علت کم شدن مکش جاروبرقی ال جی

علت کم شدن مکش جاروبرقی ال جی

کم‌ شدن مکش جاروبرقی ال جی مشکلی است که می تواند برای هر نوع جاروبرقی ای پیش بیاد. آیا برایتان پیش آمده که حس کنید، جاروبرقی به خوبی سطوح را تمیز نمی کند و قدرت قبلی خود را ندارد؟ اگر به دنبال دلیل و علت این اتفاق هستید، با ما همراه شوید تا این مشکل را بررسی کرده و به بررسی راه حل های آن بپردازیم.

کم شدن مکش جاروبرقی ال جی به چه دلیل است؟

هرچقدر هم که جاروبرقی با کیفیت باشد، بعد از گذشت چند سال قدرت روز اول خود را ندارد. البته همیشه دلیل خرابی جاروبرقی نیست. اگر حس کردید که مکش جاروبرقی ال جی کم شده است، ابتدا کیسه آن را بررسی کنید. پر بودن کیسه جاروبرقی باعث می شود تا قدرت مکش کم شود. به غیر از پر بودن کیسه جاروبرقی ال جی، اتصالات هم می توانند باعث کم شدن مکش جاروبرقی ال جی شوند. لوله خرطومی، پارویی و تلسکوپی اجزایی هستند که ممکن است دچار گرفتگی شده و مکش جاروبرقی را کاهش دهند.

لاستیک هوابندی موتور

یکی از دلایلی که باعث کم شدن مکش می شود، لاستیک هوابندی موتور است. گاهی قسمتی از لاستیک هوابندی موتور از بین می رود و همین امر باعث کاهش قدرت مکش می شود. اگر بدنه جاروبرقی دچار شکستگی شود، بر مکش جاروبرقی تاثیر می گذارد. یکی از دلایل اصلی کم شدن مکش جاروبرقی، خراب شدن موتور آن است.

کیسه جاروبرقی

همانطور که اشاره شد، یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی، پربودن کیسه است. بنابراین همیشه باید حواستان به آن باشد و به موقع آن را تخلیه کنید. نکته مهمی که می تواند باعث افزایش طول جاروبرقی شود این است که از کیسه‌های یکبار مصرف برای جاروبرقی استفاده کنید. استفاده از کیسه باعث افزایش کارایی و سلامت جاروبرقی شود. برخی از کیسه‌های جاروبرقی‌ها، از نوع پارچه ای است. این نوع کیسه‌ها را باید با دست بشویید.

گرفتگی اتصالات جاروبرقی

اگر حس می کنید که جاروبرقی شما، قدرت مکش خوبی ندارد، پارویی جاروبرقی را چک کنید. گردوغبار زیاد می تواند این مسیر را ببندد و باعث کاهش عملکرد جاروبرقی شود. برای چک کردن پارویی، ابتدا آن را از لوله تلسکوپی آن جدا کنید و بعد باز بودن مسیر را بررسی کنید. گاهی وقت‌ها، مشکل از پارویی نیست. بلکه از لوله تلسکوپی است. بنابراین این مورد را هم فراموش نکنید که به دقت بررسی کنید. بعضی از اجسام مانند پارچه کوچک یا جسم کوچک دیگری وارد لوله تلسکوپی می شوند و همان جا هم گیر می کنند.

شستن لوله های خرطومی جاروبرقی ال جی

برای رفع گرفتگی لوله های خرطومی باید ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که آیا لوله خرطومی قابل شستشو است یا خیر؟ این مورد را می توان از دکمه on/off متوجه شد. اگر این دکمه روی بدنه جاروبرقی باشد، مشکلی برای شستشوی لوله های خرطومی نخواهید داشت. اما اگر روی لوله خرطومی بود، نمی توانید لوله ها را بشویید.

نکات مهم درمورد لوله های خرطومی

در حین بررسی لوله های خرطومی باید سالم بودن آن ها را بررسی کنید. پارگی یا سوراخ شدن لوله، باعث کاهش قدرت مکش می شود. بعلاوه صدای زیادی هم تولید خواهد شد. یکی از روش های رفع مشکل کم شدن مکش این است که جاروبرقی را بدون برس استفاده کنید. اگر بدون برس قدرت مکش خوبی داشت، باید برس را عوض کنید.

فیلترهای جاروبرقی

برخی از جاروبرقی ها، از جمله جاروبرقی های ال جی به فیلتر مجهز هستند. کاهش قدرت مکش هم می تواند به علت گرفتگی فیلترها باشد. اگر مواردی که در بالا اشاره کردیم را بررسی کردید و موردی نبود، حالا باید سراغ فیلتر جاروبرقی بروید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. جاروبرقی های ال جی معمولا، دو یا سه فیلتر دارند. این فیلتر با این هدف در جاروبرقی تعبیه می شوند که از ورود گردوغبار و داخل موتور جلوگیری کنند. محل قرار گیری فیلترها در پشت کیسه جاروبرقی است. کیسه جاروبرقی را خارج کنید و به پشت آن دقت کنید. فیلترها در همان جا قرار گرفته اند. می توانید آن را از جاروبرقی خارج کنید. برای رفع گرفتگی فیلترها باید آن ها را با آب بشویید. فراموش نکنید که بعد از این که فیلترها کاملا خشک شدند، آن ها را در جاروبرقی قرار دهید.

نکات شستن فیلترهای جاروبرقی

فرقی نمی کند که از کدام مدل جاروبرقی ال جی استفاده می کنید. برای شستن فیلترها باید از آب سرد استفاده کنید. درضمن از هیچ گونه ماده شوینده ای هم نباید استفاده کنید. برای خشک شدن فیلتر، آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. فیلترها را در سایه قرار دهید تا خشک شوند. برخی از فیلترهای جاروبرقی مانند فیلتر خروجی غیرقابل شستن است. البته منظور فیلتر خروجی از نوع هپاست.

حل نشدن مشکل جاروبرقی

همیشه سعی کنید موارد گفته شده را رعایت کنید تا جاروبرقی شما دچار مشکل نشود. چرا که رعایت نکردن این نکات، باعث می شود حتی قطعه های سالم هم خراب شوند. اگر مواردی که گفته شد را بررسی کردید و بازهم جاروبرقی شما مشکل داشت، میتوانید با تماس با مرکز تعمیرات ال جی پشتیبان از آنها بخواهید تا مشکل دستگاه شما رابرطرف کنند. در ادامه سایر دلایل کم شدن قدرت مکش جاروبرقی را به شما معرفی می کنیم.

لاستیک موتور از دلایل مهم کاهش قدرت مکش جاروبرقی است.

لاستیک موتور جاروبرقی وظیفه دارد تا انرژی موتور را حفظ کند و از هدر رفتن آن جلوگیری کند. اگر این لاستیک از بین برود، قدرت مکش جاروبرقی تحت تاثیر قرار می گیرد. برای حل این مشکل باید از تعمیرکار کمک بخواهید. این نکته را مدنظر داشته باشید که در جابه جایی جاروبرقی همیشه دقت کنید که به آن ضربه وارد نشود. چرا که اگر بدنه آن دچار شکستگی شود، درحین کارکردن موتور، هوای زیادی را وارد جاروبرقی کند و در نتیجه قدرت مکش هم کم می شود.

خراب شدن پره های موتور جاروبرقی

با این که خراب شدن موتور یکی از دلایل اصلی کاهش مکش است، اما همیشه علت اصلی، کل موتور نبوده و تنها اجزایی از آن مشکل دارند. تعمیرکاری که جاروبرقی شما را بررسی می کند، ممکن است که تشخیص دهد تنها پره های جاروبرقی باید تعویض شوند و به تعویض کل موتور نیازی نیست. شما هم می توانید به خراب شدن پره های موتور پی ببرید. وقتی که پره ها خراب باشند، صدای زیادی تولید می شود. همچنین لرزش جاروبرقی هم افزایش پیدا می کند.

نکات مهم برای جلوگیری از کم شدن قدرت مکش جاروبرقی

نکات مهم در بررسی مشکل کم شدن قدرت مکش جاروبرقی

اگر می خواهید علت کاهش قدرت مکش جاروبرقی را بررسی کنید، ابتدا باید آن را از برق جدا کنید. سپس می توانید مواردی مانند چک کردن کیسه، اتصالات، فیلترها و غیره را انجام دهید. دقت داشته باشید اگر آشنایی شما کافی نیست، به جاروبرقی دست نزنید. چرا که ممکن است اجزا یا بدنه آن دچار شکستگی شود. پس بهتر است آن را به تعمیرکار نشان دهید.

سوختن موتور جاروبرقی

گاهی موتور جاروبرقی به طور کلی خراب شده و اصطلاحا می سوزد. در این صورت می توانید موتور را تعویض کنید یا این که جاروبرقی نو بخرید. در این مورد باید با تعمیرکار صحبت کنید و هزینه هر یک را بررسی کنید. در نهایت گزینه به صرفه را انتخاب کنید.

جمع بندی

اگر نکات مربوطه رعایت شوند، عمر جاروبرقی افزایش پیدا می کند. در این مطلب به نکات نگه داری از جاروبرقی اشاره کردیم. همچنین علت های کاهش قدرت مکش را هم گفتیم. به این نکته مهم هم اشاره کردیم که در صورت عدم شناخت کافی، به جاروبرقی دست نزنید و از یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیرات جاروبرقی ال جی کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش