علت روشن نشدن جاروبرقی ال جی

علت روشن نشدن جاروبرقی ال جی

جاروبرقی ال جی نیز مانند هر وسیله ی الکتریکی دیگری ممکن است که دچار مشکلاتی شود. یکی از مشکلات رایج در جاروبرقی ها، روشن نشدن دستگاه می باشد. جاروبرقی ال جی شما بنا به دلایل مکانیکی یا الکتریکی ممکن است که روشن نشود. در این مقاله که توسط مرکز تعمیر ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده استقصد داریم تا به بررسی مهم ترین علل روشن نشدن جاروبرقی ال جی بپردازیم، بنابراین اگر تمایل دارید تا بدانید علت های روشن نشدن جاروبرقی ال جی چیست، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

علل روشن نشدن جاروبرقی ال جی

  • مشکلات پریز برق منزل
  • مشکلات دو شاخه و سیم جاروبرقی
  • مشکلات سیم جمع کن
  • مشکلات کلید روشن و خاموش جاروبرقی
  • مشکلات رله جاروبرقی
  • مشکلات موتور جاروبرقی ال جی

مشکلات پریز برق منزل

اگر دستگاه شما روشن نمی شود، بهتر است که اول از همه پریز برق را بررسی کنید و ببینید که پریز، دارای برق می باشد یا نه. این مورد یکی از ساده ترین علت روشن نشدن جاروبرقی شما می باشد. اگر پریز برق نداشته باشد و یا برق منزل قطع شده باشد، قطعا دستگاه بدون برق نمی تواند روشن شود، پس در این صورت دستگاه شما هیچ مشکلی ندارد و مشکل از پریز برق می باشد و باید پریز برق را بررسی کنید. همچنین یادتان باشد که مطمئن شوید که دوشاخه از برق کشیده نشده باشد.

مشکلات دو شاخه و سیم جاروبرقی

یکی دیگر از مواردی که باید در لیست دلایل روشن نشدن جاروبرقی ال جی قرار دهید و آن را بررسی کنید، وضعیت دوشاخه و سیم برق جاروبرقی می باشد. اگر جاروبرقی شما روشن نمی شود باید سالم بودن سیم و دو شاخه را بررسی کنید. اگر دو شاخه آسیب دیده بود، باید آن را تعویض کنید، همچنین اگر سیم برق دستگاه دچار پارگی شده بود نیز باید آن را تعویض کنید. علاوه بر این برای بررسی سیم دستگاه و وجود جریان در سیم، باید دستگاه را از برق جدا کنید و از اهم متر استفاده کنید. اگر سیم جریان برق را عبور ندهد، باید آن را تعویض کنید.

مشکلات سیم جمع کن

یکی دیگر از علل روشن نشدن جاروبرقی ال جی، وجود مشکل در سیم جمع کن می باشد. هر گونه مشکل در سیم جمع کن باعث می شود که برق نتواند به موتور برسد و در نتیجه دستگاه روشن نخواهد شد. سیم جمع کن شامل یک بخش الکتریکی و یک بخش مکانیکی می باشد. قسمت الکتریکی سیم جمع کن شامل کابل برق، دو شاخه، شاخک های انتقال برق و پلاتین های اتصال برق به حلقه ی مسی می باشد و قسمت مکانیکی نیز شامل رول سیم جمع کن، ریل دوار و پایه های نگه دارنده می باشد. انتهای سیم جمع کن به کنتاکت ها متصل می شوند. توجه داشته باشید اگر شاخک های سیم به حلقه گردان متصل نشده باشد، جریان برق به موتور نمی رسد. همچنین در صورت خرابی سیم جمع کن، باید این قطعه را تعویض کنید.

مشکلات کلید روشن و خاموش جاروبرقی

اگر با فشار دادن دکمه ی روشن و خاموش یا همان کلید قطع و وصل، دستگاه شما روشن نمی شود، احتمالا کلید روشن و خاموش کردن دستگاه دچار مشکل شده است. در این صورت باید دستگاه را از برق بکشید و کلید روشن و خاموش را با استفاه از اهم متر بررسی کنید. اگر در زمان خاموش بودن کلید، اهم متر عدد صفر را نشان دهد و در حالت روشن بودن کلید، اهم متر بی نهایت را نشان دهد، یعنی دکمه سالم است و باید به دنبال سایر علل احتمالی باشید، در غیر این صورت یعنی دکمه خراب است و باید آن را تعویض کنید.

مشکلات رله جاروبرقی

رله یک قطعه ی کوچکی می باشد که در قطع و وصل کردن جریان برق به دستگاه دارای اهمیت ویژه ای است. بنابراین اگر رله خراب باشد، برق به دستگاه نمی رسد و نهایتا دستگاه روشن نمی شود، بنابراین باید رله بررسی شود و تست شود و در صورت خرابی رله، باید این قطعه تعویض گردد.

مشکلات موتور جاروبرقی ال جی

اگر مواردی که تا این جای کار گفته شدند، منشاء مشکل نبودند، پس یعنی موتور دستگاه دچار مشکل شده است و یا این که در بدترین حالت موتور سوخته است. اما قبل از این که به طور قطع بخواهیم بگوییم که موتور سوخته است، بهتر است تا وضعیت زغال ها بررسی شوند و بررسی کنید که زغال به کلکتور نچسبیده باشد، اگر زغال ها تمام شده بودند، باید زغال ها تعویض شوند. همچنین باید با استفاده از اهم متر، موتور را بررسی کنید. اگر به سوختن موتور مشکوک هستید، باید موتور را مستقیما به برق وصل کنید، اگر موتور روشن نشد، یعنی صد در صد موتور سوخته است و باید موتور تعویض گردد.

برطرف کردن علل روشن نشدن جاروبرقی ال جی

نکات تکمیلی

فقط توجه داشته باشید که هنگام تست موتور دچار برق گرفتگی نشوید، زیرا این کار نیازمند تخصص و مهارت بالایی می باشد و توصیه می کنیم اگر تجربه ی کافی در زمینه ی تعمیرات جاروبرقی ال جی ندارید، هرگز اقدام به تعمیر دستگاه نکنید و این کار را به عهده ی یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه به علل روشن نشدن جاروبرقی ال جی، با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که اگر جاروبرقی شما روشن نمی شود، بهتر است که ابتدا وصل بودن دستگاه به پریز برق و وصل بودن برق منزل را بررسی کنید و سپس مواردی از قبیل خرابی دو شاخه، کابل برق، کلید روشن و خاموش، سالم بودن سیم جمع کن، رله و موتور دستگاه را نیز بررسی کنید. همچنین توصیه کردیم که اگر فردی فنی نیستید و آگاهی کامل و تجربه ی کافی در زمینه ی تعمیرات جاروبرقی ال جی را ندارید، بهتر است که تعمیرات دستگاه شما حتما توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات جاروبرقی ال جی بررسی و تعمیر شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش