تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

گاهی ممکن است که بعد از فرآیند شستشو، هنگامی که می خواهید لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید، متوجه می شوید که لباس ها به درستی آب کشی نشده باشند و لباس ها خشک نشده باشند. در این صورت احتمالا تخلیه دستگاه شما دچار مشکل شده است. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی با شما صحبت کنیم. بنابراین در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی شما آب کثیف را از دستگاه خارج نمی کند، برای رفع این مشکل، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم. ما علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی برطرف کردن مشکل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی را به شما آموزش می دهیم.

نشانه های تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

از نشانه های تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی می توان به خیس بودن لباس ها و یا خشک نبودن لباس ها هنگام خارج کردن آن ها از دیگ اشاره کرد. همچنین از آن جایی که آب کثیف از ماشین لباسشویی خارج نشده، بنابراین ممکن است که لباس ها به خوبی شسته نشده باشند و لباس ها بوی بسیار بدی بدهند. علاوه بر این از پشت شیشه ی ماشین لباسشویی می توانید متوجه شوید که آب هنوز داخل دستگاه وجود دارد.

ارور تخلیه نشدن اب در ماشین لباسشویی ال جی 

ارور تخلیه نشدن آب در ماشین امروزه بسیاری از ماشین های لباسشویی ال جی دارای صفحه نمایش می باشند و هنگامی که دستگاه دچار مشکل شود، دستگاه ایراد را در قالب یک کد خطا یا همان ارور نمایش می دهد. ارور به کاربر می گوید که مشکل دستگاه چه می باشد، در این صورت رفع مشکل بسیار آسان تر خواهد شد. هنگامی که ماشین لباسشویی ال جی شما، نتواند آب را تخلیه کند، صفحه دیسپلی دستگاه ارورOE  را نمایش می دهد. در این صورت شما باید مواردی که در ادامه گفته می شود را بررسی کنید تا ایراد دستگاه بر طرف شود.

ارور تخلیه نشدن اب در ماشین لباسشویی ال جی   

مواردی که باید هنگام تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی آن ها را بررسی کنید :

  • شلنگ تخلیه را بررسی کنید
  • پمپ تخلیه را بررسی کنید
  • فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید

شلنگ تخلیه را بررسی کنید

در صورتی که آب کثیف از ماشین لباسشویی ال جی شما تخلیه نمی شود، اولین جایی را که باید بررسی کنید، شلنگ تخلیه می باشد. برای بررسی شلنگ تخلیه باید به پشت دستگاه مراجعه کنید. گاهی ممکن است که شلنگ تخلیه توسط اجسامی مثل سکه مسدود شده باشد، که در این صورت باید شلنگ تخلیه را بررسی کنید و انسداد را بر طرف کنید. همچنین ممکن است که شلنگ تخلیه پیچ خورده باشد، یا خم شده باشد، که در صورت خم شدن شلنگ تخلیه، باید آن را صاف کنید. همچنین گاهی ممکن است که در اثر استفاده ی زیاد از مواد شوینده، شلنگ تخلیه به واسطه ی باقی مانده ی همین مواد شوینده، مسدود شود، که در این صورت باید انسداد را بر طرف کنید. برای بر طرف کردن این مشکل باید دستگاه را با سرکه شستشو دهید تا انسداد برطرف شود. همچنین در صورتی که شلنگ تخلیه بنا به هر دلیلی سوراخ شده باشد، باید آن را تعویض کنید.

پمپ تخلیه را بررسی کنید

پمپ تخلیه در داخل دستگاه قرار دارد و پمپ تخلیه وظیفه دارد تا با نیرویی که وارد می کند، آب کثیف را از دستگاه تخلیه کند. گاهی ممکن است که صدای کارکرد پمپ تخلیه را بشنوید، اما در حقیقت آب کثیف دستگاه تخلیه نشود، گاهی نیز ممکن است که اصلا هیچ صدایی از پمپ تخلیه نشنوید، که در این صورت پمپ تخلیه دستگاه دچار مشکلی شده است. در این صورت ممکن است که یک اشیاء خارجی در پمپ تخلیه یا در فیلتر پمپ تخلیه گیر کرده باشد، و باعث انسداد پمپ شده باشد، که پمپ نمی تواند عمل تخلیه را انجام دهد، که در این صورت فقط باید آن جسم را خارج کنید. برای خارج کردن اشیای اضافی از پمپ تخلیه باید پمپ تخلیه را از داخل دستگاه خارج کنید، برای خارج کردن پمپ باید مهارت بالا و تجربه ی کافی داشته باشید. همچنین گاهی ممکن است که پمپ تخلیه سوخته باشد، که در این صورت باید پمپ تخلیه را تعویض کنید.

فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید

فیلتر پمپ تخلیه برای جلوگیری از ورود آشغال و مواد اضافی به پمپ تخلیه طراحی شده است و در صورتی که این فیلتر مسدود شود، آب کثیف نمی تواند از دستگاه تخلیه شود. گاهی فیلتر می تواند توسط مواد زائد مسدود شود و نیاز باشد که شما آن را تمیز کنید. برای بررسی فیلتر پمپ تخلیه، باید دستگاه را از برق جدا کنید. سپس در قسمت جلو و پایین دستگاه، درپوش را باز کنید و قبل از خارج کردن فیلتر پمپ تخلیه باید ابتدا شلنگ تخلیه را خارج کنید. در این مرحله باید یک سطل در کنار دست خود قرار دهید تا آب موجود در شلنگ، را بتوانید داخل سطل بریزید. سپس باید فیلتر پمپ تخلیه را خارج کنید، برای این کار باید پوشش فیلتر پمپ تخلیه را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا بتوانید آن را از دستگاه خارج کنید.

حال باید فیلتر پمپ تخلیه را با استفاده از آب گرم و مواد شوینده بشویید تا تمیز شود. همچنین قسمت داخلی محفظه فیلتر پمپ داخلی را نیز با یک برس و پارچه تمیز کنید. سپس باید شلنگ را در جای خود قرار دهید و درپوش شلنگ را روی شلنگ قرار دهید. و شلنگ را به داخل دستگاه برگردانید و فیلتر پمپ تخلیه را که تمیز کردید، سر جای خود قرار دهید. برای قرار دادن فیلتر تمیز، باید آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و درپوش را ببندید. حال فیلتر تمیز شده است و باید مشکل تخلیه آب بر طرف شود. حال برای این که مطمئن شوید مشکل تخلیه بر طرف شده، باید یک بار دستگاه را بدون قرار دادن لباس ها روشن کنید تا از سالم بودن دستگاه مطمئن شوید.

نحوه ی برطرف کردن مشکل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی با استفاده از ریست کردن دستگاه

گاهی ممکن است که ماشین لباسشویی ال جی شما دچار مشکلات نرم افزاری شده باشد و دستگاه نیاز به ریست کردن داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است شما صدای کار کردن پمپ تخلیه را بشنوید، اما عمل تخلیه در دستگاه انجام نشود. در نتیجه برای این که مشکل تخلیه نکردن را بر طرف کنید، باید به این ترتیب عمل کنید. باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و یک دقیقه صبر کنید، سپس دستگاه را دوباره به برق وصل کنید. حال باید درب دستگاه را 6 بار ظرف 12 ثانیه باز و بسته کنید. در این صورت سیگنال ریست برای همه ی قطعات برد ارسال می شود. این کار یک راه حل رایج برای رفع این اشکال می باشد، که بسیاری از تعمیر کاران لوازم خانگی از این روش استفاده می کنند. با این روش تقریبا در 50 درصد مواقع مشکل ماشین لباسشویی بر طرف می شود.

سپس بعد از این که این مراحل را انجام دادید، باید دستگاه را بدون این که لباسی در آن قرار دهید، روشن کنید و بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل دستگاه بر طرف شده یا خیر. در صورتی که مشکل بر قرار بود، باید با یک مرکز تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید تا یک تکنسین متخصص دستگاه شما را بررسی کند و مشکل را بر طرف کند.

نکات تکمیلی

مطالبی که در این مقاله بیان شده، برای بالا بردن اطلاعات شما جهت بررسی و رفع مشکل ماشین لباسشویی ال جی تان می باشد. اما توجه داشته باشید، در صورتی که مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی را دارا نمی باشید هرگز اقدام به تعمیر دستگاهتان نکنید، زیرا ممکن است هم به خود و هم به دستگاهتان آسیب جدی وارد کنید. در نتیجه بهتر است تا جهت تعمیر دستگاه با مراکز معتبر تعمیرات محصولات ال جی مانند مرکز تعمیرات ال جی پشتیبان تماس بگیرید و درخواست تکنسین بفرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

2 thoughts on “تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی”

  1. مهدیه عظیمی

    ممنون از راهنمایی های ارزشمندتان مشکل من با همین چند نکته رفع شد پر روزی باشید

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش