی حتما از تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیرات تلویزیون ال جی کمک بگیرید.

Rate this post

2 thoughts on “مشکلات نرم‌افزاری تلویزیون ال جی”

 1. با سلام
  تلویزیون ال جی به مدل ال جی مدل webos tv uf680v دارم
  متاسفانه هر تنظیمی زدم که هم از دیجیتال با انتن و هم ستلایت یا هموم ماهواره اباهم استفاده کنم امکانش نیست
  تو تنظیمات باید یا دیجیتال رو انتخاب کنم یا ماهواره رو ؟
  مشکل کجاست؟

  1. سلام دوست عزیز این قبیل مشکلات رو فقط تکنسین بعد از بازدید دستگاه میتونه تشخیص بده

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278