علت روشن و خاموش‌شدن خودبخود تلویزیون ال‌ جی

علت روشن و خاموش‌ شدن خودبخود تلویزیون ال‌ جی

روشن و خاموش‌ شدن خودبخود تلویزیون ال‌ جی؛ مشکل رایج کاربران

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که در زمان تماشای برنامه‌ها با مشکل روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی روبه‌رو شده باشید؟ مطمئنا بسیار نگران می‌شوید و با خود فکر می‌کنید که دستگاه شما سوخته است. و راهی به جز تن دادن به خرید تلویزیونی گران‌قیمت ندارید. بهتر است دیگر این افکار منفی را دور بریزید و با ما همراه شوید.

خاموش‌ شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال‌ جی، دلایل مختلفی دارد. در صورتی که این دلایل به درستی و به موقع شناسایی شوند، می‌توانند تا حد زیادی به برطرف شدن مشکل کمک کنند. اگر تا به امروز یک بار شاهد خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی بوده‌اید، چندان جای نگرانی نیست. این احتمال وجود دارد که نوسانات برق موجب بروز این مشکل باشند. اما در شرایطی که این وضعیت تکرار شود، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به فکر عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون ال‌ جی توسط تیمی از تعمیرکاران حرفه‌ای در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی باشید.

نگاهی به دلایل عمده روشن و خاموش‌شدن خودبخود تلویزیون ال‌جی

نگاهی به دلایل عمده روشن و خاموش‌ شدن خودبخود تلویزیون ال‌ جی

اولین و مهم‌ترین علت خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی، خرابی یا سوختگی پاور تلویزیون ال‌ جی است. به منظور آشنایی بیشتر با برد پاور، اول از همه باید بدانید که این قطعه نقش موثری در روشن شدن تلویزیون دارد. به همین دلیل خرابی آن ارتباط مستقیمی با خاموش‌ شدن ناگهانی ال‌ای‌دی ال‌ جی دارد.

نقش برد پاور در روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی

برد پاور تامین‌کننده برق مورد نیاز برای روشن شدن تلویزیون است؛ در واقع برد پاور، برق 220 ولت شهری که از نوع AC است را دریافت می‌کند و از آن جایی که قطعات تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌ جی نمی‌توانند از این جریان برق با شدتی که دارد استفاده کنند، برد پاور در این قسمت وارد می‌شود.

برد پاور جریان برق شهری را به جریان برق DC تبدیل می‌کند و به منظور روشن شدن تلویزیون جریان برق را به مین برد تلویزیون انتقال می‌دهد. در صورت خرابی این قطعه، جریان برق لازم برای عملکرد سایر قطعات تامین نمی‌شود. در نتیجه با مشکل روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی مواجه می‌شویم. در صورت بروز این خرابی بهتر است با نمایندگی تعمیر تلویزیون‌های ال‌ جی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مراکز با حاضر شدن در آدرس مورد نظر به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی برد پاور تلویزیون ال‌ جی بپردازند. اگر امکان تعمیر این قطعه وجود داشته باشد، آن‌ها می‌توانند آن را برای شما تعویض نمایند.

مشکل در cpu ال‌ای‌دی ال‌ جی

یکی از دلایل موثر در روشن و خاموش‌ شدن ناگهانی ال‌ای‌دی ال‌ جی، خرابی پردازنده است. در صورتی که تعمیرکار بعد از عیب‌یابی متوجه آسیب‌دیدگی پردازنده شود، آن را هرچه زودتر تعمیر و یا تعویض می‌کند. دقت داشته باشید که تعمیر یا تعویض این قطعه باید حتما توسط تکنسین‌های ماهر و با استفاده از ابزار آلات مخصوص انجام شود.

وجود برخی ایرادات در محافظ برق

از دیگر دلایل تاثیرگذار در روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی، وجود ایراد در محافظ برق است. محافظ برق معیوب ممکن است باعث قطع جریان برق و یا عدم تامین انرژی کافی برای راه‌اندازی تلویزیون بشود. به منظور بررسی دقیق این موضوع، می‌توانید تلویزیون را یک بار مستقیما به پریز دیواری وصل کنید.

مین برد ال‌ای‌دی ال‌ جی

از علل بروز مشکل روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ‌ال‌ جی می‌توانیم به مین برد ال‌ جی اشاره کنیم. مین برد نقش برقراری ارتباط بین تمامی قطعات تلویزیون‌های ال‌ جی را بر عهده دارد. در نتیجه بدیهی است که خرابی این قطعه باعث از کار افتادگی کامل دستگاه می‌شود. از دلایل رایج خرابی مین برد می‌توانیم به کابل‌ها و یا لوازم جانبی غیراستاندارد اشاره کنیم. علاوه بر این، وارد شدن ضربه به تلویزیون و یا آبخوردگی هم می‌تواند سبب خرابی مین برد تلویزیون بشود.

از کابل HDMI بی‌کیفیتی برای تلویزیون خود استفاده می‌کنید

در صورتی که از کابل HDMI با هدف اتصال محصولات جانبی به تلویزیون استفاده می‌کنید، بهتر است به سراغ خرید مدل‌های باکیفیت آن باشید. کابل‌های HDMI بی‌کیفیت، باعث روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی می‌شوند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم جهت اتصال دستگاه‌هایی مانند کنسول‌های بازی و سیستم‌های پخش صوت به تلویزیون خود، صرفا از کابل‌های ارائه شده همراه با خود دستگاه، استفاده کنید.

فلش و هارد ویروسی؛ از دلایل روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی

اتصال فلش و هارد ویروسی هم می‌تواند سبب روشن و خاموش‌ شدن ناگهانی تلویزیون ال‌ جی شود. با انجام این کار، ویروس‌ها به این تلویزیون‌های هوشمند منتقل می‌شوند و برنامه‌های اصلی را مختل می‌کنند. در نتیجه بهتر است که تا حد امکان از سالم بودن فلش و یا هاردی که به دستگاه وصل می‌کنید، مطمئن شوید.

مدار استندبای از کار افتاده است

عامل مهم دیگری که می‌توانیم در بررسی مشکل روشن و خاموش‌ شدن تلویزیون‌های ال‌ای‌دی ال‌ جی به آن اشاره کنیم، مدار استندبای است. از کاربردهای مدار استندبای می‌توانیم به تغذیه mcu  و سایر قطعات تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌ جی در زمانی که دستگاه خاموش است، اشاره کنیم. مدار استندبای بر روی برد smps قرار دارد و به آسانی توسط ترانسفورمر سویچینگ کوچک خود، قابل شناسایی است.

چگونگی رفع مشکل روشن و خاموش‌شدن خودبخود تلویزیون ال‌جی

چگونگی رفع مشکل روشن و خاموش‌ شدن خودبخود تلویزیون ال‌ جی

 به منظور رفع مشکل روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی، می‌توانید اقدامات مختلفی انجام بدهید. یکی از همین اقدامات تعویض کابل HDMI است. در صورتی که ایراد از چیپ اصلی روی برد باشد، باید مین برد را تعویض کنید.

ویروسی شدن آی سی برنامه

در تلویزیون‌های ال‌ جی که از سیستم عامل اندرویدی هم در آن استفاده می‌شود، این مشکل از ویروسی شدن آی سی برنامه نیز به‌وجود می‌آید. استفاده از نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس یا آپدیت کردن دستگاه می‌تواند تا حد زیادی در بر طرف کردن این مشکل موثر باشد. اگر هنوز با این مشکل رو‌به‌رو بودید، آی سی تلویزیون باید مجدد راه‌اندازی شود. در شرایطی که آپدیت تلویزیون ال‌ جی به درستی انجام نشده باشد، تلویزیون خاموش شده و چراغ پاور دستگاه شروع به خاموش و روشن شدن می‌کند.

تایمر تلویزیون

اگر اخیرا تایمر تلویزیون را تنظیم کرده‌اید، این احتمال وجود دارد که اشتباهی در فرایند انجام این تنظیمات رخ داده باشد. در این حالت، تنها کار لازم، بررسی و اصلاح تنظیمات است و نیازی به مراجعه به تعمیرکار تخصصی نیست.

منبع برق

اگر تلویزیون به شکل پشت سر هم خاموش و روشن می‌شود، به احتمال فراوان مشکل از منبع برق یا محافظ دستگاه است. در این حالت باید محافظ دستگاه را بر روی سایر لوازم الکترونیکی خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که مشکل از محافظ است یا خیر.

اتصال دستگاه‌های جانبی به تلویزیون

احتمال دیگری که وجود دارد، اتصال دستگاه‌های جانبی به تلویزیون است. در این حالت باید دستگاه‌ها را از تلویزیون جدا کرده تا از عدم وجود هرگونه ایراد در آن مطمئن شوید. برخی اوقات هم مشکل می‌تواند از ریموت دستگاه باشد. اگر اینگونه است، می‌توانید به راحتی با جدا کردن باتری کنترل، مشکل را برطرف کنید.

روشن و خاموش‌شدن تلویزیون ال‌جی؛ یک مشکل پیچیده اما قابل حل

روشن و خاموش‌ شدن تلویزیون ال‌ جی؛ یک مشکل پیچیده اما قابل حل

مشکل روشن و خاموش‌ شدن خودبخود ال‌ای‌دی ال‌ جی معمولا زمانی رخ می‌دهد که تلویزیون روشن می‌شود، لوگو را نمایش می‌دهد و سپس سریعا خاموش می‌گردد. در اصطلاح به چنین حالتی ریبوت شدن می‌گویند. در هر صورت پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا مراحلی که گفته شد را امتحان کنید. در غیر این صورت اگر نتوانستید مشکل را حل کنید می‌توانید از تعمیرکاران متخصص برای حل مشکل کمک بگیرید.

نکته مهم دیگر در خصوص هزینه‌های تعمیر تلویزیون ال‌ جی، ضمانت‌نامه‌ای است که برای این منظور در نظر گرفته شده است. این ضمانت‌نامه به طور معمول مشکل خاموش‌ شدن تلویزیون‌های ال‌ جی را جزوی از پشتیبانی تعریف کرده است. به این ترتیب بخش زیادی از هزینه‌های تعمیر تلویزیون ال‌ جی نیز جبران خواهد شد. نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان، مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها هستند. از همین رو تکنسین‌ها می‌توانند به بهترین شکل ممکن به رفع ایرادات دستگاه شما بپردازند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.3]

6 thoughts on “علت روشن و خاموش‌ شدن خودبخود تلویزیون ال‌ جی”

 1. سلام و قت بخیر
  تلوزیون ال جی مدل 47LB69000GI دارم.
  موقع تماشای فیلم یه مدت یکبار حدود ۱۰ ثانیه کلا صفحه و صدا میره انگار خاموش شده دوباره بعد ۱۰ ثانیه بر میگرده.
  از کجا بفهمم مشکل چیه؟

 2. سلام ، تلوزیون ۴۲ اینج ال جی دارم ، تلوزیون در حالتی که لوازم جانبی وصل نباشه روشنه و مشکلی نداره ، به محض اینکه کابل آنتن یا hdmi بهش وصل کنم خاموش میشه ، میشه راهنمایی کنید ؟

 3. مهران پوراسماعیل

  سلام و خسته نباشید
  من تلویزیون الجی مدل uj69 ۵۵ اینچ دارم، یه مدتیه میخوام آپدیتش کنم ولی هیچ دستگاه یا مودمی رو پیدا نمیکنه و همش میگه وایفای خاموشه و جدیدا هم همش خاموش و روشن میشه
  میشه کمک کنید

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش