علت خرابی ترانس ماکروفر ال جی

علت خرابی ترانس ماکروفر ال جی

خرابی ترانس ماکروفر ال جی

ترانسفورماتور که به عنوان ترانس شناخته می شود، یکی از اساسی ترین قطعات ماکروفر ال جی است که انرژی جایگزین را از یک مدار به مدار دیگر یا چندین مدار منتقل می کند. این قطعه الکتریکی مانند سایر قطعات الکتریکی ممکن است خراب شود. ما در این مقاله قصد داریم به خرابی ترانس ماکروفر ال جی بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر برای این منظور در این مقاله که توسط نمایندگی ال جی پشتیبان تهیه شده است  همراه ما باشید.

علائم خرابی ترانس ماکروفر ال جی

شما باید ترانسفورماتور را در دو مورد بررسی کنید: زمانی که اجاق گاز خوب کار نمی کند و زمانی که اصلا کار نمی کند. با توجه به علائم زیر می توانید به نقص این عنصر خاص مشکوک شوید:

 • اجاق مایکروویو صدای بلند غیرمعمولی ایجاد می کند.
 • غذای قرار داده شده در محفظه گرم نمی شود یا فقط کمی گرم می شود.
 • هنگام کار بوی عایق سوخته می دهد و وسایل دود می کنند.

اگر حداقل یکی از علائم ذکر شده ظاهر شد، بهتر است تا زمانی که مشکل برطرف نشد، دستگاه را روشن نکنید. روشن کردن اجاق گاز معیوب می تواند خرابی را بدتر کند.

اگر فردی دست به آچار نیستید و اصلا از لوازم برقی سر در نمی آورید بهتر است ماکروفر را به نمایندگی تعمیرات ال جی بسپارید. زیرا آنها نه تنها افرادی ماهر در زمینه تعمیر ماکروفر ال جی هستند بلکه در صورتی که دستگاه به تعویض قطعه نیاز داشته باشد براحتی این کار را انجام می دهند.  در خاطر داشته باشید که تست و تعویض و تعمیر ترانس مایکروفر ال جی خطر برق گرفتگی دارد و رعایت نکات ایمنی در انجام این کار بسیار دارای اهمیت است.

علل خرابی ترانس ماکروفر ال جی

علل خرابی ترانس ماکروفر ال جی

یکی از شایع ترین دلایل خرابی ماکروفر ال جی، نوسانات برق است. در صورتی که به دلیل تغییرات شبکه مشکوک به خرابی دستگاه باشید، تعمیرات فوری ضروری است. با این حال، ممکن است در حین کار تعمیر، نقص های دیگری کشف شود.ترانس اغلب به دلایل زیر خراب می شود:

 • ممکن است سیم یکی از سیم پیچ ها بسوزد یا نیم سوز شده باشد.
 • اتصال کوتاه در سیم پیچ ها این می تواند در یک سیم پیچ یا هر دو اتفاق بیفتد.
 • قطع یا اتصال کوتاه در سیم پیچ مگنترون اتفاق افتد.

هسته مغناطیسی ترانس از صفحات فولادی مونتاژ می شود. اگر صفحات جدا شوند، در دستگاه صدا ایجاد می کند. لازم است ترانس را پیدا کنید و آن را تعویض کنید.

تعمیر ترانس ماکروفر ال جی

برای بررسی ترانس ماکروفر ال جی بهتر است ابتدا لوازم زیر را تهیه کنید.

 • پیچ گوشتی با نوک های مختلف
 • انبر
 • اهم متر
 • مولتی متر

پس از تهیه ابزارالات زیر مراحل زیر را طی کنید:

 • دستگاه را خاموش کنید.
 • دوشاخه را از پریز جدا کنید.
 • پیچ ها را باز کنید و پوشش را بردارید.
 • خازن را چک کنید
 • پایانه ها را از ترانس جدا کنید.

 سیم پیچ ها را با تستر بررسی کنید. در صورت عدم وجود انحراف، آنها را برگردانید. زیرا مشکل از ترانس نیست. اگر آسیب شناسایی شد، سیم شکسته یا اتصال کوتاه رخ داده است، قطعه را باید تعویض کنید. پس از تعویض ترانس ماکروفر ال جی را مونتاژ کرده و عملکرد آن را بررسی کنید.

اگر پس از انجام اقدامات باز هم دستگاه کار نمی کند، باید عیب یابی را ادامه دهید یا دستگاه را تحت ولتاژ بررسی کنید. ترانس با آثاری از عایق ذوب شده و بوی سوختگی نیازی به بررسی بیشتر ندارد. زیرا خراب است و قابل تعمیر نیست و باید آن را تعویض کنید.

هزینه تعمیر ترانس ماکروفر ال جی

در صورتی که خرابی از ترانس ماکروفر ال جی باشد باید این قطعه تعویض شود. قیمت ترانس ماکروفر ال جی با توجه به مدل دستگاه متفاوت است. اما به طور کلی ترانس ماکروفر ال جی هزینه زیادی ندارد. ما در مجموعه پشتیبان ال جی انواع قطعات ماکروفر ال جی را به قیمت عمده به فروش می رسانیم و فقط هزینه تعمیر و تعویض را دریافت می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید.

اقدامات پیشگیرانه در رابطه با خرابی ترانس ماکروفر ال جی

هنگام انجام اندازه گیری تحت ولتاژ، شوک الکتریکی، حتی مرگ، ممکن است رخ دهد. دو قانون به شما کمک می کند تا از خطر جلوگیری کنید:

 دست زدن به قسمت های داخلی مایکروفر در حین کار اکیدا ممنوع است. برای انجام اندازه‌گیری‌ها، باید پروب‌های را روی پایانه‌های تستر قرار دهید و از آنها برای اتصال به بخش‌هایی از مدار استفاده کنید.

اگر لازم است قطعات ولتاژ بالا را با دستان خود لمس کنید، نه تنها نباید اجاق گاز را از منبع تغذیه جدا کنید، بلکه می توانید با اتصال سیم های مگنترون به محفظه از برق گرفتگی جلوگیری کنید. با انجام این اقدام احتیاطی شما از خود در برابر تخلیه خازن محافظت خواهید کرد. یک مقاومت در مدار الکتریکی مایکروویو برای تخلیه خازن وجود دارد، اما خطر را 100٪ برطرف نمی کند. ممکن است مقاومت بسوزد یا کاملا فراموش کرده باشند آن را نصب کنند و چنین اشتباهی ممکن است به قیمت جان یک فرد تمام شود.

تعمیر هرگونه تجهیزات الکتریکی خطر برق گرفتگی را به همراه دارد. هنگام تست ترانس در مایکروویو ال جی، به دلیل ولتاژ و خازن بالا باید دقت بیشتری داشته باشید. از روش های اندازه گیری ایمن استفاده کنید و قوانین ایمنی را رعایت کنید.

بررسی عملکرد ترانس یک مورد اجباری در لیست اقدامات تشخیصی فنی برای تعیین علل نقص در ماکروفر است. از آنجایی که ما در مورد ولتاژ بالا صحبت می کنیم، مداخله مستقل تنها در صورتی امکان پذیر است که تمام اقدامات ایمنی رعایت شود.

تعمیر ترانس ماکروفر ال جی در تهران

تعمیر ترانس ماکروفر ال جی در تهران

اگر ماکروفر ال جی شما کار نمی کند می توانید در رابطه با علائم و علل خرابی ترانس ماکروفر ال جی با ما مشورت کنید. ما با توجه به علائمی که شما با آن مواجه شده اید علت خرابی را حدس می زنیم و برای آن چاره اندیشی می کنیم. شما می توانید دستگاه را برای ما ارسال کنید و یا تعمیرکار ماکروفر در محل در تهران حاضر شده و سرویس دهی انجام می شود. در صورتی که قطعه ای در ماکروفر به تعویش نیاز داشته باشد از لوازم یدکی های اصل و مرغوب استفاده و مشکل را حل خواهیم کرد.

 ما در سریع ترین زمان ممکن بهترین تکنسین های تعمیرات ماکروفر ال جی در محل در تهران را ارسال و مشکل شما را برطرف می کنیم. خدمات ما در شمال، غرب، شرق و جنوب  تهران ارائه می شود و امکان سرویس دهی به کلیه مناطق تهران را دارا هستیم. برای تماس با ما در قسمت تماس با ما در همین سایت با نزدیکترین نمایندگی ال جی به محل زندگی شما ارتباط برقرار کنید.

نمایندگی تعمیرات ال جی در شمال تهران

برای تعمیر ترانس مایکروویو ال جی می توانید به نمایندگی تعمیرات ال جی در شمال تهران مراجعه کنید. شماره تماس نمایندگی الجی تعمیرات ماکروفر در شمال تهران با شماره ۲۲۷۱۸۵۳۵ – ۲۲۷۱۷۷۹۶  است. در 24 ساعت شبانه روز حتی روزهای تعطیل با ما در ارتباط باشید.

نمایندگی ما در غرب تهران

به منظور تعمیر ترانس ماکروویو  ال جی می توانید به نمایندگی تعمیرات ال جی در غرب تهران مراجعه کنید. شماره تماس نمایندگی الجی تعمیرات ماکروفر در غرب تهران با شماره ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹ است. در 24 ساعت شبانه روز حتی روزهای تعطیل با ما در ارتباط باشید.

نمایندگی تعمیرات ال جی در شرق و جنوب تهران

برای تعمیر لامپ ترانس ماکروفر ال جی می توانید به نمایندگی تعمیرات ال جی در شرق و جنوب تهران مراجعه کنید. شماره تماس نمایندگی الجی تعمیرات ماکروفر در شرق و جنوب تهران ۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰ می باشد. در 24 ساعت شبانه روز حتی روزهای تعطیل با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش