نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی

نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی

مشکلات نرم افزاری از جمله هنگ کردن تلویزیون، متداول و کاملاً طبیعی است. در چنین شرایطی، ریست کردن یکی از بهترین روش‌ها برای رفع مشکل است. ریست کردن تلویزیونی مانند ال جی، سیستم را به تنظیمات کارخانه برمی‌گرداند و بسیاری از ایرادات ساده آن رفع خواهد شد. اما آیا می‌دانید نحوه ریست تلویزیون ال جی به چه صورت است؟ با توجه به این که ممکن است شما هم بارها و بارها به ریست کردن تلویزیون نیاز داشته باشید، توصیه می‌کنیم حتماً تا انتهای این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده است همراه ما باشید  و اطلاعات مفیدی درباره ریست تلویزیون به دست آورید.

همه چیز درباره ریست تلویزیون ال جی

همه چیز درباره ریست تلویزیون ال جی

شاید شما هم به واسطه گوشی‌های هوشمند خود، با مفهوم ریست آشنا باشید. گاهی برخی از کاربران تلفن همراه، اقدام به شخصی‌سازی برخی از تنظیمات آن می‌نمایند که البته اقدام عجیبی هم نیست. مشکل از جایی آغاز می‌شود که برخی از اوقات، مشکلات نرم افزاری از جمله هنگ کردن، پیوسته برای آن به وجود می‌آید که برای رفع آن، راهی به‌جز ریست کردن وجود نخواهد داشت. این مشکلات نرم افزاری نه تنها در تلفن همراه، بلکه در کلیه سیستم‌های دیجیتالی هرازگاهی رخ می‌دهد و زمانی که شما آن‌ها را ریست می‌کنید، هرگونه تنظیم شخصی بی‌اثر شده و کاملاً به حالت کارخانه باز می‌گردد. در ریست کردن در تلویزیون‌های ال جی دقیقاً همان اتفاقی می‌افتد که در ریست گوشی شاهد آن هستیم. مثلاً اگر شما کاربران، رنگ و صدای تلویزیون را تنظیم کرده‌اید و یا کانال‌هایی را جست‌وجو نموده‌اید، همه پاک شده و با بازگشت به تنظیمات کارخانه، در حالت نرمال قرار می‌گیرند. با بازگشت نرم افزار به حالت کارخانه، شاهد از بین رفتن برخی از مشکلات تلویزیون از جمله هنگ کردن خواهیم بود.

نکات قابل توجه قبل از ریست تلویزیون ال جی

یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد در هنگام ریست کردن تلویزیون با آن روبه‌رو هستند، از دست رفتن اطلاعاتی بوده که به عنوان بخشی از تنظیمات شخصی روی آن اعمال کرده‌اید. البته این مسئله صرفاً در برندهای ال جی وجود ندارد. سایر برندهای تلویزیون هم پس از ریست کردن، اطلاعات شما را از بین می‌برند. اطلاعاتی که با ریست کردن تلویزیون ال جی حذف می‌شود، معمولاً غیرقابل برگشت خواهد بود. شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از صاحب‌نظران توصیه می‌کنند که قبل از هرگونه اقدامی در جهت ریست کردن تلویزیون، حتماً با کارشناسان و متخصصان بخش تعمیرات تلویزیون ال جی مشورت کنید و نظر آن‌ها را هم جویا شوید. این کارشناسان با تکیه بر مهارت و تخصصی که دارند، می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در این باره به استحضار شما برسانند.

همانطور که می‌دانید ریست کردن تلویزیون، به عنوان یک اصل برای تعمیر آن در نظر گرفته نمی‌شود. این روش تنها می‌تواند ایرادات جزئی در سیستم نرم افزاری دستگاه را برطرف گرداند. اگر تلویزیون ال جی شما با مشکلات سخت افزاری مواجه شده باشد، ریست کردن یا بازگرداندن آن به حالت کارخانه هیچ کمکی به رفع این مشکل نخواهد کرد. اگر فکر می‌کنید تلویزیون شما با مشکل پیچیده‌تری دست و پنجه نرم می‌کند، حتماً از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال جی کمک بخواهید و مسئله را با آن‌ها در میان بگذارید. متخصص فنی حتماً روش‌های درستی را برای حل مشکل پیشنهاد می‌دهد.

چگونه تلویزیون ال جی خود را ریست کنیم؟

چگونه تلویزیون ال جی خود را ریست کنیم؟

اگر تصمیم به ریست تلویزیون ال جی خود گرفته‌اید، باید دستورالعمل نحوه ریست کردن را بلد باشید و آن‌ها را مو به مو اجرا نمایید. البته این کار خیلی سخت و پیچیده نیست؛ فقط کمی دقت و زمان می‌خواهد. پس هم‌اینک کنترل تلویزیون خود را بردارید و مرحله به مرحله با ما پیش بیایید.

در اولین قدم تلویزیون را روشن کنید و دکمه تنظیمات یا همان setting را فشار دهید. در این لحظه منوی تنظیمات به شما نمایش داده می‌شود. گزینه‌ها را یکی یکی پایین بیایید تا به سه نقطه برسید. این سه نقطه آخرین گزینه است.

وقتی سه نقطه را انتخاب کردید، به تنظیمات دستگاه دسترسی پیدا می‌کنید. در این هنگام باید گزینه ریست را بزنید. این گزینه با علامت Reset to initial setting نشان داده شده است. بدین ترتیب تلویزیون به صورت خودکار خاموش می‌شود و زمانی که روشن گردد، به تنظیمات کارخانه بازگشته است.

در این شیوه از ریست کردن تلویزیون، شما از ریموت کنترل آن کمک گرفتید و تلویزیون را به سادگی به تنظیمات کارخانه بازگرداندید؛ اما آیا می‌توانید بدون استفاده از این ریموت این کار را انجام دهید؟ ممکن است شما به هر دلیلی به ریموت کنترل دسترسی نداشته باشید! در چنین شرایطی آموزش ریست تلویزیون بدون کنترل حتماً به کار شما خواهد آمد.

ریست تلویزیون ال جی بدون کنترل

ریست تلویزیون ال جی بدون کنترل

اگر فکر می‌کنید ریست کردن تلویزیون بدون استفاده کردن از کنترل کار سخت و پیچیده‌ای بوده، سخت در اشتباه هستید. به جرات باید گفت که این کار حتی آسان‌تر از ریست کردن تلویزیون بدون کنترل است. فقط همانطور که گفته شده به انجام مرحله به مرحله این کار توجه داشته باشید و چیزی را از قلم نیاندازید.

حتماً می‌دانید که دستگاه تلویزیون ال جی، از ۶ کلید جانبی برخوردار هستند که در کنار آن قرار دارد. از این ۶ دکمه، ۴ دکمه برای جابه‌جا شدن بین گزینه‌ها در نظر گرفته شده است. یکی از این دکمه‌ها برای روشن و خاموش کردن تلویزیون و کلید دیگر به منظور آوردن منوی تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای ریست تلویزیون ال جی بدون کنترل از دکمه‌ای استفاده کنید که شما را به قسمت منو می‌برد. حال با کلیدهای چپ و راستی، روی گزینه تنظیمات (Settings) بروید و آن را انتخاب کنید.

در قسمت تنظیمات، گزینه‌ای وجود دارد به نام All Settings. با کلیدهای جهتی آن را بزنید و در قسمت سمت چپ، General را انتخاب کنید. گزینه Reset to Initial Settings در قسمت راست قرار دارد. وقتی این گزینه را بزنید، متوجه می‌شوید که یک رمز عبور از شما می‌خواهد. اگر قبلاً هیچ رمز عبوری را برای تلویزیون انتخاب نکرده‌اید، باید ۰۰۰۰ و یا رمز ۱۲۳۴ را بزنید. معمولاً یکی از این دو کد ریست تلویزیون ال جی شما خواهد بود.

در آخر گزینه Confirm را با همین کلیدهای چپ و راستی انتخاب نمایید. بدین ترتیب تلویزیون شما به آسانی به تنظیمات کارخانه‌ای باز می‌گردد و ریست می‌شود. شما می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را مجدداً روی تلویزیون‌های ال جی اعمال کنید و این سیستم را شخصی‌سازی نمایید.

ریست کردن تلویزیون ال اجی در بسیاری از اوقات موجب روان‌تر شدن عملکرد بخش‌های مختلف آن می‌شود و حتماً هنگی آن را بهبود می‌بخشد. شاید با دیدن فرمت سریع‌تر و روان‌تر سیستم در اجرا برنامه‌ها، چندان از این که شخصی‌سازی سیستم شما به هم خورده، ناراحت نشوید و بپذیرید که ریست کردن، یک اقدام کاملاً مثبت و راهبردی برای تلویزیون ال جی شما بوده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

7 thoughts on “نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی”

  1. با سلام. هنگام ریست کردن رمز می خواد ولی من رمز رو فراموش کردم چکار باید بکنم؟؟

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش