علت صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی

علت صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی

رفع مشکل صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی

ماکروفر، جزو پرکاربردترین لوازم آشپزخانه است. از آنجایی که ماکروفر، اغلب برای گرم کردن غذا استفاده می‌شود، پس از چند سال استفاده، برخی از قطعات آن، دچار مشکل می‌شوند. یکی از اولین نشانه‌های فرسودگی ماکروفر ال‌ جی، تولید صدای زیاد و غیر عادی است. البته در بیشتر مواقع، با تعویض یک قطعه، مشکل صدای غیر طبیعی حل می‌شود. با این حال، پیش از شروع تعمیرات باید نکات ایمنی، دلایل بروز مشکل و روش‌های تعمیر را فرا بگیرید. در این مطلب از نمایندگی تعمیر ال جی ال جی پشتیبان  با دلایل و راهکارهای رفع صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی آشنا می‌شویم.

علت صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی چیست؟

علت صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی چیست؟

ماکروفر ال جی در طول استفاده روزمره، صدایی ملایم ایجاد می‌کند، زیرا در حال تولید امواجی است که غذا را گرم می‌کنند. با این حال، اگر این صدا، زیاد و غیر عادی شود، باید به دنبال یک راه‌حل برای این مشکل باشید. در برخی موارد، حتی زمانی که ماکروفر خاموش است، صدایی عجیب ایجاد می‌کند، چنین اتفاقی می‌تواند نگران‌کننده باشد.

شما باید بدانید که صدای ماکروفر شما در طول استفاده روزمره، چگونه است. در نتیجه، اگر صداهایی بشنوید که غیر طبیعی هستند، متوجه اخلال در دستگاه خواهید شد. باید بدانید که صدای زیاد، نشانه خوبی نیست و باید در اسرع وقت، به این مشکل رسیدگی شود. همچنین برخی از صداها می‌توانند خبر از یک مشکل جدی‌ بدهند. اگر ماکروفر شما صداهای عجیب و غیر عادی تولید می‌کند، ادامه این مطلب را بخوانید.

قدم اول برای رفع مشکل صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی

بیشتر لوازم برقی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پس از قطع اتصال برق، باز کردن و جداسازی قطعات آن‌ها، بی‌خطر است. اما در ماکروفر، حتی زمانی که دستگاه را از برق کشیده‌اید، برق در خازن‌های دستگاه وجود دارد. از این رو، رعایت نکات ایمنی، بسیار مهم است. زیرا خطر مرگ وجود دارد.

ما توصیه می‌کنیم که تعمیر ماکروفر را به متخصصان بسپارید. اما اگر قصد دارید، خودتان ماکروفر را تعمیر کنید، در قدم اول برای رفع مشکل صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی، برق ذخیره شده را از خازن‌ها تخلیه کنید. لازم به ذکر است که یک تماس کوچک و تصادفی نیز می‌تواند آسیبی جدی وارد کند. درنتیجه، باید احتیاط کنید.

خرابی درب؛ یک از علل صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی

آیا با مشکل صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی، روبرو شده‌اید؟ شاید درب ماکروفر شما، شل شده باشد. در بعضی موارد، درب دستگاه شل شده است، اما دستگاه هنوز کار می‌کند، در نتیجه، مشکل آنقدر جدی نیست که قفل درب و کلیدهای آن، کاملا غیرفعال شوند. البته اگر سوئیچ‌های درب از کار بیافتند، ماکروفر به سادگی روشن نمی‌شود.

اگر دست خود را روی درب ماکروفر قرار دادید و احساس کردید که لرزش دستگاه، کاهش می‌یابد یا صدای آن کم می‌شود، باید بدانید که علت صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی، خرابی درب آن است. بنابراین، شما باید برای تعمیر یا تعویض قطعات فرسوده درب دستگاه، اقدام کنید. علت بروز این مشکل، می‌تواند شل شدن لولاها نیز باشد. در این صورت، می‌توانید آن‌ها را سفت و مشکل را رفع کنید. البته می‌توانید آن‌ها را جایگزین کنید. لازم به ذکر است که حتی پس از سفت کردن لولاها، احتمال بروز مشکل و شل شدن دوباره درب، وجود دارد.

بروز مشکل در سینی گردان

گاهی اوقات، صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی، ناشی از یک مشکل کوچک مانند خرابی سینی گردان است. به عنوان مثال، اگر سینی گردان را برای تمیز کردن، از دستگاه بیرون بیاورید و دوباره آن را در موقعیت مناسب قرار ندهید، مشکل به وجود می‌آید.

در بیشتر مواقع، مشکل سینی گردان، با صدایی مشابه ضربان و یا کلیک ریتمیک، شناسایی می‌شود. در این صورت، صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی، ناشی از کار بیش از اندازه موتور است. البته اگر در زمان مناسب، متوجه این مشکل شوید، می‌توانید از بروز مشکلات جدی مانند سوختن موتور، جلوگیری کنید.

برای تعمیر یا تعویض موتور متصل به سینی گردان، باید پوشش بیرونی ماکروفر را بردارید تا به موتور دسترسی پیدا کنید و آن را تعمیر یا تعویض کنید. در برخی از مدل‌ها، باید کوپلر متصل به میل محرک را هم جدا کنید.

با تعمیر فن، صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی را کاهش دهید

این امکان وجود دارد که فن ماکروفر فرسوده یا شل شود. در این صورت، دستگاه، صداهای بلند و غیر معمول ایجاد می‌کند. همچنین در برخی موارد، صدای جیرجیر به گوش می‌رسد، زیرا دستگاه دچار زنگ‌زدگی می‌شود. اگر فن دستگاه شما مشکل دارد، پیشنهاد ما این است که به جای تعمیر، آن را  تعویض کنید.

خرابی مگنترون

اگر صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی، شما را آزار می‌دهد، این امکان وجود دارد که زار    مگنترون دچار مشکل شده باشد. کار مگنترون، تولید گرما است. اما خرابی مگنترون، می‌تواند نشانه دو مشکل بزرگ و جدی در ماکروفر باشد. لازم به ذکر است که مگنترون، از آن دست قطعاتی است که تعمیر یا تعویض آن، دشوار است، همچنین نقش بسیار مهمی در کارکرد کلی دستگاه دارد.

مگنترون در نزدیکی خازن ماکروفر قرار دارد. در نتیجه، اگر خازن‌ها به درستی تخلیه نشده باشند، تعمیر یا تعویض مگنترون، بسیار خطرناک است. نکته مهم دیگر، این است که تعویض یک مگنترون، کم هزینه‌تر است. همچنین اگر ماکروفر شما، قدیمی می‌باشد، تعویض دستگاه گزینه‌ای بهتر و ایمن‌تر است.

 موتور گردان ماکروفر

موتور گردان، گرمایی که توسط مگنترون تولید می‌شود را گرفته و آن را به سمت مرکز ماکروفر، یعنی جایی که غذای شما قرار می‌گیرد، هدایت می‌کند. اگر موتور گردان ماکروفر، دچار مشکل بشود، متوجه صدایی مشابه ساییده شدن دو جسم سخت به یکدیگر، خواهید شد. البته در اغلب موارد، این صدا در یک طرف دستگاه، بیشتر از طرف دیگر است. البته این احتمال نیز وجود دارد که موتور گردان ماکروفر کاملا سالم باشد و فقط به درستی کار نکند.

اگر فکر می‌کنید که موتور گردان دستگاه شما، دچار خرابی شده است، می‌توانید آن را تست کنید. این موتور باید گرما را به شکل یکنواخت، به بخش‌های مختلف ماکروفر، منتقل کند. اگر برخی از بخش‌های دستگاه شما، کاملا سرد و برخی نقاط، گرم باشند، موتور گردان، خراب است. توجه داشته باشید که گرم شدن بیش از حد یک نقطه، می‌تواند خطرناک باشد. اگر متوجه جرقه یا سوختن بخشی از ماکروفر شدید، تا زمانی که موتور گردان را تعویض نکرده‌اید، از ماکروفر استفاده نکنید.

خرابی دیود

دیود به همراه مگنترون و خازن، یکی از بخش‌های مدار ماکروفر است. این قطعه، جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل می‌کند تا میزان ولتاژی که برای تغذیه مگنترون لازم است را تولید کند. معمولا خرابی دیود، باعث ایجاد صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال‌ جی می‌شود.

برای تشخیص و تعمیر دیود ماکروفر، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ماکروفر را از برق بکشید
  • برای دسترسی به دیود، پوشش بالایی دستگاه را بردارید
  • خازن را تخلیه کنید
  • برای تست مقاومت دیود، از مولتی متر استفاده کنید. بسته به مدل، یک دیود سالم بین 50000 تا 200000 اهم را نشان می‌دهد
  • با معکوس کردن سیم‌های کنتور، اتصال را بررسی کنید. اتصال باید در یک جهت وجود داشته باشد
  • اگر دیود مشکل داشت، آن را تعویض کنید

مراجعه به تعمیرکار برای رفع صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال ‌جی

مراجعه به تعمیرکار برای رفع صدای زیاد و غیر عادی ماکروفر ال ‌جی

ماکروفرها ممکن است به مرور زمان، صدای‌های بلند و غیر طبیعی، ایجاد کنند. در حالی که برخی از افراد، خرید یک ماکروفر جدید را ترجیح می‌دهند، عده‌ای دیگر برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، اقدام به تعمیر این دستگاه می‌کنند. البته تعمیر ماکروفر، یک کار تخصصی است و مخاطرات بسیاری دارد. در نتیجه، بهتر است این کار را به متخصصین مجرب در زمینه تعمیر مایکروفر ال جی  بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش