راهکارهای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی

راهکارهای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی

افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی؛ از نیازهای کاربران این وسیله خانگی

هنگام خرید یک جاروبرقی جدید، مهم‌ترین نکته‌ای که به دنبال آن هستیم این است که این جاروبرقی کار خود را به‌درستی انجام دهد و تا حد امکان بادوام باشد. از طرفی می‌توان گفت که به دلیل وجود مدل‌های پرقدرت و بادوام، خرید جاروبرقی ال جی یک خرید مناسب برای شما است. به‌طور طبیعی، اکثر دارندگان جاروبرقی‌های ال جی می‌خواهند این وسیله خانگی ضروری عمر مفید بالایی داشته باشد. مانند همه دستگاه‌هایی که قطعات الکترونیکی و مکانیکی پیچیده‌ای دارند، افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی هم نیازمند توجه و نگهداری دقیق است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان با رازهای مراقبت از جاروبرقی ال جی برای بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن آشنا خواهید شد.

رازهای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی

رازهای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی

امروزه بیشتر مردم تمایل دارند که منازل خود با راحتی و سرعت بیشتر تمیز می‌کنند. جاروبرقی‌های ال جی می‌توانند ابزاری مناسب برای انجام انواع کارهای نظافتی باکیفیت و سهولت بسیار بالا باشند. می‌توانید از آن‌ها برای جارو کردن فرش، دیوار و سقف نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید گردوغبار کتاب‌ها و قفسه‌های خود، مبلمان و تشک‌ها، پنجره‌ها و پنکه‌های سقفی خود را جارو بکشید و حتی گردوغبار کوئل یخچال‌های خود را نیز تمیز کنید. اما باید بدانید که در صورت استفاده نادرست از این وسیله پرکاربرد، مجبور به تعمیر و یا خرید مجدد آن خواهید شد. این کار هزینه بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. از این رو در ادامه نکاتی را برای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی به شما خواهیم گفت.

انتخاب محل مناسب برای جارو کردن

در تمامی منازل، قسمت‌های خاصی وجود دارند که بیشتر از بقیه نیاز به تمیزکردن دارند. قسمت‌هایی با رفت‌وآمد زیاد مانند درب ورودی، سالن‌های باز و بزرگ، و مکان‌هایی که شما زمان زیادی را در آن سپری می‌کنید، مکان‌هایی هستند که باید جارو کشیدن آن‌ها را در اولویت قرار دهید. با پرهیز در استفاده کردن از جاروبرقی‌ برای تمیزکردن کنج‌ها و سوراخ‌های کوچک خانه، می‌توانید به افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی خود و سلامت موتور آن کمک کنید.

دوری از رطوبت در هنگام استفاده از جاروبرقی ال جی

در حالی که این امر برای بسیاری از مردم واضح است، اما کسانی هستند که نمی‌دانند رطوبت چقدر می‌تواند برای جاروبرقی آن‌ها مضر باشد. قسمت‌های خانه مرطوب است مانند فرش خیس را جاروبرقی نکشید، زیرا این کار عمر دستگاه شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. از طرفی قراردادن جاروبرقی ال جی در محلی که ممکن است رطوبت داشته باشد مانند حمام‌ها و کناره‌های نمناک کمد‌های دیواری، راهی سریع برای سوختن موتور جاروبرقی ال جی شما است. در نظر داشته باشید که حتی بهترین جاروبرقی‌ها نیز نمی‌توانند رطوبت را تحمل کنند. در این صورت باید از یک متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی ال جی بخواهید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

تعویض مداوم کیسه جاروبرقی ال جی

مطمعنا یکی از مطلوب‌ترین خواسته‌های هر فردی از جاروبرقی ال جی خود، کارایی هرچه بهتر، قدرت و سرعت مکش بیشتر آن است. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اطمینان از افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی تعویض کیسه زباله آن است. اگر به طور روزانه از جاروبرقی استفاده می‌کنید، از خالی‌کردن کیسه و تعویض هر روز آن نترسید. جاروبرقی با کیسه پر می‌تواند کارایی موتور را کاهش دهد. اگر کیسه پر باشد، جریان هوا نمی‌تواند به موتور برسد. جریان هوای ورودی به‌عنوان یک خنک‌کننده برای موتور عمل می‌کند، بنابراین اگر جریان هوا در جاروبرقی شما درست گردش نکند، موتور در خطر گرم‌شدن بیش از حد قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که اگر کیسه جاروبرقی پر باشد، فقط گردوغبار را پخش می‌کند و خاک را عمیق‌تر به داخل فرش فشار می‌دهد.

تخلیه محفظه؛ راهکاری برای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی

اگر جاروبرقی ال جی شما به‌جای کیسه از محفظه دائمی برای تجمع آشغال استفاده می‌کند، سعی کنید همیشه نصف تا سه‌چهارم آن خالی باشد. بهترین راه برای خالی‌کردن این محفظه این است که یک کیسه زباله را محکم در لبه آن نگه دارید و سبد را بادقت وارونه کنید. مراقب باشید که هیچ یک از گردوغبار را تنفس نکنید، سبد محفظه جاروبرقی را حداقل 10 تا 20 ثانیه در این حالت نگه دارید تا خاک و گردوغبار به آرامی به داخل کیسه برود.

لوازم جانبی جاروبرقی برای تزئین نیستند

بیشتر اوقات، هنگامی که جاروبرقی می‌خرید، برس‌ها، لوله‌ها و حتی خرطومی‌های مختلفی به‌عنوان لوازم جانبی جاروبرقی ال جی برای استفاده در فضاهایی با دسترسی دشوار یا مکان‌هایی که جارو کشیدن در آن‌ها سخت است، در داخل جعبه قرار دارند. از آنجایی که این لوازم جانبی برای استفاده‌های مختلفی طراحی شده‌اند با مطالعه راهنمای جاروبرقی خود بهترین استفاده را از آن‌ها داشته باشید و از خرابی برس اصلی آن جلوگیری کنید.

حواستان باشد که چه چیزی را جارو می‌کنید

این یک نکته مفید به‌ویژه برای کسانی است که کودکان و حیوانات خانگی دارند. همیشه منطقه‌ای را که می‌خواهید جاروبرقی بکشید را از نظر وجود اسباب‌بازی، عروسک، سکه و هر چیز دیگری که نباید به داخل جاروبرقی کشیده شوند، بررسی کنید. همه ما صدای معروف مکیده شدن سکه به درون جاروبرقی را شنیده‌ایم و نیز با صدای گیرکردن یک شیء بزرگ در جاروبرقی آشنا هستیم. این موارد صدمات جبران‌ناپذیری را به جاروبرقی ال جی شما وارد کرده و در نهایت شما را مجبور به خرید مجدد آن می‌کنند.

تعویض فیلتر؛ رازی برای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی

هر چه فیلترهای جاروبرقی کثیف‌تر باشند، موتور آن سخت‌تر کار می‌کند و خطر آسیب به جاروبرقی بیشتر می‌شود. علاوه بر این، فیلترهای کثیف باعث می‌شود که جاروبرقی مقدار قابل توجهی گردوغبار، کثیفی و مواد حساسیت‌زا را در هوا آزاد کند. از این رو برای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی خود فیلتر آن را همیشه به موقع تعویض کنید.

جاروبرقی خود را تمیز نگه ‌دارید

فقط خانه شما نیست که باید تمیز نگه داشته شود. گردگیری و تمیزکردن جاروبرقی، به از بین بردن هرگونه آلودگی، کثیفی و گردوغبار مسدود شده در آن کمک می‌کند. غفلت از تمیزکردن جاروبرقی ایجاد مشکلات بسیاری می‌کند زیرا کثیفی به‌مرورزمان جمع می‌شود و قطعات دستگاه را مسدود می‌کند تا جایی که جاروبرقی ال جی شما کارایی موثر خود را از دست می‌دهد. از این رو با بررسی قسمت‌های مهم و حذف هرگونه آلودگی از آن‌ها، به افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی خود کمک خواهید کرد. این قسمت‌ها عبارت‌اند از:

  • مسیرهای هوا

پس از مدتی استفاده از جاروبرقی، درپوش‌های هوا را بررسی کنید. با گذشت زمان، این درپوش‌ها ممکن است شروع به مسدود شدن با زباله‌های بزرگ‌تر کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، متوجه خواهید شد که کارآمدی جاروبرقی شما در تمیزکردن کمتر و کمتر می‌شود. اگر این دریچه‌ها را به‌صورت دوره‌ای تمیز نکنید، خطر داغ شدن بیش از حد جاروبرقی و در نهایت سوختن موتور آن‌ها افزایش می‌یابد. برای تمیزکردن آنها می‌توانید به‌سادگی از یک فرچه کوچک استفاده کنید تا بتوانید هرگونه کثیفی و گرفتگی داخل این معابر را خارج کنید.

  • برس جاروبرقی

راه دیگر برای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی این است که برس و غلتک آن را بررسی و تمیز کنید. چیزهایی مانند نخ، پرز و مو، اغلب به دور غلتک برس پیچیده می‌شوند و آن را از کار باز می‌دارند. مطمئن شوید که برس را تمیز می‌کنید و تمام اضافاتی که دور آن پیچیده شده است را از آن جدا می‌کنید. در نهایت فضای داخلی برس را از هرگونه آلودگی پاک کنید. سریع‌ترین راه‌ برای تمیزکردن برس کثیف، استفاده از لوازم جانبی تعبیه شده در جعبه جاروبرقی ال جی است.

بررسی سیم و دوشاخه جاروبرقی ال جی

اگر منبع تغذیه به هر نحوی آسیب ببیند، جاروبرقی شما نمی‌تواند به‌درستی کار کند. کشش بیش از حد سیم جاروبرقی می‌تواند به طور قابل‌توجهی طول عمر آن را کاهش دهد. همیشه در زمان استفاده از جاروبرقی سعی کنید از نزدیک‌ترین پریز برقی که در دسترس قرار دارد استفاده کنید. مشکل بزرگ دیگر زمانی است که افراد بسیاری با کشیدن سیم جاروبرقی خود، دوشاخه دستگاه را از پریز جدا می‌کنند. این کار نه‌تنها به‌مرورزمان بر سلامت سیم تاثیر منفی می‌گذارد بلکه دوشاخه را نیز خراب می‌کند. از این رو همیشه برای جداکردن دوشاخه جاروبرقی از پریز وقت بگذارید و به آرامی آن را از برق بکشید.

افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی راهکاری برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی راهکاری برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

امروزه جاروبرقی‌ها به ابزارهایی حیاتی برای تمیزکردن منازل و پاک‌سازی آن از گردوغبار تبدیل شده‌اند. این لوازم خانگی گران‌قیمت، کاربردهای فراوانی دارد، از جمله گرد زدایی از کف خانه، اتاق‌ها، قفسه‌های کتاب و دراورها، از بین بردن تارهای عنکبوت و دیگر ضایعات موجود روی سقف، پرده‌ها و مبلمان و غیره. مطمئنا نمی‌خواهید جاروبرقی ال جی شما در زمان کوتاه با مشکل مواجه شود و همچنین تمایلی به تعمیرات گران‌قیمت و یا حتی خرید مجدد آن ندارید. از این رو باید برای افزایش طول عمر جاروبرقی ال جی خود با نکات مراقبتی مهمی آشنا باشید. از جمله این نکات می‌توان به تعویض به‌موقع کیسه و محفظه زباله جاروبرقی، پاک‌سازی یا تعویض فیلتر و تمیزکردن قسمت‌های مختلف خود دستگاه به کمک تجهیزات جانبی آن اشاره کرد. در نهایت با رعایت این موارد می‌توانید عملکرد جاروبرقی ال جی را بهبود ببخشید و از فرسوده شدن زودهنگام آن جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش