علت سوختن موتور جاروبرقی ال جی

علت سوختن موتور جاروبرقی ال جی

سوختن موتور جاروبرقی ال جی یعنی از کار افتادن کامل این وسیله

جاروبرقی‌ها از ضروری‌ترین وسایل خانگی برای منزل هستند که خراب شدن آن‌ها می‌تواند نظافت منزل را با مشکل اساسی مواجه کند. جاروبرقی‌های ال جی از جمله وسایل خانگی هستند که در سال‌های اخیر در بسیاری از منازل خانواده‌های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما این جاروبرقی‌ها هم علی‌الرغم کیفیت بالایی که دارند، گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شوند. سوختن موتور جاروبرقی ال جی یکی از مشکلات آزاردهنده‌ای است که ممکن است برای این وسایل خانگی ایجاد شود و عملکرد آن را به طور کامل مختل کند.

گاهی اوقات شما متوجه بوی ناخوشایند سوختگی در حین استفاده از جاروبرقی ال جی می‌شوید و یا اینکه گاهی جارو برقی شما آن‌طور که باید خانه را تمیز نمی‌کند. برای کشف علت این مشکلات و رفع آن‌ها هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

زمانی که متوجه بوی سوختگی در موتور جاروبرقی ال جی خود می‌شوید، احتمالا به این دلیل است که یکی از اجزا عملکرد صحیحی ندارد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم تا مشکل سوختن موتور جاروبرقی ال جی را بررسی کنیم و با علائم و راهکارهای رفع آن آشنا شویم.

استشمام بوی سوختن موتور جاروبرقی ال جی

استشمام بوی سوختن موتور جاروبرقی ال جی

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های سوختن موتور جاروبرقی ال جی، استشمام بوی سوختگی از داخل مخزن موتور آن است. به بیان دیگر اگر در زمان کار با جارو برقی ال جی خود، بویی ناشی از سوختگی درون دستگاه احساس کردید، به احتمال فراوان می‌توان گفت که موتور جاروبرقی شما سوخته است. در چنین شرایطی باید در اسرع وقت جاروبرقی خود را خاموش کنید تا سوختن موتور جاروبرقی ال جی تشدید نشود. برای بررسی موتور و یا تعویض آن، بهتر است از یک متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی ال جی کمک بگیرید.

سایر دلایل استشمام بوی سوختن موتور جاروبرقی ال جی

البته در برخی از مواقع این بوی سوختگی می‌تواند به دلیل شکستن و یا گیر کردن کمربند جاروبرقی ال جی شما و یا انسداد غلتک برش وسیله شما باشد. قطعه کمربند جاروبرقی گاهی اوقات ممکن است که به دلیل کارکرد زیاد دچار فرسایش شده و در نهایت از دستگاه پاره بشود. همچنین این امکان وجود دارد الیاف فرش، نخ و یا مو در داخل برس غلتک گیر کرده باشد که همین موضوع می‌تواند مانع از چرخیدن شود.

در چنین مواقعی شما بویی ناشی از سوختگی احساس خواهید کرد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا غلتک برس را خارج کرده و سپس آن را به خوبی تمیز کنید. اگر دیدید که کمربند جاروبرقی نیز احتیاج به تعویض داشت، می‌توانید این کار را انجام بدهید.

سوختن موتور جاروبرقی ال جی به همراه صدایی بلند و غیر عادی

اینکه از درون جاروبرقی ال جی شما سر و صدای زیادی شنیده شود، یک امر عادی است. اما اگر صدای آن از حالت معمول و عادی بلندتر باشد، می‌توان گفت که به دلیل نقص فنی، مشکل سوختن موتور جاروبرقی ال جی بوجود آمده است. به عبارتی دیگر سر و صدای بیش از حد ممکن است ناشی از سوختن موتور جاروبرقی ال جی و خاموش شدن آن به طرز ناگهانی باشد.

لازم به ذکر است که در برخی موارد نقص فنی پروانه یا بلبرینگ جاروبرقی نیز می‌تواند سر و صدای زیاد به همراه داشته باشد. برای برطرف کردن این مشکل راهکاری که ما به شما معرفی می‌کنیم، مراجعه به یک تعمیرکار متخصص و تعویض قطعات مربوطه است.

کاهش قدرت مکش؛ از علائم سوختن موتور جاروبرقی ال جی

کاهش قدرت مکش؛ از علائم سوختن موتور جاروبرقی ال جی

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های سوختن موتور جاروبرقی ال جی، کاهش قدرت مکش آن در نظافت قسمت‌های مختلف منزل است. اگر درجه مکش جاروبرقی ال جی خود را بر روی حالت مینیمم قرار داده‌اید که مشکلی به هیچ عنوان نیست. اما اگر قدرت مکش جاروبرقی زیاد است اما با این حال جاروبرقی از قدرت و نیروی کافی در جمع‌آوری زباله‌ها برخوردار نیست، به احتمال زیاد در این جا با مشکل سوختن موتور جاروبرقی ال جی مواجه هستیم.

در هنگام وقوع چنین مشکلی بهتر است تا با تکنسین‌های نمایندگی برند ال جی در سراسر کشور تماس حاصل کنید. در برخی از مواقع نیز ممکن است کاهش قدرت مکش جاروبرقی ال جی به علت مسدود شدن فیلتر یا شلنگ جاروبرقی شما باشد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم تا ابتدا لوله جاروبرقی را به خوبی بررسی کنید تا از عدم وجود هرگونه انسداد و یا گرفتگی اطمینان حاصل کرده باشید. البته شایان ذکر است که این مشکلات گاهی به دلیل پر بودن کسیه جاروبرقی ال جی نیز ممکن است رخ داده باشد. به همین خاطر بهتر است علاوه بر بررسی این قسمت، آن را به خوبی تمیز و سپس خالی کنید.

روشن نشدن جاروبرقی ال جی؛ یک نشانه آشکار از سوختن موتور

به عنوان آخرین علامت سوختن موتور جاروبرقی ال جی این بار به سراغ روشن نشدن دستگاه می‌رویم. دلیل اصلی بوجودآمدن این مشکل، مربوط به سوختگی موتور است که حتما باید توسط یک تعمیرکار مجرب و ماهر مورد بررسی قرار گیرد. اما برخی ایرادات متداول نیز می‌توانند باعث سوختن موتور جاروبرقی ال جی شما بشوند. از جمله این ایرادات می‌توانیم به نقص در قطعه سوئیچ جاروبرقی و همچنین پر بودن کیسه جاروبرقی شما اشاره کنیم. بعد از اینکه این موارد را به دقت بررسی کردید و باز هم دیدید که جاروبرقی شما روشن نشد، با قاطعیت به شما می‌گوییم که ایراد کار، سوختن موتور جاروبرقی است.

تجمع گرد و غبار؛ یکی از علل مهم سوختن موتور

ارتباطی به این ندارد که جاروبرقی ال جی شما مدلش جدید است یا قدیمی، ممکن است به مرور زمان به دلیل تجمع بیش از حد گرد و غبار فیلتر جاروبرقی شما مسدود شده باشد. تجمع بیش از حد گرد و غبار درون محفظه تخلیه می‌تواند مشکل سوختن موتور جاروبرقی ال جی شما را به همراه داشته باشد. در هنگام قرار گرفتن در چنین وضعیتی بدون اینکه عجله کنید ابتدا گرد و غبار را خارج و سپس دستگاه را به خوبی نظافت کنید. در نهایت بهتر است تا با یک متخصص امور فنی در این زمینه مشورت کنید.

حرارت بالای بدنه به دلیل سوختن موتور جاروبرقی

حرارت بالای بدنه به دلیل سوختن موتور جاروبرقی

بسیاری از دستگاه‌های فنی اگر درجه حرارت بالایی داشته باشند، نشان از نوعی اختلال در عملکرد موتور آن‌ها است. در نتیجه اگر بعد از استفاده از جاروبرقی متوجه داغ شدن بیش از حد دستگاه شدید به شما توصیه می‌کنیم تا ابتدا آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید.

سپس دستگاه را از پریز برق بکشید. تحت چنین شرایطی برای اینکه بتوانید مشکل سوختن موتور جاروبرقی ال جی را به طور دقیق‌تر بررسی کنید حتما باید با افرادی که از دانش و تجربه بالایی در این زمینه برخوردار هستند، مشورت کنید.

ورود آب به دستگاه؛ از دلایل سوختن موتور جاروبرقی ال جی

به طور کلی یکی از متداول‌ترین دلایل سوختن موتور جاروبرقی ال جی مکش آب و رطوبت توسط دستگاه است. باید به شما بگوییم که جاروبرقی‌های معمولی برای مکش مایعات طراحی و ساخته نشده‌اند. این کار باعث سوختگی موتور و قطعات داخلی جاروبرقی ال جی شما خواهد شد.

تحت چنین شرایطی به شما پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا جاروبرقی خود را خاموش کرده و سپس با مراکز معتبر ارائه خدمات تعمیرات تماس حاصل فرمایید. در بیشتر موارد ممکن است که آب به درون جاروبرقی شما وارد شده باشد، اما از آن اطلاعی نداشته باشید.

در این مواقع با روشن کردن جاروبرقی احساس خواهید کرد که بویی نامطبوع ناشی از گندیدگی به مشام شما می‌رسد. یکی از اشتباهات متداولی که برخی از افراد در هنگام مواجه با این مشکل انجام می‌دهند باز کردن جاروبرقی و خنک کردن قطعات داخلی آن با استفاده از سشوار است. اگر این ترفند اشتباه را انجام دهید با روشن کردن دستگاه، متوجه نیم‌سوز شدن موتور خواهید شد.

راهکارهای جلوگیری از سوختگی موتور جاروبرقی

به طور کلی برای پیشگیری از سوختن موتور جاروبرقی ال جی راه‌های متعددی پیش روی شما قرار دارد. در چند سال اخیر به طور کلی با افزایش قیمت لوازم خانگی از جمله جاروبرقی ال جی، طبیعتا هزینه تعمیرات نیز به طرز سرسام‌آوری افزایش یافته است. بنابراین می‌توانید با رعایت برخی از نکات ساده از خرابی و سوختگی موتور جاروبرقی جلوگیری کنید. برخی از این راهکارها شامل موارد زیر هستند:

  • سعی کنید پیش از استفاده از دستگاه، زباله‌های بزرگ را از زمین جمع کنید
  • تا حد امکان مو و کرک را با فرچه‌های دستی جمع کنید
  • هرگز برای مدت زمان طولانی و بی‌وقفه از دستگاه استفاده نکنید
  • بهتر است یک برنامه منظم برای نظافت فیلتر جاروبرقی و یا تعویض آن داشته باشید
  • پس از اینکه جارو کشیدن به پایان رسید، کیسه جاروبرقی را به خوبی تمیز کنید
  • بهتر است در ساعات اوج مصرف از جاروبرقی خود استفاده نکنید

سوختن موتور جاروبرقی ال جی؛ مشکلی که نیاز به تجربه و تخصص دارد

سوختن موتور جاروبرقی ال جی؛ مشکلی که نیاز به تجربه و تخصص دارد

برای اینکه بتوانید بهتر از جاروبرقی ال جی خود مراقبت کنید، باید با نشانه‌های سوختن موتور جاروبرقی ال جی به‌طور کامل آشنایی داشته باشید. عدم آشنایی با این نشانه‌ها می‌تواند پیامدهای منفی زیادی از جمله صرف هزینه زیاد و اتلاف وقت را برای شما به همراه داشته باشد. متاسفانه می‌توانیم بگوییم که بیشتر دلایل خرابی دستگاه‌های جاروبرقی فارغ از برند، استفاده غیر اصولی از آن‌ها است.

جاربروقی‌ها به طور کلی برای مکش گرد و غبار، خاک و انواع زباله‌ها طراحی و ساخته شده‌اند. با رعایت نکاتی که در این مطلب به آن پرداختیم می‌توانید طول عمر جاروبرقی ال جی خود را افزایش دهید و از پرداخت هزینه‌های بیشتر برای تعمیرات پرهیز کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش