علت بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی

علت بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی

بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی؛ مشکلی با علت‌های مختلف

امروزه جاروبرقی‌ به یکی از واجب‌ترین لوازم هر خانه‌ای تبدیل شده است که بسیار پرکاربرد هستند. کافی است سیم آن را باز کنید، به پریز وصل کنید و شروع به جارو کردن کنید تا به‌راحتی و سرعت همه گردوغبار، پرز، موی حیوانات و سایر کثیفی‌ها را جمع‌آوری کرده و در سطل زباله بریزید. جاروبرقی‌های ال جی دارای قطعات مختلفی هستند که به طور هماهنگ با یکدیگر کار می‌کنند تا ایجاد مکش کنند. اما گاهی به دلایل مختلفی در عملکرد این قطعات، مشکل پیش می‌آید. برخی از این مشکلات ممکن است منجر به استشمام بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی شما ‌شوند.

اگر بوی سوختگی شما را نگران می‌کند، اصلا عجله نکنید زیرا هنوز هم می‌شود این مشکل را رفع کرد. اکثر خرابی‌های جاروبرقی ال جی را می‌توان تنها با بررسی چند مورد ساده حل کرد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان با مواردی برای شناسایی منشا احتمالی ایجاد بوی سوختگی در جاروبرقی، به همراه راهکار‌هایی برای رفع مشکل آن‌ها، آشنا می‌شویم.

دلایل اسشتمام بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی

دلایل اسشتمام بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی

جاروبرقی‌ها از اجزای مختلفی در اطراف یک موتور الکتریکی ساخته شده‌اند که ایجاد مکش می‌کند و با جمع‌کردن گردوغبار، خانه‌های ما را تمیز نگه می‌دارند. اگر بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی خود را در به طرز عجیبی در هنگام استفاده از آن حس می‌کنید، دست نگه دارید. این بو ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشد که برخی شدید و برخی خفیف هستند. شما باید فورا برای شناسایی علت ایجاد مشکل و سپس رفع آن اقدام کنید. به این منظور در ادامه به دلایل دیگر ایجاد این بوی سوختگی و راهکارهای کلی آن اشاره خواهیم کرد.

گرم‌شدن بیش از حد

یکی از عوامل اصلی ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی، گرم‌شدن بیش از حد موتور آن است. همان‌طور که می‌دانید موتورها به دلایل مختلفی داغ می‌شوند. گرمای بیش از حد موتور می‌تواند در اثر فرسودگی و پارگی قطعات عایق‌بندی‌شده آن باشد. این مشکل قطعات دیگر را در معرض خطر قرار دهد و در نتیجه منجر به اتصالی کردن جاروبرقی و ایجاد بوی سوختگی می‌شود. به طور کلی، اگر جاروبرقی ال جی شما با گرمای بیش از حد موتور به کار گرفته شود، بوی سوختگی آن باقی می‌ماند. همچنین به‌مرور شروع به تولید دود خواهد کرد. این اتفاق منجر به آسیب غیرقابل‌جبران به دستگاه شما می‌شود. در این صورت، ممکن است نیاز به تعویض موتور و یا خرید مجدد جاروبرقی داشته باشید.

تسمه فرسوده

جاروبرقی‌های ال جی دارای تسمه ساخته شده از مواد لاستیکی هستند. بسته به اینکه چند بار از دستگاه خود استفاده کره‌اید، تسمه در یک بازه زمانی 3 تا ۶ماهه پوسیده می‌شود. عدم تعویض به‌موقع تسمه می‌تواند باعث ایجاد بوی لاستیک سوخته به دلیل اصطکاک بیش از حد در جاروبرقی‌تان شود.

جاروبرقی را از پریز برق جدا کرده و آن را باز کنید تا بررسی کنید که آیا تسمه مشکل دارد یا خیر. تنها چیزی که نیاز دارید یک پیچ‌گوشتی است. اگر تسمه همان چیزی است که بو سوختگی را تولید می‌کند، زمان آن رسیده است که آن را تعویض کنید. مطمئن شوید که شماره مدل را بررسی کرده‌اید تا بتوانید جایگزین مناسب را برای آن خریداری کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از فرسوده شدن تسمه و ایجاد بوی سوختگی این است که هرازگاهی تسمه جاروبرقی خود را چک کنید و هر زمان که مشکلی را تشخیص دادید آن را عوض کنید. اگر به طور منظم از جاروبرقی خود استفاده می‌کنید، زمان ایده‌آل برای تعویض تسمه آن هر سه ماه یکبار است. از طرفی، می‌توانید از تسمه‌های فلزی استفاده کنید که بسیار بادوام هستند اما هزینه بسیار بیشتری از یک تسمه‌های لاستیکی برای شما خواهند داشت.

سیم معیوب؛ از دلایل استشمام بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی

گاهی اوقات هنگام استفاده از مدل‌های سیمی جاروبرقی ال جی، ممکن است باز کردن کامل سیم برای شما راحت‌تر به نظر برسد. این کار به شما امکان جابه‌جایی بیشتری می‌دهد به‌ویژه هنگام تمیزکردن یک قسمت بزرگ از خانه مانند سالن پذیرایی. اما توجه داشته باشید که اگر شما کششی بیش از استاندارد دستگاه در سیم آن ایجاد کنید، به‌مرورزمان سیم دستگاه خراب می‌شود و به دلیل بالقوه‌ای برای گرم‌شدن بیش از حد سیم، ازبین‌بردن عایق‌بندی‌ها و درنتیجه گرم‌شدن شدید موتور جاروبرقی شود. بنابراین ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی می‌توان ناشی از سیم معیوب باشد.

پرشدن محفظه آشغال و کثیفی فیلتر جاروبرقی ال جی

اگر گردوغبار و زباله‌ها بیش از حد در کیسه و فیلتر جاروبرقی جمع شوند، ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی می‌کنند. کثیفی‌ها شروع به یافتن راه خود به سایر اجزای جاروبرقی می‌کنند. این امر باعث ایجاد گرفتگی در قطعات مختلف می‌شود و مانعی برای عملکرد صحیح جاروبرقی ال جی شما خواهد بود. در این صورت علاوه بر اینکه باید فیلتر جاروبرقی خود را بررسی و تمیز کنید بلکه باید کیسه آشغال آن را نیز تعویض کنید.

دوشاخه معیوب

اگر پس از بررسی تمام موارد بالا، جاروبرقی ال جی شما همچنان بوی سوختگی می‌دهد، احتمالا مشکل از دوشاخه آن است. اتصال شل دوشاخه به پریز برق می‌تواند عاملی برای تولید بوی سوختگی در جاروبرقی شما باشد. این به‌شدت خطرناک است زیرا می‌تواند به طور کلی به دستگاه شما آسیب جبران‌ناپذیری برساند و نیز ایجاد آتش‌سوزی کند. برای رفع این مشکل از اتصال محکم دوشاخه به پریز اطمینان حاصل کنید.

انسداد قطعات با آلودگی‌ها

وظیفه اصلی جاروبرقی مقابله با مقدار قابل‌توجهی از گردوغبار است. بنابراین، طبیعی است که کثیفی هرازگاهی قسمت‌هایی از آن را مسدود و بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی شما ایجاد شود. اگر با فرش‌های بسیار کثیف سروکار دارید، ممکن است این یک مشکل برای شما به‌مراتب اتفاق افتاده باشد. از این رو قبل از ادامه دادن فرایند تمیزکردن، هرگونه انسدادی را در جاروبرقی خود بررسی و رفع کنید.

خرابی غلتک برس جاروبرقی ال جی

غلتک برس جاروبرقی یکی از حیاتی‌ترین قسمت‌های جاروبرقی است. این همان قطعه‌ای است که کثیفی‌ها را به داخل محفظه جاروبرقی مکش می‌کند. بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی، به عبارتی واضح‌ترین نشانه‌ برای خرابی غلتک برس است. بنابراین، اگر این قطعه مشکلی داشته باشد، به احتمال زیاد سریعا متوجه آن خواهید شد. ممکن است مو یا پرز فرش داخل آن گیر کرده باشد. برای بررسی و رفع این مشکل، جاروبرقی را از پریز برق جدا کنید. آن را باز کنید و سپس اگر این قطعه کاملا خراب باشد، ممکن است مجبور شوید آن را تعویض کنید.

مشکلات موتور

موتور جاروبرقی ال جی شما می‌تواند به‌سادگی از کار افتاده و گاهی نیز بسوزد. این مشکلی است که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. معمول‌ترین دلیل ازکارافتادن موتور جاروبرقی، استفاده بیش از حد و یا استفاده از یک جاروبرقی قدیمی با موتور فرسوده است. در این صورت است بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی بلند می‌شود. برای رفع این مسئله، موتور دستگاه شما باید توسط یک شرکت معتبر یا یک متخصص تعمیرات جاروبرقی ال جی جایگزین شود.

سیگار؛ دلیلی دیگر برای استشمام سوختگی از جاروبرقی ال جی

شاید برایتان عجیب باشد اما باید بگوییم که اگر شما فردی سیگاری هستید و می‌بینید که دود با بوی سوختن از جاروبرقی شما خارج می‌شود، بهتر است وجود ته‌سیگار را در کیسه آشغال جاروبرقی خود بررسی کنید. به علت گردش هوا به داخل و بیرون دستگاه شما، اگر ته‌سیگار داخل جاروبرقی کشیده شده باشد، یک بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی شما تولید می‌کند.

برای رفع این مشکل بهتر است که محفظه زباله جاروبرقی خود را کاملا تخلیه کنید. همیشه روش مناسبی را برای دفع ته‌سیگارهای سوخته داشته باشید. سعی کنید آن‌ها را با جاروبرقی جمع نکنید. اگر هم این کار را انجام دادید، مطمئن شوید که ته‌سیگار شما روشن نباشد که در غیر این صورت آسیب جبران‌ناپذیری به جاروبرقی وارد می‌شود.

سایر مشکلات تخصصی جاروبرقی ال جی

اگر در نهایت پس از آگاهی و بررسی تمامی نکات ذکر شده در خصوص ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی، متوجه شدید که این بو به هیچ یک از این موارد ارتباطی ندارد با یک مرکز تعمیراتی جاروبرقی ال جی معتبر تماس برقرار کنید. این امکان وجود دارد که رفع مشکل برای شما دشوار باشد و نیز ادامه استفاده از جاروبرقی تحت این شرایط خطرناک است. از طرفی متخصصان تعمیر جاروبرقی، دستگاه شما را کامل بررسی می‌کنند، منشا ایجادکننده بو سوختگی و همچنین هرگونه مشکل دیگری را در جاروبرقی شما شناسایی و رفع می‌کنند.

بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی؛ مشکلی رفع شدنی با راهکارهای متنوع

بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی؛ مشکلی رفع شدنی با راهکارهای متنوع

جاروبرقی‌ها از جمله لوازم خانگی کارآمد برای پاک‌سازی سریع و راحت منازل ما هستند. اما مانند هر وسیله دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شوند. ممکن است بوی سوختگی از جاروبرقی ال جی استشمام شود و حس ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند. البته دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد از جمله خرابی سیم یا دوشاخه جاروبرقی، پرشدن بیش از حد محفظه آشغال، پوسیده شدن تسمه، حرارت بیش از حد موتور و  خرابی آن، ایراد در برس جاروبرقی و همچنین انسداد قطعات مختلف با آلودگی‌ها. از این رو بهتر است ابتدا با اقداماتی مانند تعویض تسمه، تعویض کیسه آشغال، محکم کردن اتصال دوشاخه به پریز و نیز تعویض یا تعمیر غلتک برس،  به رفع این مشکلات بپردازید.

اگر همچنان بوی سوختگی در هنگام کار با جاروبرقی ال جی به مشامتان می‌رسد، بهتر است قبل از تصمیم برای خرید مجدد آن، با شرکت‌های معتبر تعمیرات جاروبرقی ال جی، تماس بگیرید. متخصصان مجرب در این شرکت‌ها با بررسی کامل جاروبرقی شما مشکل بوی سوختگی و سایر مشکلات احتمالی دستگاه را برای شما به طور کامل رفع خواهند کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش