علت بوی سوختگی از ماکروفر ال‌جی

علت بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی

بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی؛ مشکلی رایج و نگران‌کننده

ماکروفرهای برند ال‌ جی از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار هستند که عملکردی سریع و ساده برای پخت غذاها دارند. با این وجود بنا به برخی دلایل مثل گذشت زمان و استفاده نادرست ممکن است بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی استشمام کنیم. اما دیگر لازم نیست نگران نباشید. اگر ماکروفر ال‌ جی شما چنین مشکلی دارد در این مطلب از مرکز خدمات پس از فروش ال جی ال جی پشتیبان می‌توانید اطلاعات لازم درباره علل بروز این مشکل و راهکارهای رفع آن را بخوانید.

نظافت نامناسب؛ از دلایل عمده استشمام بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی

یکی از دلایل اصلی استشمام بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی نظافت نامناسب فضای داخلی دستگاه است. توجه به چگونگی گذاشتن درپوش مخصوص در زمان گرم کردن غذاهای سرد و یا در مواقع پختن غذا در ماکروفر از نکات مهمی هستند که می‌توانند در جلوگیری از پاشیده شدن مواد غذایی نقش موثری داشته باشند. پاشیده شدن بخشی از غذا به عنوان مثال چربی و باقی‌مانده موادی که روی سینی ریخته شده است در زمان گرم کردن بدون گذاشتن درپوش بر روی ظرف غذا اجتناب‌ناپذیر است.

تاثیر باقی‌مانده موادغذایی

هنگامی که غذا روی هر قسمتی از داخل ماکروفر ال‌ جی ریخته شود و شما هم از نظافت سریع آن غافل شوید، این امکان وجود خواهد داشت که باقی‌مانده مواد غذایی در دفعات گذشته درون دستگاه بیش از حد گرم شده باشد که خود همین موضوع می‌تواند دلیلی بر حس بوی دودگرفتی و سوختگی از ماکروفر ال‌ جی شود. به منظور حل چنین مشکلی که می‌تواند به مرور زمان دستگاه شما را با مشکلات جدی مواجه کند می‌توانید سریعا با پاک‌کردن قسمت داخلی ماکروفر ال‌ جی با استفاده از محلول آب و سرکه و یا استفاده از آب گرم و صابون فضای داخلی ماکروفر ال‌ جی را به خوبی تمیز کنید.

به‌کار بردن لوازم آشپزی ممنوع برای ماکروفر در استشمام بوی سوختگی

به‌کار بردن لوازم آشپزی ممنوع برای ماکروفر در استشمام بوی سوختگی

قرار دادن هر گونه مواد فلزی درون ماکروفر می‌تواند جرقه زدن‌های پیاپی را به دنبال داشته باشد که ادامه چنین روندی می‌تواند سبب حس بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی شود. قوس ولتاژ بالا یا به عبارتی دیگر همان جرقه بسیار خطرناک است و می‌تواند ماکروفر ال‌ جی شما را با مشکلات بسیار جدی مواجه کند.

متاسفانه در اغلب موارد این امکان وجود دارد که شما به طور همیشگی از فلز موجود درون ظرف غذای خود اطلاع نداشته باشید. به همین دلیل یکی از نکات مهم ایمنی در این زمینه استفاده از صفحات و ظروفی است که دارای برچسب ایمنی سلامت ماکروفر هستند. برچسب ایمنی سلامت ماکروفر ال‌ جی از اهمیت حیاتی برای جلوگیری از بروز این مشکل برخوردار است.

پخت بیش از اندازه غذا

همانطور که همه ما از آن اطلاع داریم ماکروفر در مقایسه با اجاق گاز بسیار سریع‌تر غذا را می‌پزد. این موضوع به این معنا است که در هنگام استفاده باید به خوبی مراقب غذای داخل ماکروفر ال‌ جی باشید. در صورتی که زمان زیادی را به پخت غذا اختصاص دهید، این موضوع می‌تواند منجر به احساس دودگرفتی و بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی شود که در موارد شدید‌تر می‌تواند حتی باعث آتش‌سوزی در فضای آشپزخانه شود.

اقدامات لازم

اولین مرحله‌ از اقداماتی که باید برای پیشگیری در این زمینه انجام دهید، اطلاع از حد توان نهایی ماکروفر است. برندهای ماکروفر ال‌ جی دارای کتابچه‌های راهنمایی هستند که می‌توانند اطلاعات بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار دهند. در صورتی که کتابچه راهنمای محصول را ندارید، برچسبی بر روی درب ماکروفر ال‌ جی قرار دارد که توان دستگاه را به شما نشان می‌دهد. دومین مرحله، مشاهده لحظه‌ای وضعیت پخت غذا درون ماکروفر و حضور در مقابل دستگاه در زمان پخت است.

وقوع اتصالی؛ یکی از دلایل بوی سوختگی از ماکروفر ال‌جی

وقوع اتصالی؛ یکی از دلایل بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی

هنگامی که دستگاه شما بوی سوختگی سیم می‌دهد و دود در حال خارج شدن از منافذ آن است، این مسئله ممکن است به معنای روبرو شدن با یک مشکل جدی برقی باشد. تحت چنین شرایطی در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه را خاموش و سپس آن را از برق جدا کنید تا زمانی که بتوانید توسط یک تکنسین مجرب تعمیرات ماکروفر از چرایی بروز مشکل و نحوه برخورد با آن آگاه شوید.

در شرایطی از این دست که نمی‌دانید چرا بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی می‌آید ابتدا باید به این موضوع دقت کنید که آیا چنین دودی با بوی سوختگی و به صدا افتادن ماکروفر ال‌ جی همراه است یا خیر. برخی اوقات بوی سوختگی ماکروفر ال‌ جی می‌تواند به دلیل سوختگی سیم‌پیچ‌های ترانس باشد که بویی شبیه به سیم سوخته را می‌توانید در این وضعیت احساس کنید. متاسفانه برخی از افراد اصرار بر استفاده از ماکروفر ال‌ جی در این حالت را دارند، غافل از اینکه ادامه این وضعیت می‌تواند باعث آتش گرفتن ترانس و در حالت کلی گرم نشدن دستگاه بعد از مدتی استفاده است.

چربی‌هایی که بر روی المنت‌های گریل انباشته می‌شوند

یکی از دلایل استشمام بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی که متاسفانه کمتر به آن توجه می‌شود، انباشت چربی‌های موجود در غذا بر روی المنت‌های گریل است. این مسئله غالبا زمانی رخ می‌دهد که کمتر از حالت گریل در ماکروفر ال‌ جی خود استفاده می‌کنید. در چنین مواقعی بخار چربی و غذا در طی استفاده مکرر وقتی به سمت بالا حرکت می‌کنند از منافذ سقف عبور کرده و در نهایت بر روی المنت‌ها می‌نشینند.

بوی سوختگی ناشی از خرابی قطعاتی مانند مگنترون در ماکروفر ال‌ جی

خرابی قطعاتی مانند مگنترون در ماکروفر ال‌ جی می‌تواند باعث سوختن غذا درون ماکروفر ال‌ جی شود. در چنین مواقعی این امکان وجود دارد امواج بسیار زیادی بدون هدایت شدن ساطع بشوند که همین موضوع می‌تواند منجر به گرم شدن بیش از حد اتاقک ماکروفر شود. در صورت خرابی قطعه مگنترون پیشنهاد ما به شما این است که حتما به یک تکنسین ماهر مراجعه کنید. سرویس به موقع ماکروفر که باور کارشناسان باید هر 6 ماه یکبار انجام شود می‌تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه، افزایش طول عمر ماکروفر ال‌ جی، مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از بروز خسارات مالی ناشی از عواقب سرویس نکردن باشد.

نقش مولکول آب در غذا برای پیشگیری از بوی سوختگی

ماکروفر با استفاده از تولید امواج الکترومغناطیس، گرمای لازم برای پخت غذاها را فراهم می‌کند. ماکروفرهای ال‌ جی با تاثیر بر مولکول‌های آب درون غذا، در این مولکول‌ها ایجاد نوسان می‌کنند و باعث می‌شوند تا غذا گرم شود. این کار منجر به جذب هر چه بیشتر این امواج توسط مولکول‌های به میزان قابل توجهی می‌شود.

 در نتیجه اگر غذایی که درون ماکروفر قرار می‌دهید رطوبت نداشته باشد، احتمالا غذا می‌سوزد و یا در بهترین حالت خشک و در نهایت نیز برشته می‌شود. بنابراین بهترین کار این است که تا حد امکان از مواد غذایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، در ماکروفر استفاده نکنید تا شاهد استشمام بوی سوختگی از درون ماکروفر ال‌ جی نباشید:

  • لیوان پر از آب
  • تخم مرغ به صورت خام
  • برنج خام
  • نان و غلات
  • قرار دادن گوشت‌های فرآوری شده ماند سوسیس و کالباس
  • استفاده از فلفل تند
  • سس قرمز گوجه‌فرنگی
  • روغن‌های مخصوص پخت و پز

برای پیشگیری از بوی سوختگی ماکروفر ال‌جی باید به جزئیات توجه کنید

برای پیشگیری از بوی سوختگی ماکروفر ال‌ جی باید به جزئیات توجه کنید

از مواد غذایی رایجی که باعث ایجاد بوی سوختگی از ماکروفر ال‌ جی می‌شوند می‌توان به گوشت قرمز، مرغ و همچنین ماهی اشاره کرد. گوشت در صورت سوختگی بوی بسیار بدی را داخل ماکروفر ال‌ جی ایجاد می‌کند که به سختی می‌توانید آن را رفع کنید. بهترین محلول مورد استفاده برای پاک کردن ماکروفر در چنین شرایطی آب و سرکه سفید است.

علاوه بر این محلول شما می‌توانید برای کاهش اثرات ناشی از سوختگی غذا در ماکروفر با استفاده از محلول آب و جوش شیرین به جنگ این بوی نامطلوب بروید. به دلیل اینکه ماکروفرهای برند ال‌ جی دستگاه‌هایی با قطعاتی پیچیده هستند به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا جای ممکن سعی نکنید اقداماتی خودسرانه را با هدف تعمیرات و عیب‌یابی انجام دهید زیرا بهترین کار استفاده از خدمات تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر ماکروفر ال جی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش