علت کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌جی

علت کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی

کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی؛ مشکلی که نباید آن را دست کم گرفت

امروزه ماکروفرها روش‌های پخت و پز در خانه را متحول کرده‌اند. ماکروفر ال‌ جی یکی از محبوب‌ترین انواع ماکروفر در بازار ایران است. کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی یکی از مشکلاتی است که به مرور زمان و به دلیل استفاده نادرست ممکن است برای دستگاه شما ایجاد شود. از طرفی عوامل دیگری نیز در بروز چنین مشکلی تاثیرگذار هستند که ما در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

انواع دکمه های ماکروفر ال‌ جی و خرابی آن‌ها

قبل از اینکه بخواهیم به مهم‌ترین دلایل کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی بپردازیم، بهتر است با انواع دکمه های مایکروفر آشنا شویم تا با توجه به ویژگی‌های هر یک از آن‌ها ایرادات را بهتر و سریع‌تر تشخیص دهیم. به طور کلی دکمه‌ های ماکروفر ال‌ جی به دو دسته دکمه‌های لمسی و دکمه‌های معمولی تقسیم می‌شوند. دکمه لمسی که به اصطلاح تاچ خوانده می‌شوند خرابی آن‌ها به طور معمول با دو نشانه عمده همراه است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • بعد از لمس دکمه هیچ‌گونه سیگنال و یا دستوری اجرا نمی‌شود
  • سیستم لمسی تمام قسمت‌های مایکروفر به طور کامل از کار می‌افتند

اصلی‌ترین دلایل کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌جی

اصلی‌ترین دلایل کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی

کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی مشکلی متداول است که هم در ماکروفرهایی که دکمه‌هایی دستی دارند و هم در ماکروفرهای ال‌ جی که دکه‌هایی لمسی دارند، به دفعات زیادی مشاهده شده است. کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • خرابی برد اصلی ماکروفر ال‌ جی
  • مشکل در صفحه کنترل
  • سوختگی فیوز
  • نقص فنی برد تغذیه

تاثیر خرابی برد اصلی در کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی، نقص فنی برد اصلی است. برد اصلی ممکن است به دلایلی مانند ضربه شدت‌دار، دمای بالا، نوسانات برق و همچنین آبخوردگی دچار مشکل شود که در نتیجه آن دستگاه می‌تواند دچار اختلالات شدید شود. برد اصلی شامل آی سی‌ها، خازن و سایر قطعاتی است که بروز مشکل در هر کدام از آن‌ها می‌تواند شما را با مشکلات متعددی مواجه کند. ضربات سنگین وارد شده به بدنه ماکروفر ال‌ جی می‌تواند سبب آسیب و شکستگی برد اصلی شود. برد اصلی به دلیل حساسیت بالایی که دارد نیازمند تجربه و تخصص تعمیرکاران ماهر است تا در اسرع وقت به این مشکل رسیدگی کنند.

مدار ماکروفر قطع شده است

آیا از عملکرد مدار ماکروفر اطلاع دارید؟ مدار ماکروفر ال‌ جی رابط اصلی برد ماکروفر و همچنین صفحات کلید آن است که در صورت خرابی می‌تواند مشکلات عمده‌ای را به‌وجود بیاورد. عمده دلایل خرابی مدار ناشی از اتصالی، شکستگی و سوختگی است که می‌تواند مانع از عملکرد صحیح کلیدهای ماکروفر بشود و آن را به طور کامل از کار بیاندارد. در همین راستا باید به سراغ تعمیرکاری مجرب بروید تا مدار صفحه کلید به طور دقیق عیب‌یابی و سپس تعمیر شود.

خرابی دکمه های ماکروفر ال‌جی به دلیل مشکلات منبع تغذیه

خرابی دکمه های ماکروفر ال‌ جی به دلیل مشکلات منبع تغذیه

مشکلات منبع تغذیه می‌تواند یکی از دلایل کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی شما باشد. ماکروفر ال‌ جی نیز درست مانند هر دستگاه الکترونیک دیگری در صورت وجود مشکل در منبع تغذیه به هیچ عنوان نیروی لازم برای عملکرد صحیح بخش‌های مختلف تامین نمی‌شود. همین موضوع می‌تواند عملکرد کلی دستگاه را با مشکل مواجه کند و باعث شود تا دستگاه نسبت به فرمان‌های وارده از سوی شما به درستی پاسخ ندهد. پیشنهاد ما به شما برای حل این مشکل تعویض قطعه است.

مشکلات فیوز ماکروفر ال‌ جی

از مشکلات رایج ماکروفرها که تنها به برند ال‌ جی نیز محدود نمی‌شود می‌توانیم به خرابی و یا نیم‌سوز شدن فیوز اشاره کنیم. ماکروفر وسیله‌ای با مصرف برق بالا و همینطور دمای داخلی بسیار بالا است که در مقایسه با سایر لوازم خانگی مشکلات قطعه فیوز محسوس‌تر و بیشتر است. برای حل این مشکل توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان دست به اقدامی نزنید زیرا فیوز حساس است و می‌تواند برای افرادی که از مهارت آنچنانی در این زمینه برخوردار نیستند، خطرساز باشد. حل این مشکل را بهتر است به دستان یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

صفحه لمسی ماکروفر ال‌ جی چیزی را نمایش نمی‌دهد

در بررسی مشکل کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی یکی از عواملی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد عدم نمایش اطلاعات در صفحه نمایش است. در چنین مواقعی دکمه‌های روی صفحه پیام و دستورات را ارسال می‌کنند، اما صفحه نمایش هیچ اطلاعاتی را نشان نمی‌دهد. در این حین ممکن است که چیزی در صفحه نمایش نشان داده نشود. تحت چنین شرایطی ممکن است که اطلاعاتی در صفحه نمایش نشان داده نشود یا تصاویر به صورت ناقص نمایش داده شوند.

در صورت مشاهده علائمی از این دست برای کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی باید ابتدا به سراغ بررسی صفحه کنترل بروید. با استفاده از مولتی‌متر ماکروفر را باز کنید. سعی کنید با باز کردن ماکروفر به قسمت برد کنترل دسترسی پیدا کنید. در صورت پیدا کردن صفحه کنترل، اتصالات برد صفحه قدیمی را به صفحه جدید منتقل کنید. سپس باید برد جدید را جایگزین برد قدیمی کنید.

تبدیل صفحه کلید لمسی به دستی برای پیشگیری از خرابی دکمه‌ها

شما می‌توانید با انجام برخی از اقدامات مانند تبدیل صفحه کلید لمسی به دستی، مشکل  کار نکردن دکمه های ماکروفر ال‌ جی را تا حد امکان کاهش دهید. از جمله مزایای مهم انجام این کار می‌توان به پایین بودن میزان هزینه اشاره کرد. در برخی از مواردی که قطعه مورد نظر شما یافت نمی‌شود و یا به دلیل گران‌قیمت بودن برخی از قطعات ماکروفرهای مدل ال‌ جی از چنین روشی استفاده می‌شود.

 از دیگر فواید تبدیل صفحه کلید لمسی به دستی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • با این کار ظاهر دستگاه شما به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد
  • عمر صفحه کلید شما به مراتب طولانی‌تر خواهد بود
  • به طور کلی تغییری در عملکرد اصلی دستگاه ایجاد نخواهد شد و ماکروفر ال‌ جی شما با همان کارکرد قبلی و کیفیت سابق به کار ادامه خواهد داد
  • پایین بودن هزینه تعمیر در مقایسه با تعمیر و یا تعویض صفحه کلید لمسی

نحوه انجام کار

ابتدا بخش تاچ صفحه کلید مربوط به دستگاه را جدا کنید و سپس به سراغ نصب مدار جایگزین بروید. در مرحله بعد کلیدهای مربوطه را از زیر صفحه لمسی کلید سوار کنید و مدار را به برد اصلی ماکروفر متصل کنید. با انجام این کار ماکروفر شما درست مانند روز اول و با همان ظاهر گذشته بدون تغییراتی عمده در عملکرد، به کار خود ادامه خواهد داد.

خرابی دکمه های ماکروفر ال‌جی؛ مشکلی نیازمند مراجعه به متخصصان

خرابی دکمه های ماکروفر ال‌ جی؛ مشکلی نیازمند مراجعه به متخصصان

 تعمیرات ماکروفر بدون داشتن تخصص کافی می‌تواند منجر به آسیب‌دیدگی به سایر قطعات ماکروفر شما شود. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعه باید حتما از قطعات فابریک استفاده کنید که اکثر افراد به این قطعات دسترسی ندارند. بنابراین پیشنهاد ما این است که در صورت خرابی دکمه‌های ماکروفر حتما به یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر ماکروفر ال جی مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش