علت قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد

قطع و وصل شدن تلویزیون ال جی در حالی که صدا دارد

خرابی تلویزیون‌های ال ای دی برند ال جی

در دنیای سیستم‌های صوتی و تصویری، برند ال جی ( LG ) کره حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. همچنین تلویزیون‌های تخت LED این برند در دنیا به کیفیت بالا همراه با قابلیت‌های متنوع مشهور هستند. شرکت ال جی نیز همواره سعی می‌کند که تلویزیون‌های ال ای دی با قابلیت‌ها و کیفیت بهتر به بازار جهانی بفرستد. با این حال تلویزیون‌های ال ای دی برند ال جی چندان بدون ایراد نیستند و ممکن است که با مشکلات مختلفی مواجه شوند. برای مثال مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد یکی از ایراداتی محسوب می‌شود که ممکن است برای مصرف کننده رخ دهد.

با وجود چنین مشکلی دیگر نمی‌توانید تصاویر با کیفیت را مانند سابق روی صفحه تلویزیون ببینید. بلکه صدا فقط توسط بلندگوها پخش شده و تصویر مرتب قطع و وصل می‌شود. این مشکل به چند دلیل مختلف رخ می‌دهد و روش‌های متنوعی برای تعمیر دارد. اگر شما هم به تازگی با تلویزیون ال ای دی ال جی خود چنین مشکلی پیدا کرده‌اید، تا انتهای این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان همراه ما باشید.

بررسی مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی

به طور کلی مشکل قطع شدن تصویر به دو شکل مختلف رخ می‌دهد. اول از همه باید بدانید که در هر دو دسته شما باز هم صدای تلویزیون را دارید. در مواردی تصویر به طور کامل قطع است، اما مواردی نیز مشاهده شده که تصویر قطع و وصلی دارد. یعنی تصویر برای چند لحظه ظاهر شده و چند ثانیه بعد کل صفحه مشکی می‌شود. به همین دلیل برای بررسی بهتر مشکل باید به رفتار دستگاه دقت کرده و آن را با تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال جی به اشتراک بگذارید.

 

دلایل ایجاد مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی

دلایل ایجاد مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی

مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد  به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. به همین دلیل نمی‌توان یک ایراد کلی را برای این مشکل معرفی کرد و سایر موارد را نادیده گرفت. پس برای پیدا کردن علت خرابی باید قسمت‌های گوناگون دستگاه مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. ناگفته نماند که برخی از دلایل این مشکل بسیار تخصصی بوده و توسط مصرف کننده قابل تشخیص نیست. پس برای تعمیر سریع‌تر و پرداخت هزینه کمتر همان ابتدا کار را به تعمیرکاران حرفه‌ای در زمینه تعمیرات تلویزیون ال جی  بسپارید.

نقص در بک لایت پنل اصلی تلویزیون

در پنل تلویزیون‌های ال ای دی، میلیون‌ها لامپ بسیار کوچک وجود دارند که به رنگ‌های مختلف روشن می‌شوند. زمانی که هر یک از این لامپ‌های ال ای دی آسیب ببینند، چند پیکسل سوخته را در تصویر خواهید دید. اگر هم سری ال ای دی‌ها به طور کامل از بین بروند، تصویر تلویزیون به طور کامل قطع خواهد شد. اما در تلویزیون‌های ال ای دی ال جی که دو ردیف لامپ وجود دارد، اوضاع اندکی متفاوت است. در این مدل‌ها وقتی تلویزیون روشن شود، تصویر برای لحظات کوتاهی به نمایش در می‌آید. به طور کلی نیز اگر مشکل از بک لایت پنل اصلی تلویزیون باشد، با تعویض آن ایراد برطرف خواهد شد.

مشکل در برد اصلی دستگاه

از دیگر دلایل پیدایش مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد ، خرابی برد اصلی است. در دل تلویزیون شما یک برد وجود دارد که از قطعات مهمی مانند پردازشگر تصویر میزبانی می‌کند. زمانی که این قطعه به هر دلیلی آسیب ببیند، قطعا تصویر تلویزیون با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین با خرابی برد اصلی دستگاه به طور تصادفی خاموش و روشن می‌شود.

ایرادات مربوط به برد پاور

در تلویزیون‌های ال ای دی شرکت ال جی برد اصلی تنها قطعه الکترونیکی استفاده شده نیست. بلکه یک برد الکترونیکی مهم دیگر با نام برد پاور یا تغذیه وجود دارد. این قطعه با تامین برق قسمت‌های مختلف دستگاه، به تلویزیون کمک می‌کند که تصاویر را به شما نمایش دهد. هنگامی که برد پاور نیز مشکل پیدا کند، برق پنل اصلی با مشکل مواجه می‌شود. بدیهی است که با عدم تغذیه درست پنل یا پردازشگر تصویر تلویزیون با اختلالات گوناگونی پیدا کند.

اتصالی در کانکتور تصویر

اگر برای تماشای تلویزیون از گیرنده‌های مختلف و اتصال با سیم استفاده می‌کنید، بهتر است که نگاهی به وضعیت کانکتورها بیاندازید. با خراب شدن کانکتور دستگاه، مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد را خواهید داشت. به همین دلیل در ابتدا سوکت را تعویض کرده تا از سالم بودن این قطعه اطمینان پیدا کنید.

نقص در کابل HDMI

در صورتی که دستگاه گیرنده را با کابل HDMI به تلویزیون ال ای دی ال جی خود متصل کرده‌اید، باید بدانید که خرابی این کابل با قطعی تصویر همراه است. البته توجه داشته باشید که با قطعی کابل باید تصاویر پیش فرض نرم افزار تلویزیون را روی صفحه ببینید. برای مثال نوار بالایی که شامل اطلاعاتی مثل شماره پورت HDMI است، باز هم دیده می‌شود.

معیوب بودن دستگاه دیجیتال

موارد زیادی دیده شده که مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد  به خود دستگاه مربوط نیست. در چنین شرایطی ایراد از دستگاه‌های جانبی مانند گیرنده‌های دیجیتال سرچشمه می‌گیرد. به همین دلیل باید این دستگاه‌ها نیز برای بررسی علت خرابی بررسی شوند. برای تست دستگاه گیرنده و سلامت تلویزیون کافیست ورودی تصویر را تغییر دهید.

عیب یابی و تعمیر مشکلات قطعی تصویر

عیب یابی و تعمیر مشکلات قطعی تصویر

همانطور که در بخش قبلی مطلب مشاهده کردید، قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد  ایرادی با ریشه‌های مختلف است. همچنین در موارد زیادی پیدا کردن خرابی کار ساده‌ای نیست و نیاز به دانش فنی زیادی دارد. به همین دلیل در همان ابتدا باید از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید تا مشکل را پیدا کنند. در این بخش مطلب نیز توضیحاتی در مورد رفع ایرادات و روش‌های تست دستگاه قرار داده‌ایم تا بیشتر با شیوه تعمیر تلویزیون خود آشنا شوید.

پیدا کردن قطعی در کانکتور و کابل تصویر

خوشبختانه در مواردی که ایراد مربوط به کانکتور یا کابل تصویر است، می‌توان به سادگی مشکل را از بین برد. همانطور که در بخش‌های قبلی گفته شد، برای بررسی مشکل کابل یا کانکتور می‌توانید پورت ورودی را تعویض کنید. اگر با تعویض پورت مشکل از بین رفت، دیگر جای نگرانی نیست؛ زیرا دستگاه نیازی به تعمیرات هزینه‌بر یا وقت‌گیر ندارد.

تعمیرات برد اصلی یا پاور

بدون شک عیب یابی و تعمیر بردهای اصلی تلویزیون کار ساده‌ای نیست. همچنین تعمیرات بردهای الکترونیکی دستگاه‌های حساسی مانند تلویزیون باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. به همین دلیل برای تعمیر برد اصلی یا پاور فقط به تجربه یک تعمیرکار ماهر نیاز دارید.

دستگاه را به تعمیرکاران حرفه‌ای بسپارید

تلویزیون‌های ال ای دی ال جی جزو دستگاه‌های صوتی و تصویری گران قیمت محسوب می‌شوند. نیاز به گفتن نیست که چنین دستگاه گران قیمتی باید توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد. متاسفانه مصرف کنندگان زیادی به این نکته مهم بی‌تفاوت بوده و دستگاه ارزشمند خود را به افراد مبتدی می‌سپارند. به همین دلیل در آینده نچندان دور باید هزینه زیادی بابت تعمیر دوباره دستگاه یا خرید تلویزیون جدید بپردازند.

تعمیرات تخصصی با قطعات اصلی را جدی بگیرید

تعمیرات تخصصی با قطعات اصلی را جدی بگیرید

پس از اینکه نسبت به مهارت تعمیرکار اطمینان پیدا کردید، باید اصالت قطعات را برای حل مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون ال ای دی ال جی در حالی که صدا دارد در نظر بگیرید. زمانی که قطعات تقلبی به تلویزیون وارد شوند، در آینده قسمت‌های سالم را نیز نابود کرده و هزینه دوباره روی دوش شما می‌گذارند. ناگفته نماند که چنین قطعاتی عمر مفید چندان زیادی ندارد. با تایید اصالت قطعه و مهارت تعمیرکار، دیگر نگران خسارت دوباره دستگاه نخواهید بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش