علت خش‌خش کردن صدا در تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌جی

علت خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی

خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی؛ مشکل بسیاری از کاربران

زمانی که بلندگوهای تلویزیون ال جی مشکل تداخل داشته باشند، قطعی یا خرابی صدا اتفاق می‌افتد و سبب ایجاد صداهایی ناهنجار مثل کلیک، صدای وزوز یا صدای خش خش می‌شود. خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی مشکلی است که اغلب اوقات اتفاق می‌افتد و دغدغه اصلی کاربران به شمار می‌آید. زیرا در زمان تماشای برنامه‌های مورد علاقه در تلویزیون، مشاهده همزمان تصویر و صدای بی‌کیفیت باعث کاهش کیفیت تجربه کاربر می‌شود. اگر تنظیمات صدای تلویزیون شما با مشکل مواجه باشد و یا ایراد از اتصالات و آنتن‌ها باشد ممکن است شاهد شنیده شدن صدای خش خش در تلویزیون‌های ال ای دی ال جی باشیم. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به بررسی علل این مشکل میپردازیم.

دلایل خش‌خش کردن صدا در تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌جی

دلایل خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی

گاهی اوقات خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی به دلیل کم بودن صدا و یا قرار داشتن صدا بر روی حالت میوت اتفاق می‌افتد. در نتیجه لازم است پیش از انجام هرگونه کاری ابتدا تنظیمات صدای تلویزیون را با استفاده از کنترل از راه دور بررسی نمایید.

کثیف شدن بلندگوها؛ از دلایل خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی

جمع شدن گرد و غبار و هر گونه آلودگی بر روی بلندگوها می‌تواند در به گوش رسیدن صدای واضح از تلویزیون اختلال ایجاد کند. در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم تا هر چند وقت یکبار بلندگوهای دستگاه خود را کاملا تمیز کنید تا شاهد مشکلاتی مثل خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی نباشید.

وجود مشکل در اتصالات دستگاه

بخش زیادی از کاربران از اسپیکر و دستگاه‌های خروجی‌های صدا مثل سینمای خانگی در تلویزیون‌های ال ای دی ال جی خود استفاده می‌کنند. گاهی اوقات این امکان وجود دارد که چنین دستگاه‌هایی به اشتباه نصب شده باشد و یا در آن‌ها ایراداتی باشند که باعث شود صدای تلویزیون با مشکلاتی مثل خش خش و نویز به گوش برسد.

خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی به علت خرابی بلندگوها

خرابی بلندگوها از دلایل دیگری است که باعث ایجاد صدای ناهنجار در دستگاه شما می‌شود. اما با توجه به این موضوع که بررسی و فرایند تعمیر بلندگوها کاری تخصصی است به شما پیشنهاد می‌کنیم که این کار را به دست افراد متخصص بسپارید.

وجود اشکالاتی در کابل HDMI

کاربرانی که از کابل HDMI استفاده می‌کنند و صدای تلویزیون آن‌ها در زمان اتصال به لپ‌تاپ و یا دستگاه‌های دیگر با استفاده از کابل HDMI با مشکلاتی مواجه شده بهتر است به این نکات توجه کنند. این دسته از کاربران باید کابل را از نظر پوسیدگی و خرابی مورد بررسی قرار دهند تا ببینند کابل به صورت صحیح نصب شده باشد.

خرابی مین برد تلویزیون‌های ال ای دی ال جی

یکی از قطعاتی که خرابی آن می‌تواند در مشکل خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی موثر باشد، مین برد است. مین برد قطعه‌ای در تلویزیون به شمار می‌آید که دستورات لازم را برای عملکرد تمامی قطعات صادر می‌کند. مین برد که با عنوان قلب تلویزیون نیز شناخته می‌شود، صدای تلویزیون را به اسپیکرها منتقل می‌کند و در شرایطی که اختلالی در آن ایجاد شود سبب از کار افتادن سیستم صوتی دستگاه می‌شود.

راهکارهایی برای رفع خش‌خش کردن صدا در تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌جی

راهکارهایی برای رفع خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی

گاهی اوقات پیش می‌آید که مشکل خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی به دلیل بهم خوردن تنظیمات صدا باشد. در چنین حالتی با برگرداندن تنظیمات به حالت استاندارد می‌توانیم مشکل خش خش کردن صدا را برطرف کنیم.

به منظور برگرداندن تنظیمات صدا به حالت استاندارد می‌توانیم طبق مراحل زیر پیش برویم:

  • بعد از پیدا کردن دکمه Home بر روی ریموت، آن را فشار دهید
  • در مرحله بعدی به سراغ قسمت تنظیمات و یا Settings بروید
  • در این مرحله در صفحه‌ای که برای شما باز شده قسمت صدا را انتخاب کنید
  • اکنون باید به قسمت Sound Mode رفته و گزینه استاندارد را انتخاب کنید
  • حال برای بررسی و رفع مشکل خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی به قسمت تست صدا بروید و بلندگوها را چک کنید. برای این کار باید دکمه منو را فشار دهید
  • در قسمتی که برای شما باز می‌شود، گزینه Sound Test را انتخاب کنید و ببینید که آیا مشکل خش خش کردن صدا برطرف شده است یا خیر

اگر مشکل هنوز برطرف نشده باشد می‌توانید تنظیمات را ریست کنید. در این حالت تنظیمات صدا به حالت کارخانه برمی‌گردد و تمامی تنظیمات دستی حذف می‌شوند. بهتر است برای ریست کردن تنظیمات صدا طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • دکمه میوت را بر روی کنترل خود، سه مرتبه فشار بدهید
  • در صفحه‌ای که اکنون برای شما باز می‌شود گزینه Confirm را انتخاب نمایید

عیب‌یابی مشکلات سخت افزاری بلندگوهای خارجی

خش خش کردن صدا در تلویزیون ال ای دی ال جی بعضی مواقع به علت مشکلات و قطعی‌ سیم‌های بلندگوهای خارجی یا سینمای خانگی است. به منظور بررسی این گزینه می‌توانید با وصل کردن یک باتری قلمی به سیم‌های بلندگو، از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

عیب‌یابی مشکلات سخت افزاری در بلندگوهای داخلی

خرابی سیم‌ها و اتصالات بلندگوهای داخلی باعث قطع شدن صدای تلویزیون می‌شود. در برخی موارد پیش از خرابی بلندگوها صدایی مانند خش خش از آن‌ها به گوش می‌رسد که نشان از خرابی بلندگوهای داخلی دارد. از آن جایی که بلندگوهای تلویزیون‌های ال ای دی ال جی، قطعاتی حساس به شمار می‌آیند، فرایند بررسی و تعمیر آن‌ها نیاز به دانش تخصصی تعمیرکاران و ابزار آلات مخصوص دارد.

عیب‌یابی مشکلات برد اصلی تلویزیون ال ای دی ال جی

اگر در نهایت پس از عیب‌یابی قطعاتی که گفته شد متوجه شدید که هیچ کدام از این موارد بررسی شده منشا صدای خش خش تلویزیون نبوده است، باید در آخرین مرحله به سراغ برد اصلی تلویزیون بروید. نقش برد اصلی در تلویزیون‌های ال ای دی ال جی درست به مانند کامپیوترها است و این قطعه کلیدی نقش پردازش صدای تلویزیون را بر عهده دارد.

در نتیجه وجود هرگونه ایراد در آن منجر به خش خش کردن صدا در تلویزیون ال جی می‌شود. برد اصلی نیز قطعه‌ای بسیار حساس است و تعمیر آن حتما باید به دست فردی با دانش بالا و آشنا به تعمیرات برد تلویزیون انجام شود. تعمیر برد اصلی می‌تواند تنها با تعمیر چند قطعه الکترونیکی خاص انجام شود. اما در شرایطی که آسیب‌دیدگی برد اصلی زیاد باشد برای برطرف کردن مشکل، ممکن است نیاز به تعویض کامل برد اصلی باشد.

خش‌خش کردن صدا در تلویزیون ال‌جی؛ مشکلی نیازمند تخصص

خش خش کردن صدا در تلویزیون ال جی؛ مشکلی نیازمند تخصص

خش خش کردن صدا در تلویزیون ال جی، مساله‌ای ناخوشایند برای کاربران است که گاهی اوقات به سادگی برطرف می‌شود و گاهی اوقات نیز به دلیل مشکلات جدی‌تر و یا خرابی قطعات است. این احتمال وجود دارد که قطعات و مدارهای مربوط به صدا دچار آسیب‌دیدگی شده باشند.

در هر صورت شما باید تمامی این دلایل احتمالی و راهکارهای رفع مشکلات را بشناسید تا بتوانید تلویزیون خود را به موقع، عیب‌یابی و تعمیر کنید. در نمایندگی‌های معتبر تلویزیون ال جی، کلیه خدمات مربوط به رفع خرابی این محصول ارائه می‌شود. در این مراکز مثل مرکز تعمیرات ما، تجهیزات مدرنی فراهم شده است که عملیات تعمیر را برای تعمیرکاران راحت می‌کند. متخصصان در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی حاضر در تعمیرگاه ما، از مهارت و تجربه لازم در در رفع این مشکلات برخوردار هستند و می‌توانند خدمات با‌کیفیتی را به شما ارائه دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش