علت سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

علت سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

بررسی علل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

یک ماکروفر ال‌جی، بدون نور داخلی هم می‌تواند به خوبی کار کند، اما وجود لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، کار شما را راحت‌تر می‌کند. بیایید فرض کنیم مقداری غذا را در ماکروفر  قرار داده‌اید. غذای شما در حال گرم شدن یا پختن است. با وجود لامپ روشنایی، می‌دانید که غذای شما در کدام مرحله پخت است و یا گرم شده است یا خیر. اما اگر لامپ داخل ماکروفر از کار بیفتد، کار شما کمی دشوار می‌شود. در این مطلب از نمایندگی تعمیر ال جی ال جی پشتیبان، به دلایل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی و راهکارهای رفع این مشکل می‌پردازیم.

راهکارهای ساده برای مشکل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

راهکارهای ساده برای مشکل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

ماکروفر، یکی از وسایل آشپزخانه است که برخی افراد، هر روز و در چند نوبت از آن استفاده می‌کنند. این دستگاه نه تنها برای گرم کردن غذا و مایعات، بلکه برای پخت و پز و موارد دیگر، کاربرد دارد. یکی از ویژگی‌های مشترک تمام ماکروفر ها در جهان، وجود لامپ روشنایی است که وقتی درب دستگاه را باز می‌کنید، روشن می‌شود و همچنین در طول فرآیند کار ماکروفر نیز داخل دستگاه را روشن نگه می‌دارد. اما اگر با مشکل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، مواجه شدید، چه کار باید کرد؟ در ادامه، با برخی از راهکارهای ساده برای رفع مشکل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، آشنا می‌شویم.

اطمینان حاصل کنید که ماکروفر ال‌جی شما به برق متصل است

شاید اولین مرحله، کمی ساده به نظر برسد. اما در اولین قدم، به سیم دستگاه و پریز برق، نگاهی بیاندازید و مطمئن شوید که سیم دستگاه سالم و به برق متصل است، همچنین باید خود پریز برق هم بررسی شود تا مطمئن شوید که برق در آن، جریان دارد. اگر اتصال ماکروفر ال‌جی به برق، دچار اخلال بشود، دستگاه شما از کار می‌افتد و یا به درستی کار نمی‌کند.

جعبه فیوز را بررسی کنید

جعبه فیوز، برق تمام قسمت‌های خانه را کنترل می‌کند. تمام کلیدهای مدار در این جعبه قرار دارند. همچنین این جعبه، هنگام افزایش جریان برق، از لوازم برقی محافظت می‌کند و اگر برق خروجی از یک پریز، بیش از حد باشد، قطع کننده مدار فعال می‌شود و برق را قطع می‌کند.

 ماکروفر ال‌جی را به مدت 1 دقیقه خاموش کنید و دوباره آن را روشن کنید

ماکروفر خود را خاموش کنید یا آن را از برق بکشید و بگذارید که به مدت 1 دقیقه، خاموش بماند. سپس دوباره دستگاه را روشن کنید. این کار، باعث ریست شدن برنامه ماکروفر ال‌جی می‌شود و می‌تواند مشکلات رایانه داخلی آن را برطرف کند.

دلایل فنی سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

دلایل فنی سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. شما می‌توانید به راحتی مشکل اصلی را تشخیص داده و خودتان، آن را حل کنید. اما اگر بی‌تجربه هستید یا مطمئن نیستید که می‌توانید مشکل را به تنهایی حل کنید، در تماس با یک متخصص، تردید نکنید. زیرا در روند تعمیر لامپ روشنایی داخل ماکروفر، خطر برق‌گرفتگی وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که هرگز دستگاه را در حالی که هنوز به برق وصل است، تست نکنید و از مولتی متر استفاده نکنید. زیرا این امکان وجود دارد که برق موجود در مگنترون، ترانسفورماتور یا خازن دستگاه، برای مولتی متر، زیاد باشد.

لازم به ذکر است که حتی زمانی که اتصال دستگاه به برق، قطع است، در قطعاتی مانند خازن داخل ماکروفر ال‌جی، برق وجود دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از تعمیر لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، حداقل یک روز، دستگاه را در حالت تخلیه الکتریکی قرار دهید.

همچنین توصیه می‌کنیم از یک جفت دستکش و انبر عایق الکتریکی استفاده کنید تا مطمئن شوید که هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. تعمیرات ماکروفر ال‌جی، کمی دشوار است و نیاز به دقت بالا،  آگاهی کامل و رعایت ایمنی دارد. در ادامه، با برخی از راهکارها و علل فنی سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، آشنا می‌شویم.

خرابی لامپ روشنایی

گاهی اوقات، لامپ روشنایی ماکروفر در گذر زمان، فرسوده شده و از کار می‌افتد. در چنین شرایطی، شما می‌توانید لامپ ماکروفر را تعویض کنید. البته در چند مدل از ماکروفر ال‌جی، لامپ‌ روشنایی یک پوشش کوچک دارد که توسط یک پیچ، در جای خود نگه داشته می‌شود و دسترسی به لامپ را بسیار آسان می‌کند. با این حال، اگر ماکروفر شما مجهز به این نوع از صفحه پوششی نیست، برای دسترسی به آن، باید محفظه لامپ را باز کنید.

به خاطر داشته باشید که برای رفع مشکل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، باید تمام توصیه‌های ایمنی را به دقت، دنبال کنید. هنگامی که پوشش بیرونی را جدا کردید، باید لامپ را باز کنید. لازم به ذکر است که برخی از ماکروفرها، اتصالات و لامپ‌های خاص خود را دارند. در نتیجه، بهتر است به دفترچه راهنمای کاربر ماکروفر نیز مراجعه کنید، تا از این بابت، مطمئن شوید.

بروز مشکل در سوکت لامپ روشنایی

بروز هرگونه مشکل در سوکت لامپ روشنایی، می‌تواند باعث خرابی یا سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی شود. سوکت، لامپ را در تماس با جریان الکتریکی قرار می‌دهد. گاهی اوقات، سوکت‌ها به درستی در جای خود، قرار نمی‌گیرند و برق به لامپ نمی‌رسد. شما می‌توانید سوکت را با استفاده از مولتی متر، چک کنید.

قبل از انجام تعمیرات، مطمئن شوید که توصیه‌های ایمنی ارائه شده در بخش پیشین را به دقت، مطالعه کرده‌اید. هنگامی که سوکن را بررسی کردید، اطمینان حاصل کنید که جریان 230 ولتی در پریز هم وجود دارد. اگر لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، نو است، اما روشن نمی‌شود، مشکل از سوکت است و به احتمال زیاد، باید سوکت را تعویض کنید.

مشکل قفل درب ماکروفر ال‌جی

یکی دیگر از علل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، خرابی سیستم ضامن درب دستگاه است. معمولا چفت‌های درب، چند کلید کوچک دارند. هر یک از این قطعات دچار مشکل بشوند، لامپ دستگاه، روشن نمی‌شود. شما می‌توانید مکانیسم قفل درب را با استفاده از یک مولتی متر، بررسی کنید. یکی از نکات مهم این است که شما باید آزمایش را با درب باز و بسته انجام دهید و هر سوئیچ باید در موقعیت‌های مختلف قرار بگیرد.

خرابی برد ماکروفر

برد اصلی (PCB) تمام عملکردهای ماکروفر ال‌جی (آشپزی، موتور صفحه گردان، نور و غیره) را مدیریت می‌کند. اگر تمام موارد پیشین را بررسی کردید و مشکل را نیافتید، علت سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، خرابی برد است. در نتیجه، شما باید این قطعه را تعویض کنید. می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید، به شرطی که به دقت دستورالعمل‌های ایمنی را رعایت کنید. البته توصیه ما این است که با یک متخصص تماس بگیرید.

رفع مشکل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

رفع مشکل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی

لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، یک قطعه مهم است و به بررسی شرایط پخت کمک می‌کند. بنابراین وقتی که لامپ روشنایی داخل ماکروفر ال‌جی، دچار مشکل می‌شود، باید سریعا دست به کار شوید. سوختن لامپ روشنایی ماکروفر ممکن به دلایل مختلفی مانند خرابی قفل درب پیش بیاید. در چنین مواردی بهترین گزینه، کمک گرفتن از متخصصان تعمیر ماکروفر ال جی  است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش