علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی و نحوه رفع مشکل

تلویزیون‌های ال جی مانند بسیاری دیگر از برندهای تلویزیون ممکن است با ایراد خاموش شدن ناگهانی روبه‌رو شوند. خاموش شدن تلویزیون ال جی دلایل مختلفی دارد. از جمله علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی، فرسوده بودن برد تلویزیون ال جی است. البته موارد دیگری را هم در بیان علت خاموش شدن تلویزیون ال جی و نحوه رفع مشکل می‌توان ذکر کرد که در این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده است برای آگاهی از آن خواندن آن را به شما توصیه میکنیم.

 علت روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی بی‌دلیل نیست. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با این مشکل روبه‌رو شده‌اید، در ادامه با ما همراه باشید تا علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون ال جی را به شما بگوییم.

البته قبل از هر چیز باید به این موضوع اشاره کنیم که ال جی مدل‌های مختلف از تلویزیون را طراحی و روانه بازار نموده است. مسلماً هرکدام از آن‌ها به دلایل خاصی مشکل خاموش روشن شدن را تجربه می‌کنند که در سایر مدل‌های آن ایراد مشکل ساز نخواهد شد.

دلایل روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌ ال جی

دلایل روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌ ال جی

  • مدل 42LW37100: قبل از این که این مدل از تلویزیون‌های ال جی خاموش شوند، علامت هشدار را با نشان دادن سایه قرمز و سبز و یا قطع کردن مداوم تصویر نشان می‌دهند. این ایراد غالباً به مین برد تلویزیون ارتباط دارد که به دلیل کارکرد چندین‌ساله تلویزیون با آن روبه‌رو می‌شویم.
  • مدل 42LW5700: خاموش روشن شدن این مدل از تلویزیون به این صورت است که تلویزیون در هنگام کار کردن خودبه‌خود خاموش شده و با زدن دکمه پاور تلویزیون روشن نمی‌شود و تنها چراغ جلوی آن شروع به چشمک زدن می‌کند. احتمالاً چنین مشکلی به قطعه مین برد مربوط می‌شود که تعمیرکنندگان تعمیر آن را در خانه هم انجام می‌دهند و این مشکل چندان جدی نیست.
  • مدل 42LV5500: خرابی بسیاری از این مدل‌های تلویزیون، به مین برد آن‌ها ارتباط دارد. با آسیب دیدگی مین برد گیرنده‌های داخلی آن از کار می‌افتد و ورودی HDMI غیر فعال می‌گردد. بدین ترتیب با خاموش روشن شدن آن روبه‌رو می‌شویم.
  • مدل 42LED5600: دارندگان این مدل از تلویزیون، چنانچه با خاموش روشن شدن بی‌دلیل و ناگهانی روبه‌رو شوند، می‌توان به خرابی قطعه برد پاور شک کرد. این بردها به ساده‌ترین شکل قابل تعمیر هستند و هیچ دغدغه‌ای از این بابت وجود ندارد.

تاثیر خرابی برد پاور در خاموش شدن تلویزیون ال جی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث رخ دادن خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی می‌شوند خرابی IC است. IC برد پاور، از مهم‌ترین قطعاتی بوده که در این سیستم وجود دارد. در چنین شرایطی می‌بایست IC به‌علاوه خازن‌های اطراف آن، تعویض گردند تا خرابی تکرار نشود. برای انجام آزمایشی که ثابت کند IC برد پاور سوخته، باید قطعه IC را بیابید و پایه ولتاژ تغذیه آن را مشخص گردانید.

مولتی متر دیجیتال خود را روی ولتاژ DC تنظیم نمایید. سپس پراب قرمز را روی ولتاژ تغذیه و پراب مشکی را روی پایه منفی خازن اصلی بگذارید. شما باید عدد متناسب با ولتاژ‌ای سی پاور را که بین ۱۶ تا ۲۰ ولت DC بوده را مشاهده کنید. اگر عدد به دست آمده صفر و یا عدد بسیار پایینی بوده، شاید دلیل آن تغییر سایز مقاومت باشد. اگر می‌خواهید این مقاومت را پیدا کنید از پایه ولتاژ تغذیه به سمت عقب را دنبال کنید. مقاومت‌هایی با اندازه بزرگ همان‌هایی هستند که به دنبال‌شان می‌گردید! این مقاومت‌ها باعث می‌شوند ولتاژ از پایه مثبت خازن به پایه VCC پاور منتقل گردد و تلویزیون همواره خاموش روشن شود.

ساده‌ترین دلایل خاموش شدن تلویزیون LG

ساده‌ترین دلایل خاموش شدن تلویزیون LG

در قسمت‌های قبل با برخی از دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی آشنا شدیم و گفتیم که این مشکل در اغلب اوقات جدی نیست و به سادگی قابل حل شدن است. برخی از تعمیرکاران حتی آماده هستند تا این تلویزیون‌ها را در خانه تعمیر نمانید و آن را به سرعت تحویل شما بدهند. ما در این‌جا به شما می‌گوییم که حتی ممکن است برخی از دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون LG بسیار ساده‌تر از آن چیزی باشد که شما فکر می‌کنید؛ ساده و کاملا قابل حل.

یکی از دلایل خاموش شدن تلویزیون ال جی به تنظیمات تایمرهای خاموشی ارتباط دارد. در واقع ممکن است شما با شخصی‌سازی برخی از تنظیمات تلویزیون‌های ال جی، تایمر آن را بر روشن شدن در ساعتی خاص تنظیم کرده و آن را فراموش کرده باشید. در این صورت تنها کافی است به تنظیمات آن سری بزنید و این تایمر را غیر فعال کنید.

به‌علاوه ایراد محافظ برقی که پریز تلویزیون به آن نصب شده، می‌تواند دلیل روشن خاموش شدن تلویزیون‌های ال جی باشد. برای اطمینان یافتن از این موضوع فقط کافی است مدتی تلویزیون را بدون استفاده از محافظ به برق وصل نمایید و یا محافظ دیگری را برای آن انتخاب کنید. در بسیاری از اوقات مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون به صورت ناگهانی، با جایگزینی محافظ حل خواهد شد.

دلیل جالب دیگری که باعث می‌شود تلویزیون‌های برند LG ناگهان خاموش شوند، انتقال نویز به آن‌ها بوده که از طریق دستگاه‌های جانبی از جمله کابل HDMI منتقل می‌گردد. این نویزها اختلالات لحظه‌ای ایجاد می‌کنند که از بین بردن آن بسیار ساده است. شما باید کلیه لوازم جانبی وصل شده به تلویزیون را از آن جدا کنید و بدین ترتیب متوجه رفع شدن یا نشدن این ایراد گردید.

زمانی که با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی روبه‌رو می‌شوید، سعی کنید در ابتدا روش‌های ساده‌ای که برای آن تعریف شده را مورد بررسی قرار دهید و اگر مشکل رفع نشد به سراغ گزینه‌های جدی‌تر بروید. در بسیاری از اوقات، همین دو راهکار ساده‌ای که در این‌جا به آن اشاره کردیم، موجب رفع این مسئله می‌شود و مشکل را حل خواهد کرد. بدین ترتیب نیازی به پرداخت هزینه‌های تعمیر آن نیست.

اگر فکر می‌کنید مسئله خاموش شدن تلویزیون ال جی شما جدی‌تر از آن است که با روش‌های ساده بتوان آن را رفع کرد، حتماً به سراغ مراکز معتبر در زمینه تعمیر تلویزیون ال جی بروید. دقت داشته باشید که کار تعمیر تلویزیون را حتماً به متخصصان آن بسپارید.

نکته مهم دیگری که در خصوص هزینه‌های تعمیر تلویزیون ال جی باید به آن اشاره کنیم، ضمانت‌نامه‌ای بوده که برای آن در نظر گرفته شده است. این ضمانت نامه معمولاً مشکل خاموش شدن تلویزیون ال جی را هم جزء موارد پشتیبانی تعریف کرده است. بدین ترتیب بخشی از هزینه‌های تعمیر تلویزیون ال جی جبران خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

4 thoughts on “خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی”

  1. سلام و عرض ادب..تلویزیون ال جی 42 pn 45000. دارم …روشن میکنم سه ثانیه بعد خاموش میشه به محض روشن کردن چراغ قرمز خاموش میشه انگار دوباره با کنترل خاموش میکنی

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش