علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌جی

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

مشکل تخصصی به نام بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

تاکنون شده که وقتی تلویزیون را روشن می‌کنید ببینید که رنگ‌های آن با یکدیگر قاطی شده‌اند؟ عمدتا دو دلیل اصلی برای مشکل بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی وجود دارد. به گونه‌ای که یا پنل تلویزیون ال‌ جی در اثر ضربه‌خوردگی و یا آبخوردگی دچار مشکل شده است یا اینکه بک لایت به مدت طولانی روشن مانده است. این مشکل تقریبا در تمامی مدل‌های محصولات برند مورد بحث به‌وجود آمده و می‌توانیم بگوییم که امری کاملا طبیعی است که جای هیچ نگرانی ندارد.

به منظور رفع مشکل قاطی شدن رنگ تلویزیون ‌ال‌ ای‌ دی ال‌ جی، قطعات باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت وجود هرگونه ایراد، تعمیر و یا تعویض شوند. این کار هم باید توسط افرادی انجام شود که مهارت کافی در زمینه تعمیر تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی دارند.

حالت‎های مختلف بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌جی

حالت‎های مختلف بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

مشکلات مربوط به رنگ تلویزیون‌های ال‌ جی به اشکال مختلفی بروز پیدا می‌کنند. گاهی اوقات ممکن است رنگ‌های تصاویر به شکل در هم نمایش داده شوند. همچنین بعضی مواقع این مشکل به صورت رنگین کمانی شدن تصاویر بروز پیدا می‌کند. برخی کاربران نیز از وجود یک یا چند لکه سبز نورانی بر صفحه نمایش تلویزیون خود گزارش داده‌اند.

خرابی بک لایت؛ از دلایل متداول بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ‌ال‌ جی

همه تلویزیون‌ها برای نمایش دادن تصاویر، نور پس‌زمینه‌ای دارند که این نور در تلویزیون‌های ال‌سی‌دی با استفاده از لامپ‌های فلورسنت و در تلویزیون‌های ال‌ ای‌ دی به‌وسیله لامپ‌های ال‌ ای‌ دی ایجاد می‌شود. به صفحه‌ای که لامپ‌های ال‌ ای‌ دی بر روی آن قرار دارند، بک لایت گفته می‌شود. در صورتی که از تلویزیون برای مدت زمان طولانی استفاده کنید، بک لایت دچار مشکل می‌شود و رنگ تلویزیون به هم می‌ریزد.

از سویی دیگر اگر نور بک لایت در تنظیمات دستگاه زیاد باشد، به آن آسیب طولانی‌مدتی وارد خواهد شد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بعد از هر دو ساعت که تلویزیون به شکل مداوم روشن است، آن را به مدت نیم ساعت خاموش کنید. اگر تنظیمات بک لایت دستکاری شده است و نور آن بیشتر شده بهتر است مجددا تنظیمات بک لایت را بر روی حالت پیش‌فرض قرار دهید.

خرابی پنل؛ یک عامل تاثیرگذار در بهم ریختگی رنگ تلویزیون‌ ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

دومین دلیل مهم قاطی شدن رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی، خرابی پنل است. در واقع منظور از پنل تلویزیون، همان صفحه نمایش است که هفتاد درصد از تلویزیون را تشکیل می‌دهد و به عنوان گران‌ترین قطعه این دستگاه شناخته می‌شود. اگر پنل دچار ضربه‌خوردگی و یا آب‌خوردگی شده باشد با مشکل بهم ریختگی رنگ در تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی مواجه می‌شوید. در بیشتر موارد امکان تعویض پنل وجود ندارد.

به همین دلیل باید پنل را در سریع‌ترین زمان ممکن تعویض کنید. در این شرایط تعمیرکاران ماهر توصیه می‌کنند که به جای تعویض پنل دستگاه که هزینه آن با هزینه خرید یک تلویزیون نو برابری می‌کند، برای خود یک تلویزیون جدید تهیه کنید. به هر روی اگر مشکل از پنل تلویزیون شما باشد باید آن را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید تا مشخص شود با تعمیر می‌توانیم مشکل را حل کنیم یا با تعویض.

بهتر است توجه داشته باشید که پنل تلویزیون حتی به کوچک‌ترین میزان رطوبت نیز حساسیت دارد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای تمیز کردن صفحه نمایشگر، اسپری تمیز کننده را به صورت مستقیم روی آن اسپری نکنید. می‌توانید اسپری تمیز کننده را بر روی یک دستمال خشک و تمیز اسپری کرده و سپس با استفاده از آن، نمایشگر تلویزیون را تمیز کنید.

آبی شدن صفحه تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

از دیگر مشکلات متداول رنگ تلویزیون‌های ال‌ ای‌ دی ال‌ جی، زمانی است که تصاویر به رنگ آبی در می‌آیند. در این وضعیت هم باید علت اصلی را در پنل و مشکلات مربوط به آن جستجو کنید. شایان ذکر است که خرابی بک لایت هم می‌تواند منجر به ایجاد چنین وضعیتی بشود. سوختن پیکسل‌ها هم مساله دیگری است که باعث آبی شدن تصاویر می‌شود. برای رفع این مشکلات، پنل و بک لایت را باید بررسی کرده و در صورت نیاز، آن‌ها را تعمیر و یا تعویض نمایید.

سبز شدن تصاویر؛ از مشخصه‌های اصلی قاطی شدن رنگ تلویزیون ال‌ جی

علت اصلی سبز شدن تصاویر را باید در ضربه‌ خوردن پنل جستجو کرد. گاهی اوقات به دلیل جابجایی نادرست تلویزیون، پنل دچار آسیب‌دیدگی می‌شود. این مساله می‌تواند سبب بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی شود. این بهم ریختگی رنگ‌ها نیز در سه رنگ اصلی یعنی سبز، آبی و قرمز اتفاق می‌افتد و رنگ سبز را در نمایشگر به شما نشان می‌دهد.

روش‌های رفع مشکل بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌جی

روش‌های رفع مشکل بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی

سیگنال‌های ویدیویی به صورت کلی به دو جنبه مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. اطلاعات مربوط به درخشندگی و اطلاعات مربوط به رنگ تصاویر، جزو این سیگنال‌ها به شمار می‌آیند. اگر مشکلاتی را در رنگ‌ها می‌بینید، تنها با چند راهکار ساده می‌توانید آن‌ها را حل کنید. در صورتی که با انجام دادن این مراحل، مشکل رفع نشد بهتر است حتما تلویزیون خود را به یک تعمیرکار باتجربه نشان دهید.

جدا کردن سیم تلویزیون از پریز برق

ابتدا سیم برق تلویزیون را از پریز برق جدا کرده و سپس آن را به یک پریز برق دیگر وصل کنید. هدف از انجام این کار، این است که پریز فعلی احتمالا تداخلاتی ایجاد ‌می‌کند و منجر به تیرگی صفحه نمایش می‌شود. شما همچنین می‌توانید از یک محافظ نیز استفاده کنید. با این کار تداخلات الکترونیکی را تا حد زیادی از بین می‌برید. بهتر است وسایل الکترونیکی اطراف تلویزیون را از آن دور کنید. زیرا بیشتر تجهیزات الکترونیکی، سبب ایجاد اختلال در برق می‌شوند. همین موضوع هم نهایتا باعث می‌شود تصاویر را مبهم ببینیم.

بررسی اتصالات بین تلویزیون و جعبه کابل

اتصالات کابل بین تلویزیون و جعبه کابل را بررسی کنید. مطمئن شوید که از کابل‌های درستی استفاده می‌کنید. در تلویزیون‌های با کیفیت بالا از کابل‌های HDMI مخصوصا برای انتقال سیگنال‌های با وضوح بالا به تلویزیون استفاده می‌کنند. بهتر است از کابل‌های RCA در تلویزیون‌های ال‌ ای‌ دی ال‌ جی استفاده نکنید. اتصالات RCA معمولا به شکل قرمز، سفید و زرد هستند.

آپشن کاهش صدای دیجیتال

برای حل مشکل بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی، آپشن کاهش صدای دیجیتال را در دستگاه خاموش کنید. سعی کنید از تنظیمات طبیعی برای صفحه نمایش تلویزیون خود استفاده کنید. بعضی مواقع استفاده از تنظیمات سطح روشنایی و سایر تنظیمات مربوط به تصویر در تلویزیون، باعث می‌شود تصویر را با اختلال دریافت کنیم.

حالت پیش فرض کارخانه

اگر قصد دارید تا دستگاه شما به حالت پیش فرض کارخانه باز گردد، زمانی که تلویزیون روشن است، فلش بالا را روی ریموت دستگاه فشار دهید و نگه دارید. سپس دکمه پاور را فشار دهید. در نهایت هم دکمه‌ها را رها کنید. با انجام این مراحل، تلویزیون شما به تنظمیات پیش ‌فرض کارخانه باز می‌گردد. تنظیمات پیش فرض تصاویر، همیشه در تلویزیون‌ها، بهترین تصویر را به شما ارائه نمی‌دهند. به خصوص در زمان استفاده از کنسول‌های بازی یا پخش فیلم‌هایی که بر روی فلش قرار دارد. در نتیجه باید تنظیمات خاصی را در تلویزیون ال‌ جی انجام دهید. با اعمال این تغییرات، مشکلات رنگ صفحه تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کنند.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌جی؛ مشکلی نیازمند متدهای تعمیراتی روز

بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ جی؛ مشکلی نیازمند متدهای تعمیراتی روز

اگر قصد استفاده از خدمات تعمیر تلویزیون‌های ال‌ ای‌ دی ال‌ جی را دارید، کافی است به نمایندگی‌های مجاز و تعمیرکاران حرفه‌ای مراجعه کنید. در تعمیرگاه مجاز ال جی ال جی پشتیبان، کارشناسان در واحدی مجزا که به ترمیم قطعات تلویزیون‌های ال‌ جی اختصاص یافته است، با استفاده از تجهیزات پیشرفته و آخرین‌ متدهای تعمیراتی دنیا، اقدام به بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه شما می‌کنند. تعمیر کلیه قطعات انواع مدل‌های تلویزیون ال‌ جی توسط تکنسین‌های مجرب انجام می‌شود و می‌توانید تلویزیون ال‌ جی خود را مثل روز اول از ما تحویل بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

6 thoughts on “علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال‌ ای‌ دی ال‌ جی”

 1. سلام تلوزیون ال جی ۴۹uj66
  کیفیت رنگهاطبیعی نیست مثل رنگ زرددربهترین تنظیم لیمویی نشان داده می شودیارنگ نارنجی بیشتربه قهوه ای روشن می خوردورنگهاشاداب نیستن حالت مرده دارن ،درکناریک تلوزیون پلاسماال جی ازنظرکیفیت رنگهامایه سرشکستگی هست،می خواستم ببینم تمام ال ای دی های ال جی اینطوریه یا تلوزیون ما مشکلی داره ازروزاول هم همین طور بود.

  1. ال جی پشتیبان

   سلام بعید میدونم مشکل خاصی باشه ولی بهتره یه تکنسین تنظیمات رو بررسی کنه

 2. سلام
  من ال ای دی ۴۹ ال جی دارم ، سمت چپ تصویر به صورت مداوم یکم سبز کم رنگ میشه و دوباره درست میشه تقریبا هر ۲ ثانیه تکرار میشه .
  البته فقط کمی رو به سبزی میزنه و برنامه پخش میشه
  میخواستم بدونم مشکل چیه و راه حلی داره ؟

 3. سلام وقتتون بخیر.تلویزیون ال ای دی ۴۷ مدل n57000 بکلایتش دچار مشکل شده بود و بعد تعمیر تصاویر زرد رنگه مشکلش چیه؟

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش